1

Temat: czy to możliwe>?

siema, jakis czas temu miałem awarie w lc4 prestig z 05r. poszedl wyciek oleju nad pompka wody w str kolektora i zalalo cylinder , olej nie byl czarny, wczesniej zauwazylem lekki wciek pod pomka wody ale zignorowalem to, a przed awaria wymienialem olej, nalałem ok 2l, czy to mozliwe ze za duzo nalelem i nadmiar wyrzucilo pod glowica od pompki wody w str kolektora?  bo rozkrecilem dzisaj glowice i wszystko jest cacy...

ale bym się dzisiaj wy*ebał !

2

Odp: czy to możliwe>?

nie.
przez odme wypierdzieli....
zreszta jak jest tyle ile powinna to na gumie i tak wyrzuca troche ...

3

Odp: czy to możliwe>?

Trochę oleju pociekło i od razu "awaria" ;)
Sprawdź przy okazji jeszcze górną śrubę mocującą lewą flanszę wydechu, bo jej kanał jest przewiercony do samej głowicy i jeśli się poluzowała to tamtędy też mogło pocieknąć.
Sprawdź też czy łożyska wałka rozrządu nie mają luzów, bo ew. jego wibracje mogłyby przyczynić się do tego problemu. To małe łożysko warto profilaktycznie wymienić, bo kosztuje ok. 20 zł.
Pompę można osadzić z sylikonem - jest potem więcej czyszczenia przy nast. rozbiórce, ale nie powinno być takich atrakcji.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

4

Odp: czy to możliwe>?

ok, a co byscie polecili jako uszczelniacz pod glowice? jakis slikon?

ale bym się dzisiaj wy*ebał !

5

Odp: czy to możliwe>?

Pod głowicę czy pod czapkę głowicy ? Uszczelkę głowicy składa się na czysto, pod czapkę używa się sylikonu lub odpowiednika - wystarczy posmarować samą czapkę, niedużo. Ja preferuję pastę Dirko, jeszcze nie miałem z nią problemów. Ważne jest żeby dokręcać czapkę głowicę z właściwymi momentami (zmieniało się to w zależności od roczników) i odpowiedniej kolejności (od środka na zewnątrz, stopniowo).

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

6

Odp: czy to możliwe>?

dzięki serdeczne, jade zaraz do miasta po tą pastę ;D jeszcze raz dzięki za pomoc !!! J O Ł

ale bym się dzisiaj wy*ebał !