1

Temat: Przeszczep pieca

Witam!

Kolega ma Yamahe WR125R i ma taki pomysł żeby przeszczepić do niej silnik od Yamahy WR450F. Czy to w ogóle podejdzie? Kolega nie za bardzo ma pieniążki żeby sobie zprezentować 450tkę i stąd taki pomysł. Jest w ogóle możliwość kupienia samego pieca?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam:)

2

Odp: Przeszczep pieca

Możliwość jest, ale to raczej z zagranicy, bo na allegro raczej cieżko o taki silnik. Myśle ze finansowo wyjdzie to podobnie, jedyne co to bedzie miał 450/125 wiec sprzeda drogo. Musielibyscie znalesc stronke z dokładnymi zdjeciami silnikow, albo najlepiej jakiś schemat i porównać mocowania. Moc wyciągniecie, ale koła dalej bedziecie mieli weższe niz w 450 co sie przekłada na gorszą trakcje, zawieszenie w wr125r  napewno odczuje wiekszą mase, co także wpłynie na prowadzenie. Ja bym się w cos takiego nie pchał, sporo roboty, moze sie okazac ze wiele elementow nie pasuje. Chyba najwiekszy kłopot bedzie z łańcuchem, zeby pasował ale nie wiem. Jeśli sie podejmiecie czeka was mnostwo pracy :)

Husqy SMR-R 450

3

Odp: Przeszczep pieca

pytanie za ile sprzeda WR :)
i to co ma na przeszczep wydać niech wyda na 450 bądź 400

silnik min 2500 zł do tego dolicz koszt gaźnika 200 - 500 zł jak nie więcej

instalacja elektryczna  ( moduł itd )

wydech do tego silnika koszt min 300 zł

airbox bądź spasowanie z obecnym 

i oczywiście wciśniecie tego silnika do tej ramy

projekt nieopłacalny

sprzedać tę 125tkę i dołożyć do innego moto

sprzedam części :
DRZ 400 , KTM EXC 400 / 520 / 525
zamienię koła enduro na koła SM
gg 6777220

4

Odp: Przeszczep pieca

No nie wydaje mi się hehe
Lepiej żeby kolega nie miał więcej takich pomysłów;)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: Przeszczep pieca

trzeba wziąć jeszcze pod uwagę wytrzymałość mocowań i innych elementów np. wachaczyka lub amortyzatorka

6

Odp: Przeszczep pieca

Dzięki panowie za te odpowiedzi, kolega się trochę zraził. Jeszcze żeby nie zaśmiecać forum, drugie pytanko. Czy ktoś się orientuje w którym miejscu znajdują się blokady w/w WR125R?

7

Odp: Przeszczep pieca

U mnie w wr 125x była na module

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

8

Odp: Przeszczep pieca

Wydech + Możesz zmienić mapy wtrysku ale to przy innym module malossi .

9

Odp: Przeszczep pieca

Dzięki Panowie ;)