1

Temat: Oszust allegro

Pisze tutaj, moze ktos z was bedzie wiedzial czy zgloszenie na policje cos da. Wiec tak sprzedalem na allegro przedmiot warty 500zl, koles wybral sposob zaplaty za pobraniem, dalem mamie paczke do wysylki, i przez pomylke wyslala normalnie,ze koles nic nie placi przy odbiorze,bo mama myslala ze on mi wplacil kase na konto. Dzwonie do goscia w ten dzien ktory mama wyslala, on mowi ze spoko wysle. Juz minely trzy tygodnie kasy nadal nie mam. Pisalem co jakis czas czy wyslal,sprawdzalem on odbieral mowil ze wyslal,pozniej ze cos na poczcie mu pojebali, z 4 dni temu przyslal mi meila ze zona miala wyslac,ale pozniej razem wyjechali i nie wyslala i ze wysle jutro ( pisal ze bardzo przeprasza i w ogole) od dwoch dnich probuje sie do niego dodzwonic i nic. Pisalem smsy,dzwonilem z innego numeru nic. Jesli zglosze sprawe do policji da to cos,czy jednak kasa juz przepadla poniewaz to mama popelnila blad i zle wyslala. ( jako dowod mam meila od goscia i smsa ) Jesli ktos wie co w takim przypadku zrobic,prosze o pomoc

2

Odp: Oszust allegro

Jeśli sprzedałeś poprzez allegro, to zawarłeś umowę kupna-sprzedaży, której fakt będzie Ci łatwo udowodnić. Zarówno To co sprzedałeś jak i kwotę, za jaką przedmiot został sprzedany. Umowa Kupna - sprzedaży nakłada na Ciebie obowiązek dostarczenia towaru zgodnego z umową ale również nakłada obowiązek zapłaty za niego przez kupującego.

Jeśli nie zapłacił to cie oszukał. Wyślij do niego mail i list polecony, z tym co Ci napisałem, napisz, że czekasz 3 dni na wpłatę, inaczej zgłaszasz oszustwo na policji. Grozi kara więzienia ponieważ kwota jest wyższa niż 250 zł i jest to przestępstwo a nie wykroczenie.

Jeśli sprawę załatwiłeś poza allegro to gorsza sprawa.

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

3

Odp: Oszust allegro

Skąd koleś jest.Może ktoś będzie miał blisko i podskoczy z kolegami w twoim imieniu:)Jaki region Polski

4

Odp: Oszust allegro

Z Lublina - masz kolegów??

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

5

Odp: Oszust allegro

Osobiście jestem z Lublina więc mogę Coś spróbować zdziałać w tej sprawie.Napisz mi na PW coś więcej o tym co sprzedałeś,za ile,kiedy wysłałeś,jak masz na imię,gdzie mieszkasz,jak koleś się nazywa i gdzie mieszka itp

6

Odp: Oszust allegro

tak strzeliłem :) :) :) Ale widzę że jak będziemy mieli problem w lublinie to pomożesz. Tak trzymaj kolego KEMOT :)

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

7

Odp: Oszust allegro

Ja mam allegrowego dłużnika w miejscowości Puławy:)
Co prawda 184zł ale może ktoś chce zarobić?:D

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8

Odp: Oszust allegro

A już podniosłeś mi ciśnienie:D

9

Odp: Oszust allegro

hacker33 napisał/a:

Ja mam allegrowego dłużnika w miejscowości Puławy:)
Co prawda 184zł ale może ktoś chce zarobić?:D

Byłeś na policji?Jak dawno zaistniała ta sytuacja?Do Puław troszkę mam ale kto wie.Kiedyś sam w przesyłce za 800 zł znalazłem ogryzek i starego walkmana :D ale kasę odzyskałem.Jak by ktoś chciał to mogę napisać co i jak.

10

Odp: Oszust allegro

Sprawę zgłosiłem i czekam na rozwój sprawy.
Aukcję wygrałem dzień przed sylwestrem.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD