1

Temat: Kask enduro, cross

Kask i tak miałem kupować, ale nieco poźniej, ale przez to że teraz latam w jakimś szajsie postanowiłem już teraz coś brać, bo nie wiem kiedy mi przyślą
Tu pytanie do was nie wieje za bardzo przy 150? i jak w porownaniu do normalnego (jeśli takowe porównanie macie), jaką firmą się zainteresować?

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

2

Odp: Kask enduro, cross

[url]http://allegro.pl/kask-fox-v-2-black-flag-l-wroclaw-cross-enduro-atv-i2277563619.html[/url]

co myślicie o tym?

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

3

Odp: Kask enduro, cross

Ja mam AGV  na sprzedaż w malowaniu Valentino Rossi. :)

4 Ostatnio edytowany przez PRELUDE2000 (2012-04-17 08:20:08)

Odp: Kask enduro, cross

Trudno jest porównywać kaski integralne i enduro, jedno jest pewne przy prędkościach o których mówisz integral zachowuje się neutralnie (na przykładzie SHOEI XR 1000) natomiast w kasku enduro wygina ci głowę do tyłu - trzeba trochę popracować nad mięśniami szyi (SHOEI Hornet DS z założonymi goglami). Ja obecnie latam w Airoh Stelt (mega lekki) i pomimo dłuższego daszka od Horneta nie wygina tak głowy z dużymi prędkościami.

5 Ostatnio edytowany przez tadzik (2012-04-17 10:42:38)

Odp: Kask enduro, cross

ja mam foxa v2 - w terenie miodzio ( niektórzy mówią że ciężki - w porównaniu do kilowych airohów)
na szosie musiałem obniżyć daszek bo jak odkręciłem manetkę to prawie mi urwało głowę :)
tak czy siak polecam fox'a :) Zawsze i wszędzie :)
Mojej dziewczynie specjalnie znalazłem v3 - najwyższy model i też z będzie go używać na szosie

facebook.pl/tr4moto
tr4moto.blogspot.com

6 Ostatnio edytowany przez Koso (2012-04-17 15:36:11)

Odp: Kask enduro, cross

Poszukam jeszcze i właśnie chyba zamówie foxa v2.


A gogle jakie polecacie?

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

7

Odp: Kask enduro, cross

Od około miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem VFX-W SHOEIa, jestem z niego bardzo zadowolony, jest lekki i przy wyższych prędkościach nie sprawia mi problemów. Polecam !!

KTM 450 SMR
#58

8

Odp: Kask enduro, cross

Ja latam w goglach Oakley Crowbar już trzeci sezon, mogę polecić.

9 Ostatnio edytowany przez tadzik (2012-04-17 16:06:50)

Odp: Kask enduro, cross

ja mam już drugą parę Fox Main - drugą bo mi się pierwsza ( czarna ) znudziła, więc kupiłem drugą białą.
- zero problemu z dostępnością szybek, dużo fajnych modeli/malowań, cena niezbyt wygórowana
A poza tym fox w linii gogli i okularów współpracował z oakleyem, więc śmiem twierdzić że w tym wypadku oakley i fox to to samo, z tym, że fox nie jest TAKI drogi

facebook.pl/tr4moto
tr4moto.blogspot.com

10

Odp: Kask enduro, cross

Ja też na ten sezon będę brał V2.
Miałem dwie V3 więc będę mógł później porównać.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11 Ostatnio edytowany przez sm (2012-04-17 18:30:03)

Odp: Kask enduro, cross

A co powiecie na temat LS2 Batten.. moze troche słabo wyglada przy garnkach powyzej :) ale wydaje mi sie ciekawa propozycja za ta cene. Dzisiaj miałem okazje go troche pomeczyc w swoich łapskach (niestety tylko w sklepie) ale zrobil na mnie pozytywne wrazenie.

LC4 640 2003

12

Odp: Kask enduro, cross

Powiedzcie mi koledzy jak jest w chlodniejsze dni... Czy nie marzną Wam policzki po dłuższej jeździe?
Aktualnie mam AGV GPTECH Rossi i jako integral jest swietny, ale nie wyglada tak hardkorowo jak typowo crossowy.

13

Odp: Kask enduro, cross

Marzną :), ale w większości przypadków kominiarka załatwia sprawę

facebook.pl/tr4moto
tr4moto.blogspot.com

14

Odp: Kask enduro, cross

Bo zastanawiam się jak bym przetrwał tegoroczny wypad nad Solinę (ode mnie 460km) :)
Chyba trzeba miec dwa kaski:)

15 Ostatnio edytowany przez Aleksander.mx (2012-04-18 20:20:20)

Odp: Kask enduro, cross

E tam gadacie, crossowy kask do predkosci 160 nie jest taki zly, wystarczy troche pochylic glowe do dolu i ogien. Z moim Shoei VFX-W przy predkosci 160 nie ma problemu, a dodajmy ze ten kask ma jeden z wiekszych daszkow. Kumpel lata w Foxie V1 i na starym V-maxie swojego ojca w tym kasku popylal ponad 200 bez daszka

P.S. Co do gogli to Fox albo Oakley. Od zawsze latalem w Foxach i teraz nagle cos mnie skusilo zeby kupic Scotty. Wzialem Najwyzszy model 2011, i lipa, tak jak na foxach moglem zawiązywać supły (elastyczna ramka) tak na Scottach pole sie je lekko wygiac. Dobra alternatywa moga byc dosc nowe na naszym rynku gogle EKS-Brand ktore za 199zl (teraz chyba 180) oferuja 4 warstwowa gabke, bardzo elastyczne oprawki plus szybke z lexanu z efektem chrom czy jak to tam:D