211

Odp: Oficjalne logo supermoto.pl

niwy napisał/a:

Nie mogę Sobie poradzić z kolorystyką, uparłem się na zielony ale nijak nie umiem tego zgrać. A nie chcę wklejać więcej niż 3 kolorów. Jak zębatka była czarna to zlewa się  za bardzo. Słucham propozycji.
Motocykl jest z znaleziony, ale nie jest tak rzucający się w oczy jak typ z "maska" :)

http://s19.postimage.org/72ulihicz/logo_SMPL_guma_zebatka.png

Dla mnie bomba :)

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

212

Odp: Oficjalne logo supermoto.pl

niwy napisał/a:

Nie mogę Sobie poradzić z kolorystyką, uparłem się na zielony ale nijak nie umiem tego zgrać. A nie chcę wklejać więcej niż 3 kolorów. Jak zębatka była czarna to zlewa się  za bardzo. Słucham propozycji.
Motocykl jest z znaleziony, ale nie jest tak rzucający się w oczy jak typ z "maska" :)

http://s19.postimage.org/72ulihicz/logo_SMPL_guma_zebatka.png

O tototo :)
Kask z zębatką był git ale to jest jeszcze lepsze :)

EXC-F 250
Tymczasowo bez supermoto

213

Odp: Oficjalne logo supermoto.pl

Wygląda jak koleś na 125 gumujący w "adidaskach" do gimnazjum

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

214

Odp: Oficjalne logo supermoto.pl

Crazy napisał/a:

http://s19.postimage.org/nmnoqzi9f/bez_nazwy.png

Nie jestem znawcą grafiki ale bez tego patriotycznego tła i kasku lorda vadera bardzo przyjemne logo. Forma typu gość ubrany jak motocyklista a nie gimbus, jadący na jednym kole + napis SUPERMOTO.PL w zupełności wystarczy. Logo ma być proste i przejrzyste, a nie jakiś orzeł i krzyż jak u zwolenników afery katyńskiej.

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

215

Odp: Oficjalne logo supermoto.pl

prosty przykład:

http://zapodaj.net/images/d0f081b7e134b.gif

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

216

Odp: Oficjalne logo supermoto.pl

niwy napisał/a:

Nie mogę Sobie poradzić z kolorystyką, uparłem się na zielony ale nijak nie umiem tego zgrać. A nie chcę wklejać więcej niż 3 kolorów. Jak zębatka była czarna to zlewa się  za bardzo. Słucham propozycji.
Motocykl jest z znaleziony, ale nie jest tak rzucający się w oczy jak typ z "maska" :)

http://s19.postimage.org/72ulihicz/logo_SMPL_guma_zebatka.png


kozak :d

217 Ostatnio edytowany przez samson (2013-02-13 12:47:57)

Odp: Oficjalne logo supermoto.pl

Nie brnąłem przez całe 17 stron tego tematu ale chciałbym doradzić jako człowiek z branży - popełniacie wszyscy ten sam błąd. Mianowicie tekst na logotypach jest zbyt mały proporcjonalnie do wielkości grafiki. Przy zmniejszaniu będzie nie czytelny - np. na małej naklejce. Prawidłowo wykonane logotypy mają takie proporcje, które przy zmniejszeniu zachowują znaczną czytelność.

Poza tym używanie w logotypach tzw. clipartów (np. jak ten PRLowski gościu w kasku) jest po pierwsze na granicy prawa, po drugie trącą grubą amatorszczyzną ;)

pozdrawiam, samson
www.farmapomyslow.pl

218

Odp: Oficjalne logo supermoto.pl

Kombinujecie... tak to nigdy się nic nie wybierze bo co projekt to 2 3 osoby napisza ze złe 3 kolene ze fajne i tych projektów można robić tysiące i i tak się nie wybierze.
Mi osobiście flaga w tle nie przeszkadza i jest to bardzo dobry pomysł. Przykładowo wklejając logo na początek filmu z SM.pl jest wiadomo ze to nakurwiają Polacy a nie jakieś inne ekipy.
samson nie wiem co tu trąca amatorszczyzną, są loga firm które mają sam napis albo biedronkę co siedzi na napisie i nikt nie mówi ze śmierdzi to fuszerą.
Nie wiem skąd jest ten bajker w chustce na kole, więc nie będę się wypowiadał o granicach prawa. Podpowiem wam tylko za każde logo z zębatką bedzie problemem przy produkcji naklejek na moto. Nie tyle co produkcji ale eksploatacji tej naklejki. Po prostu może się odklejać przez te ostre końcówki.

-Indywidualne okleiny z własnym wzorem cały motocykl. Zainteresowanych zapraszam na PW.
-Spawanie wydechów, aluminium, metali kolorowych, usuwanie wgniot z dyfuzorów, piaskowanie i toczenie dorabianie zamienników itp. Zainteresowanych zapraszam na PW.
No price counts, counts a common passion and your joy ; ))

219

Odp: Oficjalne logo supermoto.pl

figiel napisał/a:

Wygląda jak koleś na 125 gumujący w "adidaskach" do gimnazjum

Masz coś do 125 ? To też supermoto i ludzie jeżdzący są tak samo użytkownikami forum. Nie każdy lata po torze w kombi. Częśc dojeżdza SM do pracy w adidaskach , czy też do gimnazjum jak powiedziałeś.

saaawik napisał/a:
niwy napisał/a:

Nie mogę Sobie poradzić z kolorystyką, uparłem się na zielony ale nijak nie umiem tego zgrać. A nie chcę wklejać więcej niż 3 kolorów. Jak zębatka była czarna to zlewa się  za bardzo. Słucham propozycji.
Motocykl jest z znaleziony, ale nie jest tak rzucający się w oczy jak typ z "maska" :)

http://s19.postimage.org/72ulihicz/logo_SMPL_guma_zebatka.png


kozak :d

Wybór słuszny jak dla mnie.

Cagiva  SM 125-> Suzuki Rm 250-> Gasgas TXT PRO 280

220 Ostatnio edytowany przez samson (2013-02-13 13:36:05)

Odp: Oficjalne logo supermoto.pl

Samo wykorzystywanie symbolu graficznego lub używanie samego napisu to już kwestia koncepcji, gustu i pomysłu i nie ma w tym nic złego. Zwróćcie tylko uwagę, że profesjonalnie wykonane logotypy nie zawierają grafiki dostępnej publicznie np. w bankach zdjęć, zbiorach "clip-artów" tudzież innych grafik. Przysłowiowa biedronka z logotypu wszystkim znanej firmy jest autorską pracą twórczą konkretnego grafika. Mówiąc po krótce, on sam ją narysował a nie wykorzystał gotowca. W dobrych logotypach nie korzysta się z gotowców w żadnym elemencie.

Wystarczy przyjrzeć się pracom na [url]http://logopond.com/[/url] - to zbiór inspiracji do tworzenia nowego loga. Zwróćcie uwagę, że żaden z elementów logotypów nie jest gotowcem, to wszystko jest rysowane od podstaw. Dla tego grafik jest grafikiem a amator amatorem ;)

Mam pewien pomysł jak mógłby powstać projekt dobrego logotypu dla supermoto.pl - ale nie wiem czy znajdzie poparcie.

pozdrawiam, samson
www.farmapomyslow.pl

221

Odp: Oficjalne logo supermoto.pl

znajdzie czy nie znajdzie, kolejna propozycja napewno sie przyda ;)

222

Odp: Oficjalne logo supermoto.pl

samson każda propa jest dobra dowej :P

Yamaha DT 50 SM sezon 2012-2014 - SOLD
EXC 125 Sezon 2014 - 2015 - SOLD
Aprilia RS 125 2015 - 2015 - GIVE BACK
Honda NSR 125 2015 - czeka na sprzedaż :)

223

Odp: Oficjalne logo supermoto.pl

samson napisał/a:

Mam pewien pomysł jak mógłby powstać projekt dobrego logotypu dla supermoto.pl - ale nie wiem czy znajdzie poparcie.

Dawaj, zobaczymy, pewnie połowie nie podpasuje wogóle, innym nie będą się podobały kolory, jeszcze innym czcionka, czy kropka miedzy supermoto a pl.

Niwy, nie siedzę w branży naklejkowej, ale za Twoje poświecenie dla tematu i projekty pełny szacunek, robisz dobrą robotę. Mam nadzieję, że się nie obrazisz jak wykorzystam jeden z twoich projektów jak nic wspólnie nie ustalimy.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

224

Odp: Oficjalne logo supermoto.pl

Jest portal, na którym sam często szukam zleceń graficznych - 99designs.com. Skupia on grafików (profesjonalnych i amatorów) z całego świata. Zleceniodawca może założyć konkurs projektowy logotypu dla swojej firmy/organizacji. Umieszcza wszelkie niezbędne informacje (tzw. brief), propozycje inspiracyjne, kierunek działania, kolorystykę. Po kilku dniach zostaje zasypany propozycjami i tutaj można je podzielić na dwie grupy - profesjonalne logotypy i masakrycznie amatorskie. Jeżeli znajdzie się wśród nich propozycja, która się spodoba (tutaj można by oceniać na zasadzie ankiety/sondy przez użytkowników supermoto.pl) praca grafika (lub grafików) przechodzi do rundy finałowej gdzie po udzielonych uwagach graficy finałowi przygotowują ostateczne propozycje. Z ostatecznych propozycji wybiera się zwycięzce, który przekazuje na zasadzie umowy prawa autorskie do dowolnego dysponowania logotypem oraz pliki otwarte swojej pracy.

plusy:
dużo prac do wyboru
profesjonalne prace
jak nic fajnego nie przygotują zwrot pieniędzy

minusy:
trzeba zapłacić zwycięzcy kwotę minimalną za logo 200 USD

pozdrawiam, samson
www.farmapomyslow.pl

225 Ostatnio edytowany przez Jvezii (2013-02-13 14:56:27)

Odp: Oficjalne logo supermoto.pl

samson teraz się zgadzam z Tb :)
Ale to co zaproponował niwy to tylko projekt czyli sam zarys jak to by wyglądało. Logo miało by więcej px i nie było by tego motocykla tylko jakiś stworzony przez kogoś specjalnie do tego. Tu chodziło o to jak moto będzie wyglądać na gumie.

Coś w tym stylu ?
http://img443.imageshack.us/img443/9568/logoorzel4.png

-Indywidualne okleiny z własnym wzorem cały motocykl. Zainteresowanych zapraszam na PW.
-Spawanie wydechów, aluminium, metali kolorowych, usuwanie wgniot z dyfuzorów, piaskowanie i toczenie dorabianie zamienników itp. Zainteresowanych zapraszam na PW.
No price counts, counts a common passion and your joy ; ))