1

Temat: Supermoto na start

Witam! Jestem nowy na forum zatem po pierwsze chciałbym się przywitać.
Od pewnego czasu zaczęły mnie interesować motocykle klasy supermoto i pomyślałem aby za rok, może dwa, w każdym razie po zdaniu prawa jazdy coś sobie fajnego sprawić. Mam 17 lat i jeżdżę obecnie na chińskim nakedzie 125, na którym zrobiłem póki co jakoś ponad 6000km, tak więc podstawy jazdy mam na tyle obcykane, że myślę by wziąć coś koło 400ccm, żeby nie zmieniać moto co chwile, a żeby posłużyło mi przez parę latek. Czy wgl. jeździłem na supermoto? Tak, na Derbi Sendzie 72ccm kumpla, to właśnie zaowocowało po części moją chęcią kupna SM.

Tak więc szukam czegoś do jazdy głównie miejskiej, oczywiście 4t w okolicach 400ccm i tu uwaga: max 45KM (wchodzi prawo jazdy A2 w 2013 i nie wiem czy zdążę się załapać jeszcze na zwykłe A, a A2 uprawnia do prowadzenia moto do mocy 45KM). Kolejna rzecz to aby to w miarę nie był jakiś egzotyk, żebym nie miał ewentualnie problemu z częściami. Byłoby miło jakby miał zwykłe felgi zamiast szprych, bo bardziej mi się podobają, a z tego co widzę rzadko się coś takiego spotyka.

Budżet to pewnie koło 10k ale zawsze można coś więcej dołożyć. Nie muszę kupować moto na gwałt, chodzi mi tylko żeby dowiedzieć się czegoś o tych sprzętach.
Dzięki za rady.

2

Odp: Supermoto na start

bierz drztke

a co do a2 to drztka chyba nie przejdzie bo ma za wysoki stosunek mocy do masy

3

Odp: Supermoto na start

DRZ 400 będzie dla Ciebie idealna :).

DRZ na A2 mieści się na styk ze stosunkiem mocy do masy , ale gadałem ze swoim instruktorem i mówił , że za rok na pewno nie wejdą te nowe przepisy .

http://bikepics.com/members/bolekzko/

Honda XR 125 > Suzuki DRZ 400 SM > Suzuki DRZ 400 SM > Husqvarna SM 125 S > Suzuki DRZ 400 ESM > i znowu nic ..

4

Odp: Supermoto na start

Wszystko co podajesz wskazuje na DRZ :D
Jedynie z felgami nie pasuje ale w najgorszym wypadku załozysz sobie felgi od jakiegos plastika a koła SM sprzedasz i wyjdziesz jeszcze z 1000 zł do przodu.
Pamietaj że felgi szprychowe są znacznie mocniejsze i łatwiejsze w ewentualnej naprawie :)

Husqy SMR-R 450

5

Odp: Supermoto na start

Możesz też pomyśleć o hondzie fmx. Jak na pierwsze sm jest w sam raz. Silnik nie do zdarcia, ładny wygląd i w całe tak ciężki nie jest jak to wszyscy mowia

6

Odp: Supermoto na start

Drz waży 134 KG a FMX 163 to dość spora różnica patrząc na to że fmx ma o 3 KM mniej.
Do drz masz jeszcze dużo łatwo dostepnych modyfikacji gdy moc Ci sie znudzi.
Dynojety, 3x3, wydech, fcr, różne big bore, wałki od drz E itd :)
Oba sprzęty bezawaryjne, honda pewnie wygodniejsza w trasy :)

Husqy SMR-R 450

7 Ostatnio edytowany przez kamil206 (2012-08-13 10:48:18)

Odp: Supermoto na start

Sam mam honde i jestem z niej narazie mega zadowolony. Gaznik od.mikuni, filtr powietrza kn, do tego leosie. I jest godnie ;)

8

Odp: Supermoto na start

Ja bym polecił zaś DRZ 400 E (dorwać gdzieś z homologacją) i ją dopieścić i wrzucić koła 17'' takie jakie chcesz (czyli te szprychowe).
Po czasie odczujesz, że kupno DRZ o wiele bardziej Ci sie opłaciło niż FMX (nie mówię, że FMX jest złym motocyklem, aczkolwiek WAGA...), bo w wersji E koło 125kg, więc porównując do tych 163kg jest mega różnica.. No i w wersji E masz lepszy gaźnik z pompką przyspieszającą, koło 50 kuca i ogólnie jestem w stanie się założyć, że po pewnym czasie jazdy na drz nie pożałowałbyś tej decyzji ;) części eksploatacyjnych - w brud.. :)

Będzie 690 niebawem

9

Odp: Supermoto na start

Nie wiem czy mając 17 lat i doświadczenie z słabego 125 pchał bym sie na drz, ale sam wiesz najlepiej czy ogarniasz :)
Te 10 KM miedzy drz S/SM a E to sporo :) no i SM można kupić a E przerobioną bardzo cieżko :)

Husqy SMR-R 450

10 Ostatnio edytowany przez Duein (2012-08-13 14:50:23)

Odp: Supermoto na start

Idąc za waszymi radami chyba będę się kierował w stronę DRZ'ki. Tak patrzyłem trochę na yt i znalazłem tą: [url]http://www.youtube.com/watch?v=tkyAxBUE7LM&feature=related[/url]
[url]http://www.youtube.com/watch?v=XutKLN2JC9U&feature=relmfu[/url]
Jak dla mnie po prostu coś pięknego.
Zaczynam oszczędzać kasę :D

11

Odp: Supermoto na start

Dobrze doinwestowana ta DRZ-ta, nie ma lipy

12

Odp: Supermoto na start

Tyle że takiej nie ma szansy znaleść w polsce, możesz sam sie bawić w tuning :D
Ta ma samych dodatków za 15 tyś albo i wiecej :)
Na zwykłej drz bez tuningu też bez problemu polatasz na gumie wiec nie szukaj odrazu 440 :D

Husqy SMR-R 450

13

Odp: Supermoto na start

ja w tym wieku na 525 naginałem juz ;)

BYŁY:
Yamaha Xt125/140x--> Ktm EXC 525 sm--> KTM Superduke990--> KTM SMC 690--> Yamaha Raptor700R--> KTM EXC 525 SM--> SZUKAM!!

14

Odp: Supermoto na start

- motocykli o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,2 kW/kg oraz niepochodzące od pojazdów o mocy przekraczającej dwukrotność mocy takiego motocykla,

Nie zarejestrujesz DRZ 400 na A2.

15

Odp: Supermoto na start

kusloncu napisał/a:

Nie wiem czy mając 17 lat i doświadczenie z słabego 125 pchał bym sie na drz, ale sam wiesz najlepiej czy ogarniasz :)
Te 10 KM miedzy drz S/SM a E to sporo :) no i SM można kupić a E przerobioną bardzo cieżko :)



ja rowniez po przesiadce z wr125x(15HP) na obecny w wieku 18,
pare dni balem sie jezdzic :)

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250