1

Temat: yamaha xt 125 nie, (zle) działąjący predkościomierz

witam

mam problem zwiazany z przedkościomierzem wskazuje on różne predkości lub ich brak np. startuje jade dłuższa chwile na liczniku ciagle zero po jakiejs chwili wskakuje na 8-10 km niezależnie od predkosci jaka mam i potem znowu zero albo jakies inne liczy czasem sie zdarzy ze pokazuje rzeczywista predkość. Wszystkie inne wartości pokazuje dobrze tzn. obroty silnika itp. jest tylko problem z tym predkosciomierzem no licznikiem km . wie może ktos co zrobic jak to zdiagnozować jak naprawić ? licznik jest elektroniczny

ps. sprawdziłem wszystkie kostki, przewody, czujnik predkości też

pozdrawiam

2

Odp: yamaha xt 125 nie, (zle) działąjący predkościomierz

elektroniczny czyli masz czujnik na ladze i magnesy na tarczy/piaście? czy sygnał sczytuje ze skrzyni?
jeśli pierwsza opcja spr czy czyste i czy są wszystkie magnesy na tarczy

3

Odp: yamaha xt 125 nie, (zle) działąjący predkościomierz

Miałem małego X'a. Czujnik PRAWDOPODOBNIE jest indukcyjny, nie ma magnesów na tarczy hamulcowej. Zobacz, czy nie wypięły się przewody w kostce, albo czy sam czujnik nie jest byt daleko od tarczy.
Pozdro, KorpOOz

4

Odp: yamaha xt 125 nie, (zle) działąjący predkościomierz

ok sprawdze ten czujnik oby to było to, dzieki za pomoc

5

Odp: yamaha xt 125 nie, (zle) działąjący predkościomierz

no wiec tak sprawdzałem dzisiaj ten czujnik i kable wszystko chyba wydaje sie ok ale jestem lakiem w tych sprawach wiec zrobiłem kilka zdjęć może zobaczycie co jest nie tak

[url]http://www.fotoload.pl/index.php?id=71845c7dbbedb285ba09010f18bf4807364[/url]

[url]http://www.fotoload.pl/index.php?id=188cbb02109bb0b7a4143cd6dab72f75723[/url]

[url]http://www.fotoload.pl/index.php?id=5e7a78071d983eaac84940a608611ec267[/url]

dziekuje za pomoc

6

Odp: yamaha xt 125 nie, (zle) działąjący predkościomierz

A ten czujnik to nie powinien być na wysokości śrub mocujących tarczę? Nie wiem jak dokładnie działa ten czujnik, ale jak ja robiłem sobie prędkościomierz to kupowałem właśnie taki indukcyjny i on się indukuje jak przed nim przeleci metal... Jak cały czas jest pod nim metal (a tak to wygląda na ostatniej fotce) to raczej nie będzie to działać. Musi być raz na jakiś czas (śruby) i wtedy im szybciej tym większa prędkość.
Tak trochę zgaduje ale zerkniej czy idzie zamontować to tak zeby było na wysokości śrub, albo spróbuj poruszać sam nad śrubą i obserwuj prędkośćiomierz.

Łukasz "Dragilla" Sacha #17

7

Odp: yamaha xt 125 nie, (zle) działąjący predkościomierz

no ale jedno wciecie w tarczy jest wieksze drugie mniejsze i cały czas przelatuje własnie, bo seryjnie jest dziura na ten czujnik czyli teoretycznie powinien działać

8

Odp: yamaha xt 125 nie, (zle) działąjący predkościomierz

Sprawdź czy działa sam czujnik. Wykręć go i poruszaj przed nim czymś metalowym obserwując prędkościomierz. Postaraj się wyizolować problem :)

Łukasz "Dragilla" Sacha #17

9

Odp: yamaha xt 125 nie, (zle) działąjący predkościomierz

to własnie tez robiłem i nic :/

10

Odp: yamaha xt 125 nie, (zle) działąjący predkościomierz

a orientuje sie może ktoś czy czujnik z innego motocykla może działać w tutaj  ?