1 Ostatnio edytowany przez creator (2012-08-30 14:19:41)

Temat: yamaha wr 125x vs yamaha wr 125r

Witam,

Chętnie kupił bym yamahę wr 125x (w wersji supermoto) niestety raz, że polscy dealerzy takiej nie oferuje to dwa nawet używanych jest bardzo mało. Średnio też mi się widzi jechać do Berlina żeby dokonać zakupu.
W Polsce oferowana jest tylko wersja enduro tej maszyny wersja R. Z tego co wiem charakteryzuje się też mniejszymi tarczami hamulcowymi niż to ma miejsca w przypadku supermoto.
Co prawda z opinii ludzi co posiadają R mówią, że seryjne opony są bardzo słabe pod enduro, i że wystarczy wjechać w pierwsze lepsze błoto i już opona się ślizga.

Pomimo wszystko moto potrzebuje przede wszystkim do miasta (czasami może wjadę do lasu czy na jakąś polną drogę ale 95% miasto).

Proszę o doradzenie czy warto pakować się w tą wersję enduro czy dalej polować na supermoto.
(za nowe SM musiałbym wyłożyć najmniej 17-18k, za enduro może zmieścił bym się w 13k za starsze roczniki ale nieużywane)

PS. Czy przy takim enduro później jest możliwość zmiany całych kół (razem z tarczami, ze wszystkim) na SM - i jaki byłby tego przybliżony koszt.

Pozdrawiam,

enduro:
PunBB bbcode test

SM:
PunBB bbcode test

2

Odp: yamaha wr 125x vs yamaha wr 125r

Moim zdaniem nie opłaca się kupować nowej 125 bo i tak pojeździsz nią sezon góra dwa.

Poszukaj lepiej jakieś używki a resztę kasy odłóż na następny sprzęt :)

http://bikepics.com/members/bolekzko/

Honda XR 125 > Suzuki DRZ 400 SM > Suzuki DRZ 400 SM > Husqvarna SM 125 S > Suzuki DRZ 400 ESM > i znowu nic ..

3

Odp: yamaha wr 125x vs yamaha wr 125r

Łapie uślizg na błocie, bo opony enduro nie są na błotniste tereny, proste. Tak jak Bolek, nie kupuj nowej 125, bo szkoda kasy, lepiej odłożyć na coś większego zaoszczędzoną kase kupując używke 125.

READY TO >> TERROR

4

Odp: yamaha wr 125x vs yamaha wr 125r

Dokładnie tak jak pisze bolek, kup używaną wr125x i tak sie nie psuje, a nie stracisz tyle kasy przy sprzedaży :)
Powiem Ci z własnego doświadczenia że 125 to zdecydowanie za mało w SM :)
Wiec napewno za rok lub dwa bedziesz szukał czegoś mocniejszego :)

Husqy SMR-R 450

5 Ostatnio edytowany przez creator (2012-08-30 14:48:43)

Odp: yamaha wr 125x vs yamaha wr 125r

OK nie upieram się przy nowej, problem w tym, że wersji supermoto nie ma wcale używek! 2 egzemplarze w Polsce z czego jeden na 80% tłuczony z Francji, a druga niby 7k przebiegu i już opony zmienione, manetki nowe, siodełko w średnim stanie.
Poza tym do obu żeby obejrzeć mam ponad 400km w jedną stronę. Jakie są wady tej w wersji enduro w porównaniu do supermoto?

edit:

Aha i jeszcze kupując nową mam taki plus, że biorę na firmę i wrzucam w koszty (19% ceny netto) i odchodzi połowa vatu - więc zaraz z tych 13-14tys robi się około 10tys, używkę dostanę za 7,5-8tys więc może warto dorzucić te 2tys?

6

Odp: yamaha wr 125x vs yamaha wr 125r

A musi być WR ? Patrzyłeś na Yamahy XT 125 ?

http://bikepics.com/members/bolekzko/

Honda XR 125 > Suzuki DRZ 400 SM > Suzuki DRZ 400 SM > Husqvarna SM 125 S > Suzuki DRZ 400 ESM > i znowu nic ..

7

Odp: yamaha wr 125x vs yamaha wr 125r

Na zdjęciach XT mi czegoś brakuje... wydaje się taka gruba jakby. Wolałbym WR chociaż XT nie widziałem na żywo.

8 Ostatnio edytowany przez bbuh (2013-04-16 15:54:07)

Odp: yamaha wr 125x vs yamaha wr 125r

*

drz400e/sm

9

Odp: yamaha wr 125x vs yamaha wr 125r

Mateuszxino na dniach bedzie swoją mz wystawiał, chyba nie ma lepszego 125 4T :)

Husqy SMR-R 450

10

Odp: yamaha wr 125x vs yamaha wr 125r

[url]http://allegro.pl/show_item.php?item=2598817849[/url] :)

Husqy SMR-R 450

11

Odp: yamaha wr 125x vs yamaha wr 125r

jak szukasz 125 w 4T to lepszej i ładniejszej nie znajdziesz, sam nabiłem Wrką ponad 10 tysi bez awarii w zeszłym sezonie

tu jest jakaś
[url]http://otomoto.pl/yamaha-wr-wr-125-x-M3346597.html[/url]

[url]http://otomoto.pl/yamaha-wr-125-r-super-moto-nie-xt-cr-rm-M3351535.html[/url]

Pewnie przebieg wyda ci się spory, ale ja u siebie jak sprzedawałem z 15 tys to chodził tak jak kupiłem z 4 tys.

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

12

Odp: yamaha wr 125x vs yamaha wr 125r

Jeżeli chodzi o wr to jestem prawie zdecydowany. Temat utworzyłem, że spytać w czym gorsza jest wersja R.

MZ z 30k przebiegu mnie raczej nie interesuje.

co do linków up. 16k przebiegu to dla mnie stanowczo za dużo a ten pierwszy 1. z Francji (nie bez powodu pewnie) 2. lewa manetka i klamka obtarta 3. siodełko uszkodzone

13

Odp: yamaha wr 125x vs yamaha wr 125r

Nie znajdziesz lepszego 125 w 4t niż MZ :D Sam jeżdżę i wiem co mówię, ogólnie trafił mi się niezbyt uczciwy sprzedawca i motor ma pewne poważne wady, ale do silnika nie mam w sumie żadnych zastrzeżeń. A takie 30k dla tej MZ to nie duży przebieg, ze względu na solidny silnik. Drugie tyle powinieneś zrobić, bez problemu.

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Żadne zakazy nie zniszczą Naszej pasji"
"WRC is for boys, group B was for men"

14

Odp: yamaha wr 125x vs yamaha wr 125r

creator szkoda ze sie nie obudziles w lipcu, sprzedawalem swoja wr w SM też białą.
ba! była na pełną fakturę
ba! była zarejestrowana na 50
ba! była perfect! i z przebiegiem 8k

ogólnie wr 125 to moto idealne, swietnie wyglada, swietnie jezdzi gdybym cofnał czas to znowu bym ją kupił, motocykl bez wad według mnie wiec nie mysl o innych moto w przedziale 125.
Ewentualnie z Twoim budzetem rozpatrywał bym też KTM 125 duke ;)

Wheelieeeeeeee

15

Odp: yamaha wr 125x vs yamaha wr 125r

arturatv

Pisałem do Ciebie nawet na maila jak była na allegro :D jednak wtedy wahałem się mocno między ścigaczem 125 a supermoto, wtedy nie byłem pewny teraz jestem. Jakieś 2-3tyg dzwoniłem do Ciebie pytać czy ogłoszenie aktualne powiedziałeś, że sprzedana.
(myślę, że to Ty bo wszystko się zgadza f-v, rej. na 50 dla mnie nie ważne bo mam A1, noi przebieg)
szkoda, że poszła bo bym pewnie w końcu wziął.