1

Temat: MZ SM 125 2002r nie wkreca sie na max obroty

siema,
wczoraj sprawdzalem luz na zaworach w mz sm 125 i wydechowe byly git ale ssace byly strasznie male, nawet 0,07 nie wchodzil, MZ wkreca sie do jakis obrotow a dalej nie idzie np jak normalnie kreci sie do 12 tys to ta max 7tys i stoi tak jakby byl zablokowany albo brakowalo powietrza albo paliwa... moze to byc spowodowane tymi wlasnie luzami na ssacych? W gazniku nie bylo widac zeby byl gdzies zablokowany, iglica otwiera sie na max przeplyw, zadnych zaślepek ograniczajacych doplyw powietrza ani nic, jedynie to przewiercilem dysze na 1,3mm i niedlugo bede wybebeszal tlumik moze to cos zmieni...

Ktos mial podobnie? Przewaznie MZ mialy tak ze wkrecaly sie bez oporu na max obroty a dopiero przy 80km/h byla blokada i odcinala zaplon a tu blokada na obroty...

2 Ostatnio edytowany przez tabul (2013-02-17 14:26:32)

Odp: MZ SM 125 2002r nie wkreca sie na max obroty

ja nie kumam dlaczego najpierw nie wyregulujesz zaworów i nie sprawdzisz, tylko zadajesz pytania na forum ? no chyba że tu jakiś jasnowidz jest... ;) przecież jak tam szczelinomierz nie wchodzi to znaczy że się nie domykają, tym bardziej po rozgrzaniu, więc jak ma się wkręcać na obroty ??

ziomalqs napisał/a:

moze to byc spowodowane tymi wlasnie luzami na ssacych?

raczej brakiem tych luzów ;)
pomyśl do czego są zawory...

3

Odp: MZ SM 125 2002r nie wkreca sie na max obroty

ziomalqs napisał/a:

jedynie to przewiercilem dysze na 1,3mm

Zgaduje, że teraz masz za bogatą mieszankę i dla tego się nie wkręca.

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

4 Ostatnio edytowany przez ziomalqs (2013-02-17 14:45:58)

Odp: MZ SM 125 2002r nie wkreca sie na max obroty

Peka napisał/a:
ziomalqs napisał/a:

jedynie to przewiercilem dysze na 1,3mm

Zgaduje, że teraz masz za bogatą mieszankę i dla tego się nie wkręca.

nie zgadles, dysze przewiercilem pozniej

tabul napisał/a:

ja nie kumam dlaczego najpierw nie wyregulujesz zaworów i nie sprawdzisz, tylko zadajesz pytania na forum ? no chyba że tu jakiś jasnowidz jest... ;) przecież jak tam szczelinomierz nie wchodzi to znaczy że się nie domykają, tym bardziej po rozgrzaniu, więc jak ma się wkręcać na obroty ??

ziomalqs napisał/a:

moze to byc spowodowane tymi wlasnie luzami na ssacych?

raczej brakiem tych luzów ;)
pomyśl do czego są zawory...

domykaja sie z tym ze przerwa jest jakas hmm 0,05
zawory swoja droga bo czekam na blaszki wiec chcialem sie spytac ewentualnie co moze byc przyczyna jesli to nie beda zawory...  moze gdzies jeszcze byly blokowane te motocykle?

5

Odp: MZ SM 125 2002r nie wkreca sie na max obroty

W MZ oprócz odcięcia zapłonu przy 80km/h jest odcięcie zapłonu przy 10500 RPM,  do 12000RPM może kręcić się tylko na sportowym module, w którym odcięcie jest przy 13500RPM

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Żadne zakazy nie zniszczą Naszej pasji"
"WRC is for boys, group B was for men"

6 Ostatnio edytowany przez ziomalqs (2013-02-17 15:36:59)

Odp: MZ SM 125 2002r nie wkreca sie na max obroty

do 8 sie nawet nie kreci moja...


a tak btw. ten sportowy motul pewniesiedzi w cup replica?

7

Odp: MZ SM 125 2002r nie wkreca sie na max obroty

Tak, niedawno jeszcze był taki moduł na pewnej niemieckiej stronie, teraz nie mogłem go znaleźć, ale pamiętam, że cena nie zachęcała do zakupu ;]

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Żadne zakazy nie zniszczą Naszej pasji"
"WRC is for boys, group B was for men"

8 Ostatnio edytowany przez ziomalqs (2013-02-17 16:08:37)

Odp: MZ SM 125 2002r nie wkreca sie na max obroty

a Ty gdzie Wojtek kupujesz plytki? pasuja od innego moto?

PS. a ta guma, króciec idacy od gaznika do filtra powietrza gdzie dostac? bo mialem w ogole jakas nieoriginalna gume tam wlozona ktora do tego byla popekana...

9

Odp: MZ SM 125 2002r nie wkreca sie na max obroty

Ja miałem kupować, ale nie kupiłem, jeszcze jakoś się w tolerancji mieściło. Szukałem jakiegoś innego moto od którego by pasowały, ale nie znalazłem. Szukałem też od samochodów po rozmiarze średnicy 22mm, ale takich dużych nie znalazłem. Można kupić w niemczech bez problemu na ebay.de albo w sklepie MZ-FABER na google znajdziesz, jeszcze jeden sklep internetowy znalazłem, ale już nie pamiętam nazwy.

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Żadne zakazy nie zniszczą Naszej pasji"
"WRC is for boys, group B was for men"

10

Odp: MZ SM 125 2002r nie wkreca sie na max obroty

no nic,najwyzej znajde jakis twardy kawalek metalu i sobie utocze...  a co do tego krocca to nie chodzi mi o ten [url]http://www.grahamsmotorcycles.com/2010%20WEB%20SITE/SXSM125%20Files/SXSM_Air_box.htm[/url] nr 14 na rysunku, tylko od gaznika jeszcze wychodzila gumka i dopiero byla pasowana do tego co na obrazku, u ciebie jak jest? gaznik od razu przypocowany jest do tego co na rysunku czy jeszcze po drodze jakis lacznik?

11 Ostatnio edytowany przez wojtekmz (2013-02-17 17:50:22)

Odp: MZ SM 125 2002r nie wkreca sie na max obroty

Gaźnik jest bezpośrednio połączony z elementem numer 14, nic innego tam u siebie nie mam. Jeżeli tego nie ma w katalogu części, to znaczy, że ktoś to dołożył.

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Żadne zakazy nie zniszczą Naszej pasji"
"WRC is for boys, group B was for men"

12

Odp: MZ SM 125 2002r nie wkreca sie na max obroty

no wlasnie cos mi sie tu nie zgadzalo dzieki :D

13

Odp: MZ SM 125 2002r nie wkreca sie na max obroty

wojtek masz PW, gdzie znajde lancuszek rozrzadu do tego modelu?

14

Odp: MZ SM 125 2002r nie wkreca sie na max obroty

Odpisałem, jakieś dwie godziny temu ;]

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Żadne zakazy nie zniszczą Naszej pasji"
"WRC is for boys, group B was for men"

15

Odp: MZ SM 125 2002r nie wkreca sie na max obroty

o kurde faktycznie, nie wyswietlalo mi nowych wiadomosci, zauwazylem ze sporo osob nawet z 2011 pisalo do mnie ^^

kurde, lipa z tym lancuszkiem, tak przypuszczalem ;/ podobno juz zamkneli fabryke i ich nie produkuja tylko jakies elektryczne motorki^^