1

Temat: DR-Z 400 SM kupić ?

Witam wiecie coś na temat tej DRZ ? Oglądał może ją ktoś już ? Jadę ją oglądać niedługo i nieiwme czy warto się fatygować ?

[url]http://otomoto.pl/suzuki-dr-z-M3271649.html[/url]

2 Ostatnio edytowany przez Belzebub (2012-07-11 22:38:32)

Odp: DR-Z 400 SM kupić ?

Mogę się mylić ale silnik to chyba przekładka bo szary kolor był w "S-kach" z 2000-2002r... ale nie jestem pewien
Za taką kasę wygląda nieźle -jechać i oglądać

Hardcore - it's more than music...

3

Odp: DR-Z 400 SM kupić ?

tak wygląda jakby był starszy silnik do 2002 bo i ma ten dekielek w głowicy z prawej strony

4

Odp: DR-Z 400 SM kupić ?

Byłem, widziałem nie kupiłem powód ? Wydaje mi się że rama była robiona (bąble przy spawach, dziwny kolor ramy jak by malowana), oczywiście mogę się mylić. Ponadto w aukcji nic nie nienapisane że trzeba wymienić sprzęgło które łapie od samego dołu, napęd (zębatki+łańcuch), prawdopodobnie hamulec przedni chyba że się zapowietrzył ale do końca sezonu dałby radę. No i jeszcze duperelki z elektryki jak np. nie świecąca lampka hamulca po naciśnięciu przedniego hamulca, tylni działał. To tyle ode mnie

5 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2012-07-16 10:33:44)

Odp: DR-Z 400 SM kupić ?

kamil206 napisał/a:

Byłem, widziałem nie kupiłem powód ? Wydaje mi się że rama była robiona (bąble przy spawach, dziwny kolor ramy jak by malowana), oczywiście mogę się mylić. Ponadto w aukcji nic nie nienapisane że trzeba wymienić sprzęgło które łapie od samego dołu, napęd (zębatki+łańcuch), prawdopodobnie hamulec przedni chyba że się zapowietrzył ale do końca sezonu dałby radę. No i jeszcze duperelki z elektryki jak np. nie świecąca lampka hamulca po naciśnięciu przedniego hamulca, tylni działał. To tyle ode mnie

Bąble przy spawach są oryginalnie, taki ich urok (jak się domyślam mówimy o tym samym) :D Brak lampki, zapowietrzony hebel... trudno to nazwać problemami dyskwalifikującymi motocykl. Zresztą sam nazwałeś to duperelami ! O ile potrafię zrozumieć, że wadą jest rozciągnięty łańcuch, sprzęgło, gdyż usunięcie tych usterek wymaga inwestycji. Ale z tym czepianiem się przepalonej żaróweczki powinniście przystopować. To wszystko kłóci się z ideą motocykla do zapierdalania.
Jedyne co Cię tłumaczy to jak mam nadzieję szczerość intencji i chęć opisania jak najdokładniej.

Ale rzucanie w internecie stwierdzeń "Wydaje mi się że rama była robiona (bąble przy spawach, dziwny kolor ramy jak by malowana)" Tu wypada już mieć absolutna pewność ! Takie moje zdanie... przestańcie ciotkować i spuszczać się nad duperelami :D

Za płacz nad zadrapanym plasticzkiem... na tym forum powinny być rozdawane bany :D

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

6

Odp: DR-Z 400 SM kupić ?

Spawy Suzuki są niestety takie jak po pijanym spawaczu.
Nie jesteś pierwszy który nie kupił DRZ bo myślał, że spawy są nie oryginalne (a były ok).
A resztę usterek które opisałeś usuniesz w kwocie pewnie 500zł.
Więc miałeś duże pole do popisu aby grubo stargować cenę.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: DR-Z 400 SM kupić ?

Nie można tu zapominać o tym iż większość spawów w DRZecie pokrywa gruba warstwa rdzy... to dodatkowy urok tych spawów ;) Ten typ tak ma :D

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

8

Odp: DR-Z 400 SM kupić ?

Może macie i rację z tą ramą, napisałem poprostu to Co rzuciło się w oczy. Ale tutaj nie napisałem że plastiki porysane czy coś w tym stylu bo to ma być 1 moto i wiadomo że nie jeden upadek mnie czeka. Mam na wydanie 11k, a w aukcji ani poprzez rozmowę telefoniczną nie było mowy i napędzie i sprzeglę. A to są dodatkowe koszty. Nic szukam dalej

9

Odp: DR-Z 400 SM kupić ?

a pytałeś czemu silnik był zmieniany?? bo na oryginalny to on nie wygląda jak wcześniej pisali Belzebub i babel

10

Odp: DR-Z 400 SM kupić ?

kamil206 napisał/a:

Może macie i rację z tą ramą, napisałem poprostu to Co rzuciło się w oczy.

Kilka lat obcowania z takimi motocyklami daje już pojęcie o wyobrażeniu i świadomość tego, iż wiemy o czym mówimy.

Ale publiczne stwierdzenie tylko na podstawie naszego "wydaje się" ta rama jest chyba spawana... to dość poważne oskarżenie. To prawie tak jakby kogoś wywołać po nicku i powiedzieć on jest złodziej !

Wyczulam Ciebie i każdego kto będzie w przyszłości czytał ten temat. Unikajmy stwierdzeń: wydaje się, kolega mówił, słyszałem jak ktoś mówił... jeżeli już piszemy to bądźmy tego absolutnie pewni !

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR