1

Temat: WR 250X nowa kiera.... pilne

Siemka

Musze wymienić kierownice w wr 250x (mały wypadek w garażu). W temacie kierownic jestem zielony, dlatego dzisiaj  chciałbym już wiedzieć co mam jutro zamówić. Kiera nie musi być z najwyższej  pułki.... moje wymagania:
- ma pasować pod obecne mocowanie
- jej grubość ma podejść pod przyszłe forumowe lustra:D i hanguardy acerbisa :)
- cenowo chciałbym się zmieścić do 300 zł ..... chyba że będzie warto coś dopłacić )chciałbym kiere + ewentualnie ta gąbeczkę ochraniającą:D
- jestem estetą więc nie ukrywam, że patrze tez na zgranie kolorystyczne tego nowego zestawu z reszta motocykla :)

z góry dziękuję za pomoc  :D

wr 250x

www.bikersbook.pl

2

Odp: WR 250X nowa kiera.... pilne

Każda kiera mająca 22mm, każdego renthala czy reikona dobrego kupisz do tej kwoty.

READY TO >> TERROR

3

Odp: WR 250X nowa kiera.... pilne

No dobrze... a materiał z którego jest kierownica, jaka firma... ?
doradźcie coś bardziej... przeglądałem forum ale nie znalazłem tematu o kierownicach.... nie dziwcie się, że jestem taki upierdliwy

Jak mam wydawać kasę na bubel to dziękuję bardzo, dlatego..... na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze oprócz grubości (profil kierownicy, szerokość, kształt, a może ta belka) jaka firma najlepsza jakościowo? jakie kiery najpopularniejsze na forum itp. ???

co myślicie o tych??
[url]http://moto.allegro.pl/kierownica-reikon-niska-cross-enduro-i2485469743.html[/url]
[url]http://moto.allegro.pl/kierownica-pro-taper-seven-eights-cr-low-z-poprzec-i2521756705.html[/url]

wr 250x

www.bikersbook.pl

4

Odp: WR 250X nowa kiera.... pilne

Miałem w Kawasaki ProTaper-a , ale parę gleb jak to w enduro było i bardzo szybko poszła w śmietnik , kupiłem Renthala i służyła mi aż do sprzedaży , w Husabergu też mam Renthala i żadna gleba czy nawet jakiś wypadek w garażu nie straszny , co do kształtu , albo rozpórki , to już twoja indywidualna decyzja , mi się wydaje że niższa rozpórka tak jak w tym co podałeś proTaper-a lepsza jest i znaczniej bardziej wygodna do jazdy w SM .

Husaberg FE 600

5

Odp: WR 250X nowa kiera.... pilne

Miałem reikona i też pare razy jebłem, głównie w lesie, ale i tak cała siła poszła na kiere i nic sie z nią nie działo. Renthal i Reikon to chyba 2 najlepsze firmy oferujące kierownice do moto. FatBar już robi konkretną robote :p

READY TO >> TERROR

6

Odp: WR 250X nowa kiera.... pilne

Typowe SM to kiera o wysokim gieciu, bez poprzeczki i jak najszersza

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

7

Odp: WR 250X nowa kiera.... pilne

Apropos materiału... rozumiem, że mam uderzać w ,,amelinum,, :D ???  Jakiś rozsądny, sprawdzony model renthala / reikona polecicie??



to jest chyba wszystko jeden, ten sam model  ..... :

[url]http://moto.allegro.pl/kierownica-renthal-22mm-wr-yzf-rm-crf-kx-sx-exc-yz-i2462004485.html[/url]
[url]http://moto.allegro.pl/kierownica-renthal-22-mm-blue-windham-pro-taper-i2477973056.html[/url]
[url]http://moto.allegro.pl/kierownica-renthal-971-08-rd-czerwona-honda-cr-crf-i2500145512.html[/url]

chyba się na niego zdecyduje... :)

wr 250x

www.bikersbook.pl

8

Odp: WR 250X nowa kiera.... pilne

Te kiery to wszystkie takie same, bo generalnie rozmiarówka jest skąpa tj. zwykla kiera 22mm oraz fatbar 28.6mm.

READY TO >> TERROR

9 Ostatnio edytowany przez Husaj (2012-07-30 21:35:26)

Odp: WR 250X nowa kiera.... pilne

dżejkop napisał/a:

Apropos materiału... rozumiem, że mam uderzać w ,,amelinum,, :D ???  Jakiś rozsądny, sprawdzony model renthala / reikona polecicie??

amelinum nie, bo nie pomalujesz...

Ja mam Reikona ale nie robiłem jeszcze crash testu :D

Husaberg FS 650

10

Odp: WR 250X nowa kiera.... pilne

Zacznij od porządnego mocowania kiery na 28,6.
Najlepiej takie gdzie górne mocowania tworzy jedną całość.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11

Odp: WR 250X nowa kiera.... pilne

hacker33 napisał/a:

Zacznij od porządnego mocowania kiery na 28,6.
Najlepiej takie gdzie górne mocowania tworzy jedną całość.

kusi strasznie taka opcja...... ale tak bawić się narazie nie będę... $$$ nie pozwala.... trzeba by dysponować kwotą ponad 600 - 700 zł.... a jakby doliczyć do tego jakieś fajne handguardy, manetki, zajebiste klamki (że o pompach i przewodach hella nie wspomne) to klękajcie narody:D

wr 250x

www.bikersbook.pl

12 Ostatnio edytowany przez Majkmen (2012-08-01 08:04:19)

Odp: WR 250X nowa kiera.... pilne

dżejkop napisał/a:

Siemka

Musze wymienić kierownice w wr 250x (mały wypadek w garażu). W temacie kierownic jestem zielony, dlatego dzisiaj  chciałbym już wiedzieć co mam jutro zamówić. Kiera nie musi być z najwyższej  pułki.... moje wymagania:
- ma pasować pod obecne mocowanie
- jej grubość ma podejść pod przyszłe forumowe lustra:D i hanguardy acerbisa :)
- cenowo chciałbym się zmieścić do 300 zł ..... chyba że będzie warto coś dopłacić )chciałbym kiere + ewentualnie ta gąbeczkę ochraniającą:D
- jestem estetą więc nie ukrywam, że patrze tez na zgranie kolorystyczne tego nowego zestawu z reszta motocykla :)

z góry dziękuję za pomoc  :D

Ja mam w swojej WR250X czarnego i grubego Protapera Contour w wersji High Bend i polecam. Cenowo to trochę więcej niż 300zl, ale dostaniesz gąbeczkę gratis ;). Parę gleb zaliczyła, w tym kilka na asfalcie i jest nienaruszona. Mocowania mam Zety kupione gdzieś z Allegro. Kiera wygodna, przy tym gięciu i moim wzroście 185cm, wygodnie się lata na stojąco. Polecam fatbara jednym słowem, robi dużą różnicę.

Wr250X & Tiger XC

13 Ostatnio edytowany przez bbuh (2013-04-16 15:59:50)

Odp: WR 250X nowa kiera.... pilne

*

drz400e/sm