1 Ostatnio edytowany przez Amadi187 (2014-05-31 19:25:20)

Temat: Husaberg FE 600 r.2000 by Amadi187

Witam forumowiczów :)) Temat będzie dotyczył modyfikacji , napraw i wrażeń z jazdy Husabergiem .

W wrześniu 2011r. zakupiłem Husaberga FE 600 rok produkcji 2000 z myślą o przeróbce pod supermoto , lekkie enduro (115 kg.) z dużym zapasem mocy bo pod siedzeniem około 65 koni przy zdrowym silniczku , hamulce Brembo na 2 tłoczkowych zaciskach dają radę w każdym terenie , zawieszenie bardzo przyjemne WP z pełną regulacją , bo wiadomo że ten sprzęt to praktycznie KTM , sprzęt kupiłem w średnim stanie jak okazało się dopiero niedawno .
Poprzedni właściciel znał się w miarę na rzeczy , ale jednak przez oszczędność ja teraz mam do wydania pieniążki na naprawę :|
http://p1.bikepics.com/2012%5C06%5C29%5Cbikepics-2421984-800.jpg

Ze względu że to mój pierwszy 4-sów , to naprawa góry silnika odbywa się w serwisie motocyklowym KEMOT .
Problemu z Bergiem zaczęły się po zimie , na zimę zalany nowym olejem , przepalany co najmniej raz tygodniowo w ocieplanym garażu , jednak pewnego ranka po odpaleniu zgasł i już go nie odpaliłem , zauważyłem wydmuchaną uszczelkę pod głowicą skąd ciekł płyn chłodniczy , oddałem motor tylko do wymiany uszczelki , a wysypał się remont całej góry silnika . Cylinder ma zatarty nicasil ,wstawiona została nowa tuleja , zatarty tłok zastąpi nowy kuty Wössner :) , głowicę odbiorę dzisiaj z renowacji po godzinie 18 to od razu wstawię zdjęcia
http://p1.bikepics.com/2012%5C06%5C29%5Cbikepics-2421999-full.jpg
http://p1.bikepics.com/2012%5C06%5C29%5Cbikepics-2421997-800.jpg

Husaberg FE 600

2 Ostatnio edytowany przez Amadi187 (2012-07-04 21:59:43)

Odp: Husaberg FE 600 r.2000 by Amadi187

Otrzymałem głowicę po renowacji , wymienione zawory ssące i wydechowe na AMP , to samo sprężynki itd , głowica po planowaniu itd . W poniedziałek oczekuję jeszcze kompletu uszczelek pod głowicę , cylinder itd od Auner-a , a z każdą częścią koszt rośnie , ale Berg odwdzięczy się swoją mocą :)
http://p1.bikepics.com/2012%5C06%5C29%5Cbikepics-2421993-800.jpg
http://p1.bikepics.com/2012%5C06%5C29%5Cbikepics-2421996-800.jpg

Husaberg FE 600

3

Odp: Husaberg FE 600 r.2000 by Amadi187

co dokladnie robili Ci w głowicy?  frezowanie gniazd tez, prowadnice? Pochwal sie ile w kemocie Cie kosztowała ta zabawa i czy czesci tez kemot Ci zalatwil ?

4

Odp: Husaberg FE 600 r.2000 by Amadi187

też jestem ciekaw wszelkich kosztów dotyczących ww. remontu :) pzdr i powodzenia

5

Odp: Husaberg FE 600 r.2000 by Amadi187

Czy to berg z Piławy Dolnej / Dzierżoniowa?

6

Odp: Husaberg FE 600 r.2000 by Amadi187

Robili cały komplet różnych akcji z tą głowicą tzn właśnie frezowanie gniazd zaworowych , do tego planowanie , bo jak się okazała była nieszczelna przed planowaniem i wydmuchało przez to uszczelkę pod głowicą , robiłem ową głowicę w Wałbrzychu w firmie PPHU.Motor koszt renowacji 200 zł , zajmują się tam regeneracjami i wgl , większość części musiałem załatwiać na własną rąsię np od Aunera , skąd dzisiaj dostałem uszczelkę pod głowicę za prawie 200 zł 1 uszczelka ! Co do KEMOTU , załatwili mi tłok za 630 zł , za robociznę skasują tylko 200 zł po znajomości :) Cylinder prawdopodobnie przyjdzie w piątek :)

PS. SFMario , tak , to Berg z Piławy Dolnej , kupiłem go w tamtym roku , a czemu pytasz ?

Husaberg FE 600

7

Odp: Husaberg FE 600 r.2000 by Amadi187

a powiedz mi, sprezyny u Paradowskich też Ci dopasowali? podejrzewam, ze zawory miales wcześniej tytany. Chciałem u nich do swojego wstawic ze sprezynami, ale po przygodzie Franza entuzjazm troche przygasł... [url]http://www.forum.supermoto.pl/topic18467-dorabianie-zaworow.html[/url] więc nie moge sie doczekac jak odpalisz moto i pochwalisz sie jak to działa :)

8

Odp: Husaberg FE 600 r.2000 by Amadi187

przeczytałem i też jestem ciekaw. daj znać jak maszyna zagada. powodzenia

SMR450

9

Odp: Husaberg FE 600 r.2000 by Amadi187

Troszkę mnie przestraszyłeś z tymi zaworami ... , ale jestem dobrej myśli , rozmawiałem przez telefon z inżynierem przy dorabianiu i powiedziałem że mają być do motocykla wyczynowego , dorabianie tych zaworów trwało znacznie dłużej niżeli normalnych , bo te są jakieś tam droższe i twardsze niż normalne , a dodatkowo potem zleciłem ich azotowanie czyli dodatkowe utwardzenie  , a jeśli dobrze pamiętam , to te zawory też miałem z stali utwardzanej bo sprawdziłem że są naprawdę ciężkie , a tytanowe są przecież lekkie, nie wiem , sprężynki dobrali w Kemocie zapomniałem dodać , a uszczelniacze zaworowe dobrali mi w firmie remontującej głowicę . Jutro myślę że przyjdzie długo oczekiwany cylinder i zawiozę resztę części do Kemot-u :))

Husaberg FE 600

10

Odp: Husaberg FE 600 r.2000 by Amadi187

Czemu pytam?
Bo to berg kumpla na którym jeździłem raz czy dwa (śmierć ) i z tego co wiem dbał o niego.
Ale wszystko się w końcu kończy, zwłaszcza wyczynowe silniki.


joł

11

Odp: Husaberg FE 600 r.2000 by Amadi187

kakarotto napisał/a:

a powiedz mi, sprezyny u Paradowskich też Ci dopasowali? podejrzewam, ze zawory miales wcześniej tytany. Chciałem u nich do swojego wstawic ze sprezynami, ale po przygodzie Franza entuzjazm troche przygasł... [url]http://www.forum.supermoto.pl/topic18467-dorabianie-zaworow.html[/url] więc nie moge sie doczekac jak odpalisz moto i pochwalisz sie jak to działa :)

działać to będzie napewno, tylko pytanie, jak długo ??

12

Odp: Husaberg FE 600 r.2000 by Amadi187

Odebrałem cylinder po renowacji , nawet nie było czasu go sfotografować , bo wyjeżdżałem na tydzień nad morze na urlop i na biegu oddałem do serwisu , ale wróciłem , motor już poskładany całkowicie został dzisiaj , ale w poniedziałek dopiero do odebrania , bo trzeba poskładać silnik w miejsce , przykręcić owiewki , bak i wgl .
Mechanik jak to powiedział : kompresja jest tak jebitna że będzie szatan :D , sprawozdanie z jazdy zdam w przyszłym tygodniu po docieraniu , teraz jeszcze kwestia samemu doprowadzić elektrykę do ładu , koła SM i jazda na terror :D

Husaberg FE 600

13

Odp: Husaberg FE 600 r.2000 by Amadi187

A więc , odebrałem Berga po tak długiej przerwie w jeździe :) , pierwsze kilometry i docieranie za mną , za niedługo terror będzie trzeba robić :D Co do zaworów AMP , nie było takiego cyrku że od razu by się urwały , są naprawdę dobre ale i tak za niedługo przeprowadzę ich inspekcję i sprawdzę stan :) Berg oddaje idealnie moc i jest znacznie bardziej silny po remoncie , może jeszcze się nawet na hamownię przejadę :D

Husaberg FE 600

14

Odp: Husaberg FE 600 r.2000 by Amadi187

I jak moto lata? Sprawują się te zaworki? ;)

Będzie 690 niebawem

15

Odp: Husaberg FE 600 r.2000 by Amadi187

Oo człowieku , jak najbardziej , nic nie stuka nie puka , pięknie chodzi silniczek , moc i jej oddawanie na lekkie pociągnięcie manetką idealne :D Moto sprawuje się idealnie i w terenie i na ulicy mimo opon z kostką :D , w zimę bd dalej ciągnął temat silniczka i dodatkowo podejdzie jeszcze kosmetyka i już typowe formowanie pod SM ;D

Husaberg FE 600