1

Temat: DR-Z 400 SM oceńcie ?

Witam was mam prosbe, mianowicie jakbyscie mogli powiedziec cos na temat tego egzemplarza.
Czy jest wart uwagi lub ewentualnie czym kierowac sie przy ogledzinach takiego moto ?
Z góry dzieki :)

[url]http://otomoto.pl/suzuki-dr-z-bezwypadkowa-suzuki-drz400sm-M3229029.html[/url]

XR400R  Enduro/SM

2

Odp: DR-Z 400 SM oceńcie ?

No chłopie i jakich Ty tu porad oczekujesz... moto wygląda jak milion dolarów. Jedz i przejedz się, posłuchaj silnika.... starguj do 12.400 i ciesz się motocyklem z zajebistym wyglądam aż do pierwszej twojej gleby ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

3

Odp: DR-Z 400 SM oceńcie ?

A to nie ten co jeden kolega oglądał i nie wziął bo nie miał oleju? Jest chyba opisany w "Ciekawych motocyklach..."

DRZ400SM, KTM 990 ADV

4

Odp: DR-Z 400 SM oceńcie ?

Tak to jet ten co był odpalany i jezdzony bez oleju. Oprócz tego to podobno stan b.dobry. Poszukaj na forum

5

Odp: DR-Z 400 SM oceńcie ?

No tak racja znalazlem tego posta, wszystko podobno ladnie wygladalo ale z tym olejem cos nie tak...
Tak dla ciekawostki ten sam sprzedawca wystawil druga DR-Z te ktora tak samo wyglada niezle, moze tylko cena troche duza :/

[url]http://otomoto.pl/suzuki-dr-z-bezwypadku-drz400sm-k7-drz-400-M3269855.html[/url]

XR400R  Enduro/SM

6

Odp: DR-Z 400 SM oceńcie ?

Ma ktoś informacje jakieś na temat tego moto ? Albo mógłby ktoś podjechać i sprawdzić sprzęt ? Mam do moto 400km w jedną stronę, nie chciałbym zrobić sobie tylko wycieczki autem bez celu

[url]http://allegro.pl/suzuki-drz-400-sm-gdansk-i2458413061.html[/url]

7 Ostatnio edytowany przez Belzebub (2012-07-04 11:40:49)

Odp: DR-Z 400 SM oceńcie ?

Hija,

ten pierwszy oglądałem osobiście - bardzo zadbany moto :
-plastiki noowki - jedynie prawa bodajże ochrona chłodnicy lekko przrysowana
-brak luzów na łożysku główki ramy i wahaczu
-motor można powiedzieć że jak nowy
-wysokie zawieszenie -jeszcze b.twarde (regulacja)
-filt powietrza jak nowy - więc moto tylko w mieście upalane
-kanapa jak to w DRZ -deska (teraz mam DRZ i kanape mam 100x wygodniejszą)
-osoba które ze mną go oglądała stwierdziła że rozrusznik trochę "głośniej" hałasuje, ale może to tylko "zwidy"

Z tego co pamiętam to model warty uwagi , ale ... jak już chciałem brać i wracać na kołach 300km to okazało się że moto wogóle nie miało oleju : robiłem z 15 pomiarów i bagnet suchy !!
Można było zrobić dolewkę i jechać bo niby silnik chodził ładnie, ale...
-za taką kasę spodziewałem się że moto naprawdę będzie bez inwestycji -lać i jechać a wyszło inaczej.
Po zastanowieniu się:
-ktoś w UK kupił te moto -jeżdził, jeżdził, jeżdził i NIC nie wymieniał
-nie kontrolował nawet poziomu oleju więc dla mnie to było DUŻE ryzyko : kupa kasy a nie wiadomo jak ktoś traktował te moto -a jak nie ma oleju - czyli PODSTAWOWEJ rzeczy no to .. zrezygnowałem.
Jak ktoś jest mechanikiem lub wie jak powinna działać elegancja DRZa to można brać.

Mnie przeraziły trochę koszta : 12900+tłumaczenia+ubezp+pierwsza rejestracja+olej+ standardowe rzeczy zaraz po zakupie =kupa kasy, a jak miałem ryzykować że w silniku BRAK oleju to "olałem" ten moto choć naprawdę cieżko było się o coś przyczepić.
Za taką kasę spodziewałem się moto bez wkładu.. a, tu klops.
Ok, można było zrobić dolewkę , ale ktoś jeżdził tym moto właśnei na takim stanie i pewnie mógł coś zajedzić w piecu...

PS. Mam parę fotek jak oglądałem tego sprzęta więć jak coś to na priv...

PS.2 Moto coś musiało mieć bo miało lekko zdartą ochronkę chłonicy (plastik) no i cały przedni błotnik wymieniony
-moto ma komplet kluczyków (2x) , na pewno jest prosty

Hardcore - it's more than music...

8

Odp: DR-Z 400 SM oceńcie ?

suchy bagnet wcale nie dyskwalifikuje, trzeba było zbadać ile na dolewkę oleju, wystarczy że brakuje ze 100 ml, jakbyś tam wlał cały litr no to już można się zastanawiać nad rezygnacją z zakupu, chociaż niektórzy jeżdżą tak i się nic nie dzieje bo sprawdzają olej raz na miecha

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

9

Odp: DR-Z 400 SM oceńcie ?

Mechanikiem nie jestem, ale to że jest mało oleju w ramie nie szkodzi motocyklowi, wiekszy problem gdy zaczyna brakować go w silniku. Drz na sporcie podobno biorą olej zawsze, nie wiem dlaczego, ale "tak pisali na forum".
Moto bez wkładu chyba nie kupisz, a jesli masz takie podejscie to bardzo źle, nie wyobrazam sobie kupić sprzeta i nie zmienić choćby płynów. W husce miałem do hamulców zalany olej silnikowy, gdy delikatnie sie podgrzał (5 razy hamowałem z 60-0) Bo jezdziłem po parkingu i regulowałem gaźnik. :) Nie ma motocykla bez wkładu, no chyba że z salonu :)

Husqy SMR-R 450

10

Odp: DR-Z 400 SM oceńcie ?

Belzebub, wybacz ale to nieco babskie podejście.
Na wszelki wypadek zrezygnuje "bo może coś się urwie lub popsuje"
A wystarczyło dolać nieco oleju... zresztą jeśli sprawdzałeś olej na mocno rozgrzanym silniku to cały poszedł w silnik.
Wtedy i 38 sprawdzianów poziomu nic nie zmieni.

Jeździcie, jeździcie tymi moturami i zamiast podnosić poziom wiedzy... wy nic się nie uczycie. Co post, co temat... to większy kwiatek ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

11 Ostatnio edytowany przez Belzebub (2012-07-04 13:35:36)

Odp: DR-Z 400 SM oceńcie ?

dukeSebo napisał/a:

Belzebub, wybacz ale to nieco babskie podejście.
Na wszelki wypadek zrezygnuje "bo może coś się urwie lub popsuje"
A wystarczyło dolać nieco oleju... zresztą jeśli sprawdzałeś olej na mocno rozgrzanym silniku to cały poszedł w silnik.
Wtedy i 38 sprawdzianów poziomu nic nie zmieni.
Jeździcie, jeździcie tymi moturami i zamiast podnosić poziom wiedzy... wy nic się nie uczycie. Co post, co temat... to większy kwiatek ;)

Może i masz rację, ale nie zupełnie o to mi chodziło żeby nic nie robić po kupnie : z oglądanych DRZ to była jedyna bez oleju (olej sprawdzany był w normalny sposób a nie na zgrzanym silniku czy przy kombinacjach) - ok, każda ma coś do zrobienia... wiadomo że po kupnie wymienia się podstawowe rzeczy eksploatacyjne, ale to był moto za 13tyś i dla mnie jakoś to nie przmówiło.
Obecnie kupiłem DRZ-te SM za 9k i jestem bardziej zadowolony niż tamtą za 13...

Co do kupna moto z ogłoszenia - przecież nie piszę "nie kupuj" -tylko że moja wiedza nie była na tyle szeroka, żeby zaryzykować taką kasę i tyle. Jestem amatorem i jakoś dobrze się z tym czuję, a w razie czego pytam Was -bo jeżdzicie na codzień i wiece gdzie ręce wsadzić w silnik. Motor mi nie podpasował, kupiłem inną DRZ'e :)

PS. Sam kiedyś napisałeś :

dukeSebo napisał/a:

Wszystkie palą olej i stąd przy DRZetach jest tak ważna kontrolowanie poziomu oleju. Często się zdarzają zatarcia silnika z powodu niskiego stanu oleju.
To jest coś z czym każdy posiadacz drezyny musi nauczyć się żyć.
Częste sprawdzanie poziomu oleju :P

Hardcore - it's more than music...

12 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2012-07-04 15:16:06)

Odp: DR-Z 400 SM oceńcie ?

Odpowiedzi masz wyżej, nad moim postem. Jak sobie to wyobrażasz? Ktoś wiedząc iż jutro zatrze się silnik, dzisiaj go wystawia na sprzedaż. Nikt nie ma takiego daru przewidywania przyszłości. Silnik bez smarowania zaciera się bardzo szybko... To nie jest proces trwający tygodniami. Najprawdopodobniej brakowało 100 ml. może 200 ml. a tak już nigdy się tego nie dowiesz.

Następnym razem, przy oględzinach kolejnego motocykla dolej tego oleju do pełnego stanu i będziesz wszystko wiedział.
Bez snucia czarnych scenariuszy. ;)

Motocykl jest chyba od handlarza a ten zarabia na pośrednictwie. Co wyklucza wszelkie spekulację, że ktoś sobie jeździł i nie sprawdzał oleju.

A odnośnie moich postów. :D Nie jestem kimś kto pisze dla samego pisania. Nijak się ma mój stary post do sytuacji ktora opisałeś wyżej. ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

13

Odp: DR-Z 400 SM oceńcie ?

Marcin_268 masz PW z moim. Podobny pieniądz + gratisy, a moto "świeższe" ponad połowe!

ZAWSZE NA ZIMNYM!