1

Temat: zamkniecie obiegu oleju w silniku wr 450r 2008 r

siemka
boje sie ze zatrze silnik przez smiganie na gumie bo gdy moto jest w pionie to nie ma smarowania olej sie przelewa .... kumacie o co chodzi ?
slyszalem ze jest opcja zamkniecia obiegu w silniku i wtedy mozna latac na gumie do woli ;p
wiecie cos na ten temat jaki koszt jak to zrobic ...

2

Odp: zamkniecie obiegu oleju w silniku wr 450r 2008 r

a gdzie się przelewa bo u mnie tego nie ma?

3

Odp: zamkniecie obiegu oleju w silniku wr 450r 2008 r

chyba sie to nazywa sucha miska olejowa ...nie jestem zyt dobrze poinformowany

4

Odp: zamkniecie obiegu oleju w silniku wr 450r 2008 r

Może koledze chodzi o odmę? I że rzyga olejem do airboxu?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: zamkniecie obiegu oleju w silniku wr 450r 2008 r

Przecież WR raczej na pewno ma suchą miskę olejową i smarowanie jest w każdej pozycji , czy na gumie czy nie to smarowanie jest zawsze dobre . No chyba , że w Wrkach nie ma suchej miski olejowej w co wątpię , wtedy można zaspawać miskę olejową i zrobić jej komory w których olej będzie zawsze na wysokości pompy olejowej .

motoslide.com

6

Odp: zamkniecie obiegu oleju w silniku wr 450r 2008 r

Heja,
WR ma suchą miskę olejową. U mnie wchodzi 1.2 L. oleju, wlewam zawsze 1.4 i już 3 sezon latam z kołem w górze bez jakichkolwiek problemów. Absolutnie żadnych opiłków w siateczce gdy zmieniam olej. Jeśli będziesz walił mega piona to może Ci airbox zasyfić, mi się to jeszcze nie przytrafiło :]

7

Odp: zamkniecie obiegu oleju w silniku wr 450r 2008 r

ok czyli moge smigac na kole ....?
nie powinno sie nic zatrzec ;p

jakies zle info mialem ;p

8 Ostatnio edytowany przez Fikoł (2012-03-07 22:02:26)

Odp: zamkniecie obiegu oleju w silniku wr 450r 2008 r

Niedawno czytałem na necie jak koleś zatarł WR po pionach i też szukał sposobu na to. Jak znajdę temat to wrzucę go tutaj
Nawet na tym forum o tm było [url]http://forum.supermoto.pl/topic11790-zatarty-wal-i-korbowod.html[/url]

9

Odp: zamkniecie obiegu oleju w silniku wr 450r 2008 r

wlasnie o to mo chodzi ;p