1 Ostatnio edytowany przez SnowMoto (2013-04-20 18:17:59)

Temat: odnawianie elektryki 570 RR

Koledzy, odnawiam elektrykę (kupiona w wersji torowej, dokładam lampy, aby był street legal). Posiłkując się serwisówką (niestety idealnie do tej wersji, czyli RR z 2004 nie ma schematu- brak akumulatora, ale pełna elektryka pod lampy, kierunki, licznik sigmy) starałem się znaleźć jakieś 12V, żeby zdiagnozować brak napięcia na kostkach do lamp. Niestety bez skutku. Poniżej obrazek, moim zdaniem w punkcie oznaczonym nr. 17 powinno być stałe 12V- to byłby dobry początek. Niestety nie ma... Czy możliwe jest, że tam wcale nie powinno być stałego napięcia (teoretycznie 3 to reg. nap.), czy może być alternator uszkodzony, ale tylk w takim stopniu, że zasila motocykl (pali, śmiga, itd.) ale już nie daje napięcia na ten obwód? Cały schemat poniżej, jak i opis (powalona numeracja). Ktoś ma jakiś pomysł, diagnozę, przepis na rozwiązanie problemu? Może ktoś z Wawy ogarnięty mógłby podskoczyć i pomóc w opresji?

http://s23.postimg.org/5alor894r/Zrzut_ekranu_2013_04_20_godz_17_58_33.png
http://s16.postimg.org/l73p6gmmd/Zrzut_ekranu_2013_04_20_godz_18_16_29.png
http://s23.postimg.org/m7keuice3/Zrzut_ekranu_2013_04_20_godz_18_16_40.png

2

Odp: odnawianie elektryki 570 RR

Kolego a jaki tam masz stator? electrexa G701?
tym schematem się nie sugeruj, znajdz regulator i wepnij się przed niego jakąś żarówką, będziesz wiedział czy uzwojenie w porządku.
jak będzie napiecie przed nim, a za nim nie to juz wiadomo.

3

Odp: odnawianie elektryki 570 RR

Nie mam pojęcia, jaki jest stator. Teoretycznie ten punkt z nr. 17 jest przed regiem, nie? Czyli przed też nie ma prądu? Pytanie teraz, czy może być iskra, ale całkowity brak napięcia na reszcie?

4

Odp: odnawianie elektryki 570 RR

Napięcie na świtała idzie z tego pojedynczego przewodu który ma numerek 17.
Niestety w tym układzie co na schemacie nie ma prostownika i wszystkie światła zasilane są prądem zmiennym.
Prąd stały stosuje się tam gdzie jest aku. A tutaj aku nie ma.
Masz tylko regulator napięcia {3} i kondensator {13}.

Nie wiem co to jest 17. Niby coś od wyłączenia silnika. Możliwe że to jest zdupcone. Bo mierzysz napięcie przed czy za 17?
Jeżeli przed a prądu nie ma to możliwe, że poszło uzwojenie od świateł.


W KTM z zapłonem SEM jest to dość powszechna usterka - brak zasilania na światłach. Natomiast na cewce zapłonowej OK.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: odnawianie elektryki 570 RR

No i jak zwykle można na Ciebie liczyć Hacker. Mierzyłem przed, ale sprawdzałem miernikiem ustawionym na prąd stały- wskazówka stała. W takim razie muszę zerknąć głębiej, czyli uzwojenie. W miejscu "17" teoretycznie nic nie było, a same przewody  były rozłączone. Trochę to dziwne, ale jeszcze jutro zmierzę z ustawieniem na prąd zmienny i zobaczymy czy będzie "coś". Dzięki za pomoc.

6

Odp: odnawianie elektryki 570 RR

Nie wiem w jakim języku jest ten schemat ale zauważ, że masz inne kolory przewodów za i przed 17.
Przed masz Y może żółty, a za 17 masz R może czerwony.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: odnawianie elektryki 570 RR

według mnie nr 17 to kill switch , jak podasz masę to gasisz silnik

DragStar 650-> CBR600RR-> VFR800FI->XL1000V->TE510->WR250F->R1150R

8

Odp: odnawianie elektryki 570 RR

tam jest zrąbana numeracja- kill to wedle opisu 17, ale na rysunku 16.

9

Odp: odnawianie elektryki 570 RR

Generalnie mogę służyć tel do elektryka motocyklowego z wawy. Jest to dziadek na emeryturze ale ogarnia temat prądu w moto i jest naprawdę nie drogi. Jak by co może coś poprzewijać coś dorobić. Mi naprawia moduł bo umarł. Za parę dni będę wiedział czy umi czy nie twierdzi że o ile płyta i procek działa to naprawić się da.


692386864 w-wa/wilanów

Huśka 510 sm + yzf 250 + busik na 3 moto + spore chęci do spalania etyliny

10

Odp: odnawianie elektryki 570 RR

Dzięki- będę się odzywał.

11

Odp: odnawianie elektryki 570 RR

Odkopuje temat. Oryginalnie licznik w 570 ma swoją baterie. Mam licznik acewella i musze go wpiąć w instalacje żeby się świecił. Skoro wszędzie jest AC, ale ponoć 12V, to coś mu się stanie? Kierunki LED działają. Ma ktoś pomysł gdzie się wpiąć?
Dopisze tylko, że na schemacie nr 3 to "regulator" który jest chyba kondensatorem, a 13 to przerywacz, na opisie jest coś pomieszane.

12

Odp: odnawianie elektryki 570 RR

Witam i jak zrobiłeś te światła? Mam taką samą elektryke i też światło by się przydało.