1 Ostatnio edytowany przez tadzik (2012-03-24 23:26:17)

Temat: wiosenny serwis LC4

czy to jest tak proste jak mi się wydaje ?

1.Wymiana płynu chłodniczego
- zlewam płyn z chłodnicy przy odkręconym górnym korku, śrubą spustową (?)
- robię miksturę 60:40 (płyn + woda destylowana),
- zalewam nowym płynem do odpowiedniego poziomu (0 mm od górnej granicy żeberek)
- odpalam, nagrzewam moto, ew. mała rundka po osiedlu, wsi, do okoła domu, stawu, willi lub bloku :)
- czekam jak ostygnie i uzupełniam ponownie(jeżeli trzeba do tego samego punktu nad żeberkami )
- ze względu na korek nie trzeba jakoś specjalnie odpowietrzać układu ? Czy jest gdzieś jakaś magiczna śrubka odpowietrzająca ?

2.wymiana płynu hamulcowego - przedni hamulec (potrzebne narzędzia : wężyk gumowy, strzykawka, płyn hamulcowy :)
- otwarty zbiornik
- przy odpowietrzniku montuję przewód
- naprzemiennie wlewamy płyn z góry, naciskamy klamkę, odkręcam zakręcam odpowietrznik on sobie wypływa dołem (ewentualnie można ściągać z dołu płyn strzykawką przy zablokowanej/wciśniętej klamce )
- po chwili mamy nowy płyn w układzie i wówczas odpowietrzamy jeżeli trzeba i koniec

3. czy z tylnym hamulcem tak samo ?

facebook.pl/tr4moto
tr4moto.blogspot.com

2

Odp: wiosenny serwis LC4

Kolego może nakierujesz mnie gdzie się znajduje śruba spustowa w bloku?Również będę się przymierzał do wymiany płynu.Jakim płynem zalewasz i ile wchodzi w układ?Ja już jestem po wymianie filtrów oleju jak i zaworków.Kolego może napiszesz jak cenowo u Ciebie z serwisem.Bo ja jak usłyszałem ceny to zbladłem.

3 Ostatnio edytowany przez tadzik (2012-03-24 20:55:52)

Odp: wiosenny serwis LC4

kemot napisał/a:

Kolego może nakierujesz mnie gdzie się znajduje śruba spustowa w bloku?Również będę się przymierzał do wymiany płynu.Jakim płynem zalewasz i ile wchodzi w układ?Ja już jestem po wymianie filtrów oleju jak i zaworków.Kolego może napiszesz jak cenowo u Ciebie z serwisem.Bo ja jak usłyszałem ceny to zbladłem.

- Płyn mam Castrol do chłodnic, podobno można lać Prestona - gdzieś tam w necie poczytałem.
- Jeszcze nie wiem ile wchodzi płynu - wydaje mi się, że ok. 2l
- Też poszukuję śruby spustowej - na razie robię to zdalnie, ponieważ motor będę widział dopiero w przyszły weekend i mam czas na poszerzenie wiedzy teoretycznej

Co do serwisu : w KTM za - sprawdzenie płynów, regulację zaworów, sprawdzenie rozrządu itp - 450 zł - sama robocizna

facebook.pl/tr4moto
tr4moto.blogspot.com

4

Odp: wiosenny serwis LC4

tadzik napisał/a:

Co do serwisu : w KTM za - sprawdzenie płynów, regulację zaworów, sprawdzenie rozrządu itp - 450 zł - sama robocizna

Drogi ten Twój serwis KTM ja za diagnozę co jest nie tak że bierze olej, zwymiarowanie cylindra, wymianę tłoka i regulację zaworów mam do zapłaty 400

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

5 Ostatnio edytowany przez tadzik (2012-03-24 21:59:39)

Odp: wiosenny serwis LC4

no co zrobić, tak mi miły Pan przez telefon powiedział - no to wracamy do kwestii wiosennego serwisu.

Czy śruba odpowietrzająca jest za termostatem/obok świecy ?

Znalazłem na innym forum: czy to cała filozofia ?
[url]http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=111731[/url]

facebook.pl/tr4moto
tr4moto.blogspot.com

6

Odp: wiosenny serwis LC4

U siebie chłodnice demontowałem przy regulacji luzów zaworowych, odpowietrzyłem je poprzez pracę silnika na odkręconym korku chłodnicy i jest ok. Według instrukcji prawidłowy poziom płynu to 10mm od żeber radiatora, ja zalałem opór potem nadmiar wylał się wężykiem w ramę, wszedł mi niecały litr.

Sporo roboty przy regulacji luzów i bardzo kiepskie dojście może stąd ta cena w "serwisie"

LC4

7 Ostatnio edytowany przez tadzik (2012-03-24 22:49:33)

Odp: wiosenny serwis LC4

Monkey napisał/a:

U siebie chłodnice demontowałem przy regulacji luzów zaworowych, odpowietrzyłem je poprzez pracę silnika na odkręconym korku chłodnicy i jest ok. Według instrukcji prawidłowy poziom płynu to 10mm od żeber radiatora, ja zalałem opór potem nadmiar wylał się wężykiem w ramę, wszedł mi niecały litr.

Sporo roboty przy regulacji luzów i bardzo kiepskie dojście może stąd ta cena w "serwisie"

1.cena taka jest bo może tam dużo rzeczy sprawdzają/płyny/luzy/nazywają to przeglądem przed sezonem - tylko nie wiem czy wliczają w to oleje/płyny i inne takie bzdury... zadzwonię w poniedziałek i się dowiem

2.faktycznie, napisałem 0 mm wcześniej :)

3.p.s. motor chcę oddać tylko na regulację zaworów, bo nie chcę się za to sam jeszcze zabierać - czyli wymiana płynu nie ma sensu przed regulacją zaworów ??

facebook.pl/tr4moto
tr4moto.blogspot.com

8 Ostatnio edytowany przez Monkey (2012-03-24 22:50:59)

Odp: wiosenny serwis LC4

min prawą muszą zdjąć do regulacji, czyli płyn i tak zleją

LC4

9

Odp: wiosenny serwis LC4

tak FYI - dowiedziałem się w serwisie, że cena 450 zł zawiera robociznę + materiały eksploatacyjne
płyny/filtry

facebook.pl/tr4moto
tr4moto.blogspot.com