1

Temat: yamaha WR250X manetka tylnego hamulca na kierownicy z prawej strony

potrzebuję zrobić dodatkową manetkę do tylnego hamulca gdzieś obok przedniego ;)
wydaje się trochę głupie, ale nawyki z roweru zaciskania prawej manetki przy jezdzie na gumie nie prowadza do niczego dobrego.
wole troche pokombinowac niz zaliczac co chwile glebe na plecy...

słyszał ktoś o takim rozwiązaniu? ewentualnie ma namiar na kogoś, kto mógłby coś takiego wykonać (najlepiej okolice Warszawy)

pozdr

yamaha 29 koni
husq więcej koni

2

Odp: yamaha WR250X manetka tylnego hamulca na kierownicy z prawej strony

Manetka to jest te urządzenie które się obraca równolegle do kierownicy i napędza linkę gazu.
Dzięki temu dodajesz gazu i jedziesz do przodu.
W rowerach manetki mówi się najczęściej na gumowe chwyty na kierownicy.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: yamaha WR250X manetka tylnego hamulca na kierownicy z prawej strony

hacker33 napisał/a:

W rowerach manetki mówi się najczęściej na gumowe chwyty na kierownicy.

tutaj sie nie zgodze, bo w rowerach, manetka to mechanizm zmieniajacy przerzutke z przodu lub z tylu. :)

facebook.pl/tr4moto
tr4moto.blogspot.com

4

Odp: yamaha WR250X manetka tylnego hamulca na kierownicy z prawej strony

nie wiem - nie mam przerzutek od prawie 12 lat:)
a często widziałem w sklepach, że zamiast gripy to ludzie pisali manetki.

Nie zmienia to faktu, że nie wiadomo o co koledze chodzi.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: yamaha WR250X manetka tylnego hamulca na kierownicy z prawej strony

to ustaliliśmy, ze mowa o pompie hamulcowej :)
Zabieg znany ze stunt psów.
W sumie nic prostszego, pytanie czy chcesz zachować pompę nożną czy całkowicie zamienić ją na ręczną.
Pytanie tylko po co?
Umiejętności nie zastąpi się modyfikacjami sprzętu. Kilka dni treningu na spokojnie i nie będzie ci to potrzebne.

6

Odp: yamaha WR250X manetka tylnego hamulca na kierownicy z prawej strony

hacker33 napisał/a:

Nie zmienia to faktu, że nie wiadomo o co koledze chodzi.

o hb?

Suzuki DRZ 400 '07 - sold
Suzuki RMZ 250 '04 - sold

https://www.facebook.com/CunningRiders

7

Odp: yamaha WR250X manetka tylnego hamulca na kierownicy z prawej strony

sorry, nie manetka tylko klamka hamulca.

śledziu napisał/a:

to ustaliliśmy, ze mowa o pompie hamulcowej :)
Zabieg znany ze stunt psów.
W sumie nic prostszego, pytanie czy chcesz zachować pompę nożną czy całkowicie zamienić ją na ręczną.
Pytanie tylko po co?
Umiejętności nie zastąpi się modyfikacjami sprzętu. Kilka dni treningu na spokojnie i nie będzie ci to potrzebne.

chetnie zachowam pompę nożną.
wiadomo, że umiejętności żaden sprzęt nie zastąpi ale mi chodzi o odruch, ciagle przesiadanie sie z moto na rower sprawi, ze przestane hamowac tylko zastanawiac sie ktory hamulec jest tylny a ktory przedni

yamaha 29 koni
husq więcej koni

8

Odp: yamaha WR250X manetka tylnego hamulca na kierownicy z prawej strony

może gaz ma w dźwigni a hamulec w manetce dla precyzji dozowania :)
ten rzeźbiarz może ci dorobi uchwyt do 2 dźwigni  [url]http://allegro.pl/mocowanie-hb-hand-brake-honda-cbr-600rr-stunt-i2723895889.html[/url]
jeszcze taki patent i można w pionie przemierzać świat [url]http://allegro.pl/mocowanie-adapter-hb-honda-cbr-f4-f4i-5-rodzajow-i2650644472.html[/url]

9

Odp: yamaha WR250X manetka tylnego hamulca na kierownicy z prawej strony

ja tam Ciebie synu nie rozumiem.
ja przesiadam się z motoru na rower, z roweru na motor w ciągu 5 minut i problemów z czymś takim nie mam.
nie słyszałem też aby ktoś miał podobny problem do twojego a większa część forum przesiadła się na motor z roweru lub tak jak ja jeździ na obu rzeczach.
wydaje mi się że za dużo polemizujesz.
no chyba że musisz cały czas patrzeć sobie na ręce i zastanawiać się co masz teraz wcisnąć. Jeżeli tak masz to chyba znaczy że nie umiesz jeździć anie na tym ani tym i robisz to za pamięci a nie z przyzwyczajenia.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

10

Odp: yamaha WR250X manetka tylnego hamulca na kierownicy z prawej strony

A ja słyszałem o takim przypadku, bo sam tak mam heh :D
Z tym ze ja to robie podświadomie - uzywam nożnego i czasem przedniego (bo lubie mieć palec na klamce od przedniego -  przyzwyczajenie z rowera).
Chodzi ci o HB - poczytaj o tym.Musisz kupić dodatkowy zacisk, pompe, przewód, a adapter bedziesz sam musiał sobie dorobić u tokarza, bo nie wydaje mi sie zeby od cbrek pasował. Istnieje jeszcze cos takiego jak trójnik, ale podobno gorzej hamuje, trudno sie odpowietrza. Wszędzie polecają zestaw z oddzielnym zaciskiem - musi coś w tym być. ;)

https://instagram.com/jac__ek

11

Odp: yamaha WR250X manetka tylnego hamulca na kierownicy z prawej strony

jak mozna nie rozgraniczac motocykla od roweru... czy wyscie z konia pospadali ? tak jak hacker napisal wez sie naucz jezdzic na czyms pozadnie. ja latalem pare lat na bmx, teraz jezdze duzo na rowerze i nawet nie mysle gdzie sa hamulce i sprzeglo bo to proste jak przyslowiowe jeb..... w aucie tez masz hamulec w klamce na kierownicy ? co za bez sens

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

12

Odp: yamaha WR250X manetka tylnego hamulca na kierownicy z prawej strony

To ze mam jakis odruch, ktory w niczym nie przeszkadza to nie mow, ze nie umiem jezdzic.
Trzymam zawsze palec na klamce nawet jak jade na dwóch kółkach, to nie znaczy ze go naciskam jak chce tyłem hamowac -.- . Jak podnosisz koło na 10cm to moze nie masz żadnych odruchów "ratunkowych" . Nie wiem czy byłeś kiedyś w ostrej sytuacji na gumie, ale ja ja jestem w sytuacji krytycznej to naciskam tylni hamulec i odruchowo nacisne lekko przednia klamke (choć mozna powiedziec ze juz sie tego oduczyłem). Myślisz ze jak jade to sie zastanawiam gdzie mam hamulce i sprzęgło?

https://instagram.com/jac__ek

13 Ostatnio edytowany przez klayman (2012-10-20 14:39:08)

Odp: yamaha WR250X manetka tylnego hamulca na kierownicy z prawej strony

nie umiem jezdzic i jestem tego swiadomy. nie umiem rozgraniczac roweru od motoru i jakos sie tym nie przejmuje. slyszalem, ze sa takie rozwiazanie i chce takie cos u siebie i nie widze tutaj zwiazku w tym czy uzywam moto to jazdy po bulki do sklepu czy do katowania na torze.

Tymniemniej bede wdzieczny za jakiekolwiek wskazowki (dzieki Jacko) oraz namiary na kogos, kto moglby mi cos takiego zrobic.

yamaha 29 koni
husq więcej koni

14

Odp: yamaha WR250X manetka tylnego hamulca na kierownicy z prawej strony

no ja tez bym wolał miec hb w sumie z prawej strony, po pierwsze po rowerze przyzwyczajenie, a po drugie jestem praworeczny i lepiej sie manewruje. drugi zacisk to najpewniesze rozwiazanie, ale niekiedy trudne w wykonaniu i drogie, alternatywa jest trójnik, podlaczasz nowa pompe pod uklad i heja. raz widzialem taki w miare fachowy trojnik na allegro z rok temu- napewno taniej i szybciej.

15

Odp: yamaha WR250X manetka tylnego hamulca na kierownicy z prawej strony

to kup sobie przewod hamulcowy w hel, do tego lewa pompe hamulca od skutera. dorob mocowanie na drugi zacisk z tylu. do ratowania taki zestaw bedzie git

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."