1

Temat: koła od lc4 do exc supermoto

Witam mam pytanie czy koła supermoto od lc4 640 02r podejdą do ktm exc 450 08r ???i co bedzie trzeba przerobić by pasowały.Czy wejdzie do mojego ktm felga 5 calowa ???

2

Odp: koła od lc4 do exc supermoto

LC4 '02 będzie miało przednią ośkę 20mm, Twój EXC raczej już 26. LC4 w tym roku miały z tyłu obręcze 4.25".

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

3

Odp: koła od lc4 do exc supermoto

A nie da rady wymienić łożysk z przodu na grubszą oske,w starszych modelach exc wystarczy zmienić łożyska z cienkiej na grubą oske i pasuje.Ale nie wiem jak z lc4,az tyłu koleś mi mieżył felge (bo nigdzie nie jest napisane na niej) i wychodzi mu 127 mm a wiec 5 calowa.

4

Odp: koła od lc4 do exc supermoto

damson napisał/a:

A nie da rady wymienić łożysk z przodu na grubszą oske,w starszych modelach exc wystarczy zmienić łożyska z cienkiej na grubą oske i pasuje.Ale nie wiem jak z lc4,az tyłu koleś mi mieżył felge (bo nigdzie nie jest napisane na niej) i wychodzi mu 127 mm a wiec 5 calowa.

i tu się mylisz ostatnio przerabiałem ten temat z tym że kółka od lc4 z 98 ośka 17mm u mnie 20 Też chciałem zmienić łożyska tylko problem w tym że takich nie produkują u mnie skończyło się na toczeniu piast o 2mm

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

5

Odp: koła od lc4 do exc supermoto

Ja jak cos to dotoczył bym sobie tulejki na przód,ale co z tyłem wejdzie mi 5 cali i czy z tym wybierakiem piasta nie bedzie za szeroka.

6

Odp: koła od lc4 do exc supermoto

może być ciężko u mnie jest 4.25 opona 160 i jest niewiele miejsca do wahacza,chociaż Jery ma chyba 4.5 i 170 u siebie

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

7

Odp: koła od lc4 do exc supermoto

[url]http://moto.allegro.pl/kola-ktm-lc4-640-620-super-moto-supermoto-sm-600-i2383251034.html[/url]   

dokładnie chodzi mi o te koła,jak myślisz da sie je dopasować do mojego ktm-a exc-r 450 ???

8 Ostatnio edytowany przez MartinezKtm525 (2012-06-06 19:30:15)

Odp: koła od lc4 do exc supermoto

Nie polecam Ci kół z LC 4,do EXC i nie chodzi o to czy beda pasowac, bo napewno bez przerubek sie nie obejdzie  ( oska, piasta , łozyska, nawet zacisk szczególnie tylny) ale o to ze sa napewno duzo ciezsze od tych które pochodza od smr. I pewnie maja ten amortyzator na tylnej zembatce, a to dodatkowo wazy i poszerza piaste... Kup sobie normalne do EXC, taniej cie to wyjdzie i sie nie nameczysz, naprawde..

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

9

Odp: koła od lc4 do exc supermoto

Wcale nie jestem pewien czy wersja z piastą ma większą szerokość niż bez, bodajże te piasty są przemienne - powinno dać się z katalogów to wywnioskować.
Większe łożyska nie wejdą w tą piastę, na rozwiercanie nie będzie już "mięsa". Trzeba będzie kombinować z ośką i tulejami do niej.
Tylna obręcz na zewnątrz może faktycznie mieć 5", ale liczy się szerokość wewnętrzna. Ta w.g. katalogu dla tego rocznika wynosi 4.25", a obręcze wyglądają na oryginalne - akurat mam takie same. Zresztą jak ściągniesz tylną gumę dla uzupełnienia brakującej szprychy to będziesz mógł zweryfikować.
Nie wiem czy te nowsze EXC nie mają z tyłu przypadkiem już ośki 25mm (LC4 - 20mm), do weryfikacji.
Tak na prawdę sporo można wywnioskować wertując katalogi i porównując co gdzie wsadzano, co się zmieniało, a co nie. Wymiary łożysk i często osiek też są w nich podane.

[url]http://www.mikescyclektm.com/pf/[/url]
Dobrej zabawy!

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

10

Odp: koła od lc4 do exc supermoto

do exc wchodzi felga 5"  i opona 170 bez najmniejszego  problemu ;))

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

11 Ostatnio edytowany przez MartinezKtm525 (2012-06-08 08:13:59)

Odp: koła od lc4 do exc supermoto

> >"Wcale nie jestem pewien czy wersja z piastą ma większą szerokość niż bez, bodajże te piasty są przemienne - powinno dać się z katalogów to wywnioskować"
Jest szersza na 100%, nie pisałbym gdybym nie był pewien, Miałem takie felgi w exc 525 06 rok i mysiałem przerabiac tulejki, bo cała piasta była za szeroka o jakies 3-4mm, a jak juz wsunąłem koło to szprychy mi zawadzały o zacisk i musiałem szlifować zacisk i to nie mało! Takze wiem ile z tym jest roboty i uwazam ze nie warto,po co sie meczyc i kombinowac jak mozna kupic oryginalne i beda pasowac bez problemu! Ale kazdy zrobi jak uwaza>>>

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)