1

Temat: Podróż na drz sm?

Witam kolega próbuje mnie przekonać do "większej wyprawy" (Czechy) podczas nowego sezonu. Z jednej strony bardzo podoba mi się ten pomysł ale z drugiej wiem, że może to być ciężka próba dla mnie oraz motocykla . Niewiele jest rozmów na ten  temat a jeśli już są to przeważnie wszyscy odradzają. Ponieważ nigdy nie wybierałem się na moto dalej dlatego proszę was o radę. Prędkość podróżna 100 km/h oraz niewielki plecak czy to jest możliwe? Dodam, że kolega jest w znacznie lepszej sytuacji ponieważ ma honde cbf.

2

Odp: Podróż na drz sm?

Możliwe jak najbardziej , moto wytrzyma ale czy twoja dupa też ... ludzie na 125ccm robią trasy ,że głowa mała ;] Trochę przystanków i będzie ok , sam w tym sezonie planowałem ładną trasę ale niestety pogoda w moim przypadku zepsuła mi długi week i musiałem odpuścić , tak czy siak co nie wyszło w tym sezonie uda sie w następnym ;)

3 Ostatnio edytowany przez reklamacje (2011-12-01 13:11:06)

Odp: Podróż na drz sm?

Przeciw:
(cbf = jazda asfaltem)
1. - długa monotonna jazda na tych samych obrotach i jak znam zycie nie bedzie to 100km/h tylko ciut wiecej da ci duze szanse na to ze po wycieczce moto zacznie brac olej
2. twój własny tyłek cie znienawidzi (dołóz gabke i owiń ja folią)
3. niewielki plecak ano własnie - na tydzień to trudno wam tam pojechać

Za:
Dowód nr 1 na to że MZ-ka i rometem mozna zwiedzic europę:
[url]http://william350.w.interia.pl/wyjazdy.html[/url]
Dowód nr 2
Znam takich zawodników którzy na nieodblokowanych pierdzikach made in china pojechali z wawy na mazury na zasadzie: jaramy - jedziemy - schodzi - jaramy - jedziemy - schodzi - jaramy - jedziemy.
Troche im zeszło ale dojechali.
Dowód nr 3
jest taki jeden co maroko całe zrobił na DRZ ale tam z asfaltem nie miał za duzo wspólnego

wiec tak naprawde pytanie czy ci sie chce. A jesli pytasz to znaczy ze nie bardzo.

to pisałem ja: Reklamacje Reklamacji.
płomień tańczący na kurhanach wrogów.

4 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2011-12-01 13:24:20)

Odp: Podróż na drz sm?

Jeśli jedziecie w taką podróż to zróbcie to najlepiej na podobnych motocyklach , podobna moc i podobne możliwości. Wetedy będzie łatwiej, można jechac podobną prędkością, trasą która będzie wszystkim pasować. Ja w zeszłym roku pojechałem do Wrocka swoją DR650,a kumpel na świeżo odrestaurowanej Mz250. MZ sie ze 3 razy przytarła, ale to wina chińskiego tłoka, których puchł a po 30 sekundach można było dalej jechać. Jechaliśmy sobie lajtowo głównymi, bocznymi, wiejskimi dorgami, poboczami, w miastach remonty omijaliśmy osiedlowymi drogami , chodnikami . Zrobiliśmy coś koło 800 km. Ja lubie takie klimaty spontaniczne .
Supermoto ma jeszcze jednen bardzo wielki plus , jeśli znudzi nam sie asfalt wbijasz w las i jedziesz lasem .

motoslide.com

5

Odp: Podróż na drz sm?

konkretna odpowiedź na twoje pytanie jest tu:
[url]http://www.motocykl-online.pl/testy/Suzuki_DR_Z_400S_2004_cz_1[/url]
[url]http://www.motocykl-online.pl/testy/Suzuki_DR_Z_400_S_2004_cz_2[/url]

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

6

Odp: Podróż na drz sm?

Co do bagażu, to sprawdź w necie  jakiś ichnie Lidle czy inne Biedronki i gacie,skarpetki i T-shirty kup na miejscu w 4 paku, a potem zużytewywal i już masz miejsce w plecaku na tydzień.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

7

Odp: Podróż na drz sm?

A ja proponuję zakupić sobie taki stelaż do DRZ i bagaż walnąć z tyłu na fender.

Taki jak na zdjęciu (przepraszam Ponczo za użycie twojej fotki)
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/304948_220785767978596_100001415232946_614866_1529899307_n.jpg

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2011-12-01 14:32:41)

Odp: Podróż na drz sm?

Sposób Gierwiego z bagażem mi sie bardziej podoba :D
Ja ze sobą miałem tone bagażu to co na zdjeciu plus plecak , tylko ja brałem cywilne ubrania i dużo nie potrzebnych rzeczy , ale szykowałem sie na wypadek gdybyśmy do domu wracali przez Pustynie Gobi .
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/16/p1010094e.jpg/]http://img16.imageshack.us/img16/1042/p1010094e.th.jpg[/url]

motoslide.com

9

Odp: Podróż na drz sm?

Panowie dzięki jak zawsze za błyskawiczną odp. z jednej strony marzy mi się taka podróż a drugiej nie zamierzam wymieniać drzki. Rady Gierwi nie głupi pomysł po co wszystko ze sobą tachać, ten stelaż też nie głupio wygląda jednak zmartwił mnie Reklamacje? jak motocykl zniesie dłuższą pracę na wysokich obrotach i czy rzeczywiście może to wpłynąć na późniejsze branie oleju? Może wytyczyć jakąś krętą trasę, teren odpada bo Cbf to niestety szosówka.

10

Odp: Podróż na drz sm?

Bartek lepiej za dużo niż wcale

11 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2011-12-01 14:44:01)

Odp: Podróż na drz sm?

Eee tam wystarczy będziesz jechał z różnymi prędkosciami obrotowymi , raz 80 raz 130 i nic nie będzie , nie dramtyzujmy . Jeśli masz "normalne" przełożenia to utrzymywanie prędkosci przelotowej do 120 km/h będzie ok . Prawda jest taka , że silnik dostaje bardziej w pi*e podczas gumowania albo targania na czerwone pole . Przecież nie jedziesz na wyprawe do okoła świata , to zwykła wycieczka kilkaset kilometrów , nie widze powodu , zeby przeżywac odrazu , że silnik wybuchnie albo zacznie oleju brać litry .


Ustalajcie sobie tak droge , zeby ejchać jak najwiecej bocznymi , krętymi , ciekawymi drogami , przez lasy itp.
Omijaj długie nudne autostrady, dwu pasmówki typu gierkówka , i szerokie długie trasy jedno pasmowe z szerokimi poboczami tam też sie nudno jedzie , bo trzeba trzymać prędkości , poprostu czuć presje innych kierowców .
Jak wpadniesz sobie na jakieś powiatowe drogi z ciekawymi widokami to sama przyjemność.

motoslide.com

12

Odp: Podróż na drz sm?

Bondek art.  przeczytałem fajna wyprawa pozazdrościć odwagi

13

Odp: Podróż na drz sm?

100km/h to jest nic dla drz ze spokojem dojedziesz i nie zatrzesz.
Co innego jakbyś chciał 150km/h lub więcej.
Ewentualnie jeżeli chcesz to możesz sobie zmienić przełożenie na mniejsze o 1-2 ząbki i wtedy już w ogóle będziesz sobie pyrkać 100km/h bez jakiegoś większego odkręcania manetki.
Jedynie co ważne to zrobić dobry przegląd/serwis moto przed wyprawą i w drogę. I zabierz ze sobą w jakiejś małej buteleczce te 0,5l oleju na drogę.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

14

Odp: Podróż na drz sm?

Po wstępnych ustaleniach wiem, że trasa to ok 1400 km w 4 dni (3 noclegi) czyli dziennie ok 35o km lub pierwszego dnia nawet 600 by pozwiedzać.

15

Odp: Podróż na drz sm?

a ja proponuje po moich doświadczeniach z DRZ
spraw sobie druga kanapę do DRZ-ety
taką na podróże - wygodną

mam jedna na stanie jak coś
zawsze możesz dostosować :D

osobiście zrobiłem najdłuższa trasę za jednym zamachem 140 km
mój tyłek nie był zadowolony :D

sprzedam części :
DRZ 400 , KTM EXC 400 / 520 / 525
zamienię koła enduro na koła SM
gg 6777220