1

Temat: Kask Enduro z szybka?

Hej, jako że moja kieszeń poczuła znaczny przypływ gotówki wziąłem się za siebie i DRZete - coś dla mnie coś dla niej na przemian - dzisiaj wymieniłem w końcu wydech no i jednym z ostatnich elementów jakie muszę wymienić u siebie w stroju to kask.. Przymierzam się do dwóch - ale wolałbym najpierw usłyszeć opinie ludzi - może ktoś miał z nimi styczność, może poleci coś innego.. Ostatnio bujnąłem się do szczecina do moto akcesoriów spędziłem 40 minut przymierzając różne kaski i raz jeden lepiej leżał raz gorzej tyle że wolałbym znać jeszcze opinie której w sklepie nie przetestuje - ochrona, jakieś pierwsze wrażenia po jezdzie etc.

Kaski o których mowa to ;

[url]http://allegro.pl/kask-airoh-s4-color-enduro-czarny-i2287194838.html[/url]        AIROH S4

[url]http://allegro.pl/nowosc-kask-z-szyba-fly-trekker-quad-cross-enduro-i2277386057.html[/url]     FLY TREKKER


Chciałem z szybką dlatego że jeżdze w szmatach Streetfightera, gogle raczej srednio mi by do tego pasowały a taki dual kask wydaje się że byłby dobrym wyborem? Co myślicie? Można coś z tego wybrać czy znajdę coś lepszego w cenie 500-700 zł?

2

Odp: Kask Enduro z szybka?

airoh niby lipa z jakością, z tych dwóch FLY, sam przymierzam się do kupna, ale w kolorze białym których jeszcze nigdzie nie mają.

FLY trekker to to samo co thh tx 26,

Jeszcze miesiąc temu pojawił się na rynku ACERBIS ACTIVE, to samo co IXS 279.

pozdr.

Braaaping!

3

Odp: Kask Enduro z szybka?

Hmm no powiem Ci że ten Acerbis to całkiem zacnie wygląda.. Ciekaw jestem tylko gdzie go można przymierzyć, posprawdzać.. Fly Trekkera chyba prędzej dorwę..

4

Odp: Kask Enduro z szybka?

BarteQ napisał/a:

airoh niby lipa z jakością,

pozdr.

Opinia niby chyba z dupy wzieta.
Latam w Airohu S4 i jestem zadowolony, mialem wczesniej typowy enduro/cross i dmuchalo jak cholera, w airohu cisza i spokój, po ponad roku uzytkowania nic w nim nie odpadlo itp, nie rozlazi sie na boki, masz w nim 3 opcje konfiguracji: enduro, szosa, enduro z szyba. Łatwy do prania ze wzgledu na demontowalny "środek". Mysle ze za ta cene warty jak najbardziej uwagi. Pozdro

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

5

Odp: Kask Enduro z szybka?

ja latam zarówno w S4 jak i w UVEX Enduro i powiem z czystym sumieniem, że jest między nimi przepaść jakościowa. Chodzi mi tu o szczelność i parowanie - Uvex zdecydowanie wygrywa, w Airohu wieję przy nim niemiłosiernie - choć w porównaniu do zwykłego crossowego z goglami i tak jest cichutko.

6

Odp: Kask Enduro z szybka?

Gajos napisał/a:

ja latam zarówno w S4 jak i w UVEX Enduro i powiem z czystym sumieniem, że jest między nimi przepaść jakościowa. Chodzi mi tu o szczelność i parowanie - Uvex zdecydowanie wygrywa, w Airohu wieję przy nim niemiłosiernie - choć w porównaniu do zwykłego crossowego z goglami i tak jest cichutko.


właśnie takie opinie miałem na myśli pisząc o S4, kask może dobry, ale w porównaniu z konkurencją nie stety nie najlepiej.

Braaaping!

7

Odp: Kask Enduro z szybka?

Teraz Acrebis wypuscił niezły kask w podobnych cenach [url]http://moto.allegro.pl/kask-offroad-cross-enduro-z-szyba-acerbis-activ-i2292603896.html[/url] podobno calkiem spoko

http://bleft-style.blogspot.com/

http://www.bikepics.com/members/bleft1/

8

Odp: Kask Enduro z szybka?

BarteQ napisał/a:

Jeszcze miesiąc temu pojawił się na rynku ACERBIS ACTIVE, to samo co IXS 279.

bleft napisał/a:

Teraz Acrebis wypuscił niezły kask w podobnych cenach [url]http://moto.allegro.pl/kask-offroad-cross-enduro-z-szyba-acerbis-activ-i2292603896.html[/url] podobno calkiem spoko

czytaj wyżej zanim napiszesz

Braaaping!

9

Odp: Kask Enduro z szybka?

Idzie to gdzieś przymierzyć w Poznaniu albo Szczecinie? O Gorzów nie pytam bo niewiem czy tu ktoś jest z mojego wypizdowa pozatym 2 sklepy motocyklowe na krzyż wątpie żeby dali coś nowego..

10

Odp: Kask Enduro z szybka?

a ja się zajawiłem na Duchinni D311, tylko musze go pomacać i przyłożyć do czerepu bo na obrazkach wygląda fajnie no i ma blendę.

Suzuki DR 350@SM i Aprilia Mana 850GT

11

Odp: Kask Enduro z szybka?

Okej, bujnąłem się dzisiaj do szczecina - odwiedziłem w sumie 3 sklepy na więcej za bardzo mi czasu nie starczyło. Byłem w Moto-Akcesoriach, Moto-Combo i InterMotors.. Przetestowałem kilka kasków - to co było w sumie..

AGV AX-8 Dual Evo - W InterMotors - trochę drogi - koło 1200-1400 zł. Jakość wykonania dość dobra. Wydawał się dość obszerny - trochę baniakowaty. Szybka otwiera się mniej więcej do wysokości brwi więc trochę mnie denerowała - może kwestia przyzwyczajenia bo w integralu otwiera się wiadomo dalej - na wysokość czoła. Ogólnie okej - ale ta cena ;/

Enduro LS2 - w sumie dość duże zaskoczenie - Kask całkiem dobrze leży, jakość wykonania całkiem przyzwoita zwłaszcza w stosunku do ceny która wydaje się być śmiesznie mała.. Koło 250-300 zł. Kask był dość dobrze spasowany tylko szkoda że taka ograniczona kolorystyka. Fajna do KTMa ale pod żółtą DRZetę ciężkawo.

FLY Trekker - Nie ukrywam że wiązałem z nim dość spore nadzieje bo wyglądał bardzo kozacko. Cena jakieś 600-700 zł. Dość masywny, w środku sporo szmat - niestety trudno mi powiedzieć coś pozytywnego na jego temat.. Może akurat taki tylko egzemplarz mieli ale średnio mi się widział - jakość wykonania pozostawiała wiele do życzenia. Szybka słabo spasowana, nie było w ogóle słychać jakiegoś kliknięcia przy zamknięciu, wystarczył lekki napór na szybkę a ta samoczynnie się rozszczelniała - nie mogę powiedzieć ze otwierała ale odniosłem wrażenie że przy większej prędkości mogłaby się zwyczajnie otworzyć - pozatym daszek - plastiki, wywietrzniki jakieś takie niedorobione.. Ogólnie słabo mi się widział..

Ogolnie to z tych 3 gdybym musiał chyba od biedy bym się skusił na tego LS2..

W każdym razie - do potestowania zostały jeszcze Acerbis Active, Airoh S4, Uvex Enduro, HJC CL-XS może ten Held Alcatar?

Acerbisa nie wiem za bardzo gdzie przymierzyć reszte może gdzieś dorwę - jutro spróbuje się bujnąć do Poznania. O ile czasu starczy i nawigacja dobrze pokieruje.

Shoei i Arai chociaż wymiatają to za bardzo pod uwagę nie biorę bo niestety - za drogie jak na moją kieszeń.