1 Ostatnio edytowany przez bielu000 (2013-04-11 15:30:09)

Temat: Silnik z DT 125 na SWAP, spalanie, zachowanie w trasie

Witam.
Zastanawiam się właśnie nad zeswapowaniem mojego Hujosunga, bo trochę nim już jeżdżę i znudziło mi się już te 125 w 4t, najchętniej to kupiłbym jakieś fajne moto ale za bardzo kaski nie ma. Dlatego zastanawiam się czy nie warto by było zrobić swapa i wsadzić do Hyosunga właśnie silnik z detetki 125 ? Może ktoś się o nim wypowiedzieć ? Jak właśnie ze spalaniem ale w TRASIE (spokojna jazda), oraz MIEŚCIE (delikatne pałowanie, trochę zabawy), teren mnie zupełnie nie interesuje. I generalnie jak z wytrzymałością, ceną, czy trasy powiedzmy 200-300km są w ogóle to zrobienia na takim silniku, itp. Generalnie to wolałbym jakieś 4t ale nie ma sensu też za bardzo wrzucać do takiego hyosunga powiedzmy silnik od DR 350 zwłaszcza, że te silniki są cholernie drogie.

Pozdro

Husqvarna TE/SM 610i.e

2

Odp: Silnik z DT 125 na SWAP, spalanie, zachowanie w trasie

Silniki od dt 125 są jedne z lepszy i mało awaryjne ludzie na seryjnych tłokach robią śmiało 10 000km a przejechanie dla niej 200-300km to żaden kłopot wiadomo 2t pali więcej od 4t ale już się nie będę wypowiadał zależy od stylu jazdy. Z moje punktu widzenia odradził bym Ci swapu bo koszta Cie przerosną silnik(sprawny)+elektryka (moduł, silniczek zaworu wydechowego)+dyfuzor+jakaś osoba co to wszystko jeszcze z sobą zegar czyli mocowania i wzmocnienie ramy bo dt ma 28KM to jest droga inwestycja która Ci się nie zwróci na pewno lepiej bym Ci radził sprzedać i dołożyć ( to co chciałeś wrzucić w silnik) i kupić normalna Dt :)

3

Odp: Silnik z DT 125 na SWAP, spalanie, zachowanie w trasie

Ja w gimnazjum  swapowałem moją Aprilie tuareg 125, na 250 4T,  tyle że miałem silnik i osprzęt. Tak jak przedmówca napisał, jeśli musisz wszystko kupić z osobna to koszta będą znaczne, a samym zaadoptowaniem silnika nie ma sie co martwić, nie ma żadnych przeciwwskazań, ważne tylko żeby koła zębate łańcucha były ze sobą równobierzne, bo inaczej będzie zjadał łańcuchy na śniadanie.