1 Ostatnio edytowany przez subek (2012-05-17 10:08:56)

Temat: FE570 regulacja sprzęgła.

Witam,

Kupiłem niedawno FE i sprzęgło mnie strasznie wkurza, wystarczy puścić 5mm od manety i już ciągnie do przodu.  Do się to jakoś podregulować? Bo w instrukcji nie ma słowa na ten temat.

Druga sprawa, sprzęgło chodzi dużo ciężej od tego z DRZ, one już tak mają czy coś nie gra?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

2

Odp: FE570 regulacja sprzęgła.

Elo , Berg pewnie rocznik 2009 albo wyżej , masz sprzęgło Magury hydrauliczne , spróbuj jak na razie odpowietrzyć układ lub wymienić olej , bo ten może być już za gęsty , jeśli to nie to , to może to być wina kosza sprzęgłowego który jest już zużyty .

Husaberg FE 600

3

Odp: FE570 regulacja sprzęgła.

Sprzęgło Magury, sprzęt w sumie ma 20 godzin mógłby już kosz paść?

Pierwsze co zrobiłem to odpowietrzyłem ale bez zmian, nie było nawet zapowietrzone. Zmienię olej i zobaczę czy coś to da.

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

4

Odp: FE570 regulacja sprzęgła.

Jeżeli to Magura to w klamce masz taką czerwoną "śrubkę". Ona służy do regulacji sprzęgła. Jeżeli ciężko chodzi to bardzo duża szansa, że masz zapowietrzone, albo zalany gówniany olej. Zalej płyn oryginalny Magury, odpowietrz dobrze i problem powinien zniknąć. Sprzęgło powinno chodzić na 2 palce.

Swoją drogą dziwna sprawa, że w tych rocznikach KTM stosował już chyba sprzęgła Brembo, a do Husaberga kładli nadal Magurę.

5

Odp: FE570 regulacja sprzęgła.

Sprzęgło chodzi na dwa palce, trochę przesadziłem z tą ciężkością. Po prostu po dwóch godzinach jazdy i wciskania klamki zawsze do samego końca łapa już bolała ale jeżeli da się je podregulować tak jak piszesz, to bardzo dużo dla mnie zmienia :) Dzięki.

PS. Moje sprzęgło wygląda tak, w którym mniej więcej miejscu szukać śrubki?
http://foto.scigacz.pl/cache/imgs/_w750/gallery/test_motocykli/KTM_Offroad_2009/KTM_SX_150_2009/magura_sprzeglo_hydrauliczne.jpg

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

6

Odp: FE570 regulacja sprzęgła.

ta śruba to ta ładnie profilowana nakrętka pod klamką sprzęgła - miejsce gdzie klamka wciska tłoczek.
Dzięki niej możesz oddalać lub przybliżać klamkę od kierownicy.
Jeżeli boli Cię ręka to znaczy, że coś robisz nie tak - jak gdzieś stoisz na światłach to wrzucasz luz czy stoisz z wciśniętym sprzęgłem?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: FE570 regulacja sprzęgła.

Co do płynu to zalecany jest taki

http://www.motocykle-karmot.pl/_var/gfx/28a5764a5cb62015d06104759af5eaec.jpg

8

Odp: FE570 regulacja sprzęgła.

moja magura blood jest niebieska :PP

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

9

Odp: FE570 regulacja sprzęgła.

cross napisał/a:

moja magura blood jest niebieska :PP

pomyliło ci się opakowanie z płynem do płukania ust

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

10

Odp: FE570 regulacja sprzęgła.

hacker33 napisał/a:

ta śruba to ta ładnie profilowana nakrętka pod klamką sprzęgła - miejsce gdzie klamka wciska tłoczek.
Dzięki niej możesz oddalać lub przybliżać klamkę od kierownicy.
Jeżeli boli Cię ręka to znaczy, że coś robisz nie tak - jak gdzieś stoisz na światłach to wrzucasz luz czy stoisz z wciśniętym sprzęgłem?

Tą śrubką już kręciłem ale dużo mi nie pomogła. Ja generalnie w terenie upalam ale na postoju staram się wrzucać luz żeby łapy nie przemęczać. No i zawsze na dwa palce bo klamka się ułamała :)

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

11

Odp: FE570 regulacja sprzęgła.

To też może być winowajca Twojego bólu. Zawsze jak złamię klamkę i jeżdżę na "krótszej" to mi dużo szybciej łapa wysiada. Krótsza dźwignia to trzeba większą siłę przyłożyć.

U mnie w Magurze klamka trochę inaczej wygląda, a raczej inną mam śrubkę do regulacji, taką czerwoną. I nie ma jakiegoś wielkiego zakresu regulacji jak w przypadku sprzęgła na linkę, ale dla mnie wystarcza zdecydowanie.

12

Odp: FE570 regulacja sprzęgła.

Jeszcze jedno pytanie. Wymieniałem dzisiaj łańcuch i zębatki, odpaliłem moto bez łańcucha i przy wciśniętej do końca klamce zębatka pomału się kręciła :/ Tak ma być?

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

13

Odp: FE570 regulacja sprzęgła.

Jeśli tylko sama zębatka, to się nie przejmuj, jak założysz łańcuch, to w tej sutuacji z kołem, już nie powinna obracac

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

14

Odp: FE570 regulacja sprzęgła.

Nawet na luzie może sie kręcić, ważne żeby nie przeszkadzało to w jeździe (szarpanie przy wrzucaniu biegu, czy siłowanie sie z moto żeby nie jechało podczas postoju na światłach :)

Husqy SMR-R 450

15

Odp: FE570 regulacja sprzęgła.

Nie no z łańcuchem jest luz, stoi nie jedzie :)

Sorry za takie lamerskie pytania ale zawsze dłubałem w samochodach i jakoś mnie nie ciągnęło do grzebania w moto, miało jechać i tyle, a jak się rypło to na pakę do warsztatu, no ale Berg wszystko zmienił, uwielbiam go na tyle, że muszę z nim pospędzać trochę czasu w garażu :)

No i dziękuję wszystkim za pomoc.

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia