16 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2012-01-10 10:23:03)

Odp: Ksiazki o tematyce motocyklowej.

mart napisał/a:

a ja polecam ksiazke pt "Dawca" Marcina Osikowicza  , bardzo fajnie sie ja czyta

Jak najbardziej mogę polecić lekturę "Dawcy" Marcin - autor książki jest nawet zalogowany na naszym forum :)
Ale niestety nie miał szczęścia do DRZety bo długo się nią nie nacieszył ale jak sam mówi... zdarza się ;)
A powracając do jego książki... wracam do niej raz na kilka miesięcy i za każdym razem przynosi mi to radość :D

A tu jeden z postów Marcina.

"Parę dni temu lodowiec pod moim domem cofnął się i odsłonił drogę. Właściwie nie całą, tylko dwie koleiny, z których ta od słonecznej strony była wypełniona wodą, a ta od zacienionej lodem. Uznałem, że jest wiosna i pojechałem wypróbować DRZeta. Przy ruszaniu kłopot, bo stopy szukały podnóżków z tyłu. Ręce jakoś się szybciej przyzwyczajały do nowego motoru pod kontrolą ócz, ale nogi szwendały się samopas po starych trajektoriach. Pojechałem na miasto, za miasto, za tor, za szlaban, na budowę. Dziury zamiast jezdni, błoto zamiast trawy, ochroniarze zamiast stróżów, supermoto zamiast supersporta. Wracając zagarnąłem syna spod szkoły. Dostał szansę zaszpanowania przez kolegami, którzy szli chodnikiem z mamami za rękę. Udawali, że go nie poznają w kasku.
Objechałem całe osiedle wokoło zanim zaparkowałem przy garażu.
- Takiego kupiłeś? Poważnie, będziesz na tym jeździł? - wychylił się sąsiad zza płotu. - A R-szóstka?
- Rozbita, sprzedana, zapomnijmy. Już nie mam ochoty się ścigać.
- Szkoda - powiedział syn.
Zacząłem pchać motocykl po podjeździe. Oba koła ślizgały się na lodzie. Dobrze, że podkułem buty blachami.
- Ja swojego shadow'a tylko odpalam w garażu ale jeszcze nie wyjeżdżam przez
ten lód - usłyszałem, zanim zamknęły się drzwi od garażu.
Następnego dnia wróciła epoka lodowcowa."

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

17

Odp: Ksiazki o tematyce motocyklowej.

Ostatnią książkę jaką przeczytałem to była "Gaźniki motocyklowe".
Natomiast z takich typowych to coś w podstawówce ale tą "Dawcy" to mnie tak zajaraliście, że chyba sobie ją kupię:)

PS. Książka zamówiona:D

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

18

Odp: Ksiazki o tematyce motocyklowej.

Nie będziesz Hacker żałował:D
nie jest to poradnik techniki czy prawidłowego stylu jazdy, nikt się w niej nie mądrzy na tematy mechaniczne...
Tylko pięknym językiem opisane to wszystko co nas otacza.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

19

Odp: Ksiazki o tematyce motocyklowej.

Tez pojde za ciosem i ja sobie zamowie. Pozdrowienia dla autora ksiazki ;)

20

Odp: Ksiazki o tematyce motocyklowej.

dukeSebo napisał/a:
mart napisał/a:

a ja polecam ksiazke pt "Dawca" Marcina Osikowicza  , bardzo fajnie sie ja czyta

Jak najbardziej mogę polecić lekturę "Dawcy" Marcin - autor książki jest nawet zalogowany na naszym forum :)
Ale niestety nie miał szczęścia do DRZety bo długo się nią nie nacieszył ale jak sam mówi... zdarza się ;)
A powracając do jego książki... wracam do niej raz na kilka miesięcy i za każdym razem przynosi mi to radość :D

Tak mi sie zdawalo ,ze Marcin jest zarejestrowany na forum , ale nie bylem pewien. 

ps.Kisazka ma jednak wielka wade  ... jest zdecydownie za krotka ;-)

sześćset dziewięćdziesiąt smc (w sercu)

21

Odp: Ksiazki o tematyce motocyklowej.

Masz racje Mart :D Po przeczytaniu książki chce się więcej i więcej ;)
Nie wiem co teraz porabia Marcin... może tu zajrzy i zobaczy... że ma skromną bo skromną ale jednak ma grupę oddanych czytelników... chcemy więcej !! :)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

22

Odp: Ksiazki o tematyce motocyklowej.

Właśnie przeczytałem:)
Fajna...szkoda, że taka mała i chuda.
Bardzo mnie ucieszyło kiedy przeczytałem fragment w którym pojawia się tor Poznań i gość na Africa Twin i KTM ;)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

23

Odp: Ksiazki o tematyce motocyklowej.

Weź tę książkę do roboty jutro, to sobie od Ciebie pożyczę.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

24

Odp: Ksiazki o tematyce motocyklowej.

dukeSebo napisał/a:

Masz racje Mart :D Po przeczytaniu książki chce się więcej i więcej ;)
Nie wiem co teraz porabia Marcin... może tu zajrzy i zobaczy... że ma skromną bo skromną ale jednak ma grupę oddanych czytelników... chcemy więcej !! :)

Rozmawialem z Marcinem online zaraz po premierze ksiazki. Kontynuacji Dawcy w ogole nie planowal. Miala powstac za to inna ksiazka, o wyscigach motocyklowych. Czy powstala? Nic o niej nie slyszalem. Zarejestrujcie sie na forum motocyklistow. Jest tam sporo opowiadan Marcina, ktore byly wydawane w ŚM. Trzymaja klimat dawcy. Polecam.

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

25

Odp: Ksiazki o tematyce motocyklowej.

Oo dzięki Jery i na pewno poszukam ;) W którymś ze swoich postów coś tam Marcin wspomina o wydaniu książki ale tym razem dla dzieci ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

26

Odp: Ksiazki o tematyce motocyklowej.

A nie mogl by ktos tych opowiadan wkleic tutaj ? :)

Oczywiscie jesli to nikomunie przeszkadza ( nie narusza regulaminu forum).