1

Temat: filtr stożkowy + heihin fcr41 + "power bomb" w lc4??

Witam
Czy ma ktoś założony gaźnik keihin fcr 41 lub czy da się go bez większych problemów zaadaptować do lc4?? (jeśli tak to bardzo chętnie kupie taki gaźnik)
Skąd dostać filtr stożkowy do lc4?? znalazłem na niemieckich stronach filtr firmy DNA (67 euro), czy miał ktoś z tą firmą do czynienia?? Jaka jest jakość tych filtrów??
Czy ktoś miał/ma wspawaną tzw. power bomb w kolektorze??

2

Odp: filtr stożkowy + heihin fcr41 + "power bomb" w lc4??

Chcesz filtr stożkowy montowany na gaźnik bezpośrednio czy tzw wkład filtra powietrza montowany w miejsce fabrycznego?

Z dobrych filtrów "podnoszących szmoc"  to używałem włoskiego BMC, ale był to "wkład".

Co do gaźnika to było na forum - wyszukiwarka nie gryzie :)


joł

3

Odp: filtr stożkowy + heihin fcr41 + "power bomb" w lc4??

SFMario napisał/a:

Chcesz filtr stożkowy montowany na gaźnik bezpośrednio czy tzw wkład filtra powietrza montowany w miejsce fabrycznego?

Z dobrych filtrów "podnoszących szmoc"  to używałem włoskiego BMC, ale był to "wkład".

Co do gaźnika to było na forum - wyszukiwarka nie gryzie :)


joł

oczywiście potrzebuję wkład. Sprawdzę ofertę BMC, może coś dobiorę. Zastanawiam się też nad wykonaniem/przerobieniem innego filtra na taki aby pasował do lc4.

Jeśli chodzi o gaźnik to znam te artykuły tyle że kolega który się podjął przełożenia gaźnika nie dał rady. Na innych forach niby byli tacy co zamontowali tyle że żaden z nich prawdopodobnie tego nie zrobił bo jak pytałem jak to zrobili to nagle ich pamięć zawodziła ;]

4

Odp: filtr stożkowy + heihin fcr41 + "power bomb" w lc4??

Uwierz mi bądź nie ale rzeźba, którą ja musiałem wykonać żeby założyć FCRa do swojej XR600R była mega.
Składało się na to frezowanie i skrócenie króćca do głowicy, wytoczenie dystansu na dolot, samodzielne wykonanie nowej linki gazu i nowego mocowania linki do gaźnika w innym miejscu. Wszystko robiłem sam, prócz wytoczenia dystansu...

Tak więc zakasuj rękawy i łogień :)

joł

5

Odp: filtr stożkowy + heihin fcr41 + "power bomb" w lc4??

Tylko LC4 seryjnie mają FCR-y więc przekładka to powinno być małe piwko.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: filtr stożkowy + heihin fcr41 + "power bomb" w lc4??

Bez wiekszych problemów założysz fcr, troche ciasno bedzie ale wejdzie, króćce te same chyba nawet pasuja.

http://youtu.be/FJhM7Nx-OC0  CRF power :)/ EXC 500

7

Odp: filtr stożkowy + heihin fcr41 + "power bomb" w lc4??

[url]http://www.supermotojunkie.com/showthread.php?55433-My-LC4-620-project-STOLEN-5-27-please-help!/page2[/url]

Tutaj człowiek założył stożkowy filtr ale chyba do 640 to ni jak by się miało gdyż w 640 airbox jest chyba podstawą bocznych osłonek tak mi się wydaje w 620 można wyjąć normalnie airobox i wszystko się będzie w miarę trzymało, co do FCR-a to pisz do mnie na GG: 12562823 mam co prawda nie 41 ale 40 pasuje do 640 bez przeróbek, a jak miałeś mikuni bst to lekka przeróbka linek i śmigasz. Z drugiej strony w dwóch katach lc4 u nas jeżdzą fcr 40 załatwiane przezemnie i jest o niebo lepiej niż na poprzednich gaźnikach.

KTM EXC 520 Supermoto
Honda CRF 450r
#51 !

8

Odp: filtr stożkowy + heihin fcr41 + "power bomb" w lc4??

ja zakladalem FCRa do swojego zamiast mikuniego i pamietam co i jak ;]
- jesli nimasz jeszcze gaznika to szukaj z SX450 z 2003 roku (wtedy byly montowane z plastikowym wlotem od strony filtra i idealnie pasuje, te z nowszych SXow maja juz wlot standardowy jak wreszcie japoncow) no idealnie to dorwac z lc4 625 :D
-guma airbox->gaznik zostaje
-guma gaznik cylinder - lepiej wymienic na ta od od 625 lub 660 (inne naciecia wewnatrz i lepiej trzyma gaznik, niezostaje rowek po srodku) nowa kolo 100 ja za uzywke dalem 20
-linki gazu niepasuja dlugoscia juz nie pamietam czy za dlugie czy za krotkie (mozna zezbic mozna kupic...)

potem juz tylko regulacja ;]

co daje filtr stozkowy to niewiem ... pewnie niewiele, lepiej "otworzyc" airbox ta metalowa oslona z powerpartsa albo samemu cos wyzezbyc (nie moze byc za duza dziura !!!)

"power bomb" w lc4 jeszcze nie widzialem wiec w gre wchodzila by pewnie nowa za kilka tysi (jest sens ? sztuka dla sztuki?)