1

Temat: Kask z szybą na supermoto

Witam,

Proszę o polecenie kasków z szybą na supermoto.

I tak przy okazji spytam czy na supermoto nadają się zwykłe kaski integralne "bez daszka"? Boje się, że taki zwykły integral będzie słabo wypadał przy supermotowym wyglądzie moto ale z drugiej strony w integralach większy wybór... i szyba i blenda i materiały chyba lepsze :)


Co do kwoty myślę, że mogę przeznaczyć około 1000zł - jeżeli nie ma potrzeby tyle wydawać chętnie wydam mniej, jeżeli jest potrzeba lekko przekroczyć ten budżet też poproszę o konkretne modele.

2

Odp: Kask z szybą na supermoto

Niedawno miałem podobną rozkminkę - jaki kask enduro (z szybką) wybrać. Pogadałem z ludźmi, pomacałem kaski i najlepszą opcją to Arai Tour X-3/4, ewentualnie Shoei Hornet ale na to trzeba wyłożyć 2 tyś. Jak dla mnie totalnym minimum z tego typu kasków to AGV AX-8 Dual lub Uvex enduro - te już można wyrwać za około 1 tyś, te były przyzwoicie wykończone, nic nie skrzypiało, szybka nie latała, miały przyzwoitą ilość miejsca na szczękę.
Kaski typu Acerbis, Fly, Airoh S-4 odpuść sobie no chyba, że chcesz zaoszczędzić ale moim zdaniem nie ma sensu bo kupisz dwa razy :D

Ja ostatecznie zrezygnowałem z kasku enduro bo waga wcale nie taka mała - 1500g trzeba liczyć a po drugie na półce leży integral XR1100 więc wybrałem typowo crosowy kask Airoh Stelt. Waga to niecałe 1000g, mega przewiewny a jak jest zimno albo pada deszcze to zakładasz kominiarkę z windstoperem i też daje radę. W trasę z kolei zdejmujesz daszek, wkładasz stopery i od biedy da się tak polecieć.

Starszy crossowy model Shoei-a V-Moto można wyrwać teraz w przyzwoitej cenie , możesz rozważyć jako alternatywę dla Airoha.

EXC-F 250
Tymczasowo bez supermoto

3

Odp: Kask z szybą na supermoto

a może kask enduro?

4

Odp: Kask z szybą na supermoto

creator  jest na rynku pare modeli z szybą, ja lada dzień zamawiam Icon Variant, tu masz linka z wszystkimi malowaniami, [url]http://www.helmetshop.com/category/IC10/Icon-Variant/1.html,[/url] dostepne sa do niego 5 rodzai  szyb od jasnej do lustrzanych.

KAT 990 SM 
XT 660 R

www.bikepics.com/members/slawkomax/

5

Odp: Kask z szybą na supermoto

[url]http://www.helmetshop.com/category/IC10[/url] … nt/1.html,    dwie spr -pierwsza to fajnie by bylo wiedziec jak jest z szczelnoscia szybki w tym kasku druga to na aledrogo sa  ale co zauwazylem na aukcjach gdzie sa podane rozmiary brakuje  M i przeskok z 56 na 59 o 3cm gdzie inne o 1 cm w pozostalych sa wypiasne wszystkie ale znowu bez cm byc moze u tego pierwszego sprzedawcy porostu niedopisal ale ciezko kupowac tak kask na odleglosc bez przymiarki : /

K ocham
T ylko
M otocykle

6 Ostatnio edytowany przez rbsn99 (2012-07-22 20:35:08)

Odp: Kask z szybą na supermoto

Mam AGV Dual. Jakość wykonania przyzwoita, miejscami widać pasowanie części prosto z Chin, ale ogólnie nie jest źle. Szyba jest szczelna, kask jest jak na moje ucho dość głośny. Wentylacja ok, w ruchy nie paruje, natomiast na postoju moment i o antyfogu można zapomnieć. Szybka się nie rysuje. W sumie tyle, za obecna cenę (1400zl) drugi raz bym nie kupił, z wyprzedaży (wyniósł mnie 650zl) - jak najbardziej. Ponoć wersja EVO jest poprawiona w stosunku do pierwowzoru, nie widziałem, nie wiem czy poprawili to o czym wspomniałem.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

7 Ostatnio edytowany przez Belzebub (2012-07-23 13:43:47)

Odp: Kask z szybą na supermoto

Z "tańszych" polecam UVEX Enduro - można znaleźć już od 555zł (realnie ok.599-645-999)
- 3in1
- nic nie wieje
- środek demontowalny
- policzki wymien.
- jakość wykończenia
- w deszczu OK

Wady:
-waga 1450g (choć IMHO tego nie czuć, jak na kask z szybką)
- do 120 spokojnie można machać główką na prawo i lewo (z daszkiem), później już tak sobie

Hardcore - it's more than music...

8

Odp: Kask z szybą na supermoto

A co myślicie o HJC CL-XS?

9

Odp: Kask z szybą na supermoto

slawkomax napisał/a:

creator  jest na rynku pare modeli z szybą, ja lada dzień zamawiam Icon Variant, tu masz linka z wszystkimi malowaniami, [url]http://www.helmetshop.com/category/IC10/Icon-Variant/1.html,[/url] dostepne sa do niego 5 rodzai  szyb od jasnej do lustrzanych.

jestem  posiadaczem tego kasku, cena nie jest mała ok 1200 zł
wrażeń z jazdy na razie brak, ale na głowie fajnie leży, grafika również ciekawa

Jeśli napisałem post dłuższy niż dwa zdania to znaczy że byłem najebany i nie traktuj go poważnie :D

KTM EXC 525

10 Ostatnio edytowany przez creator (2012-07-24 11:50:45)

Odp: Kask z szybą na supermoto

docent napisał/a:

jestem  posiadaczem tego kasku, cena nie jest mała ok 1200 zł
wrażeń z jazdy na razie brak, ale na głowie fajnie leży, grafika również ciekawa

Jak będą wrażenie z jazdy poproszę o krótką relację :)

11

Odp: Kask z szybą na supermoto

no spoko, lecz na moją opinie będziesz musiał poczekać jeszcze z dwa tygodnie, na razie noga mi nie pozwala wsiąść na motocykl :|

Jeśli napisałem post dłuższy niż dwa zdania to znaczy że byłem najebany i nie traktuj go poważnie :D

KTM EXC 525

12

Odp: Kask z szybą na supermoto

Cały czas zastanawiam się czy nie wziąć normalnego integrala np. Shark Vision R
Czy taki integral będzie dobrze wyglądał na supermoto? Jeździł będę większość miasto a jak teren to raczej niewymagający kasku crossowego. Jeżeli ktoś jeździ na supermoto w integralu proszę o opinie a najchętniej usłyszę opinie osób, które posiadają oba rodzaje kasków i dlaczego akurat jednym z nich częściej jeżdżą.

13

Odp: Kask z szybą na supermoto

Ja jezdze w integralu. AGV GP-TECH. W malowaniu Rossi wyglada kozacko, ale do ciuchow motocrossowych wygladalby dziwnie:)
Ale ja jezdze w jednoszczesciowce, wiec wyglada niezle.
Jak wlaczysz wentylację, głowa się nie poci, nawet w gorace dni.

Na lato lepszy otwarty, na zimne dni integral - najlepiej miec dwa:)

14

Odp: Kask z szybą na supermoto

Też mam integrala, ogólnie zgodzę się z imot3phem + dodam, że w terenie integral jest denerwujący. No i trochę szkoda szybkę gałęziami rysować.

http://bikepics.com/members/rr666/
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM -> Transalp 600 '96 (jeszcze kiedyś SM kupię!)