1 Ostatnio edytowany przez daniel91x (2011-11-21 13:30:29)

Temat: Pomoc w dobrze silnika ważne

Witam w tym roku zaczołem studia na politechnice białostockiej oraz zapisałem sie do koła samochodowego.Budujemy bolid ala F1 na zawody do ameryki nazwa formulastudent(na yt jest duzo filmików wystarczy wpisać fsae).A zwracan sie do was z proźba ponieważ silnik bedzie jednocylindrowy ponieważ mniej pali od 4 garowego mniej kosztuje i mniej waży.Silnik w bolidzie niemoże miec wiecej niż 600 pojemności.Wymaganie jakie musi spełnić silnik to rozrusznik elektryczny oraz wtrysk paliwa i w tym jest problem ponieważ jest mało silników na wtrysku w przyzwoitej cenie jak dobrze kojarze to pierwsze motory w wtryskie wypuscił gas gas ale na allegro neistety niema zbyt wiele silników.Dlatego prosze was o podanie motocykli z silnikiem 1 cynlidrowych z wtryskiem paliwa który bedzie kosztował max 3 tys zł.Lub jeżeli ktoś z forum posiada taki silnik lub jego kolega.
Tutaj zapodaje filmik bolidu który chcemy zbudować [url]http://www.youtube.com/watch?v=Fmp1LiCY5dM[/url]

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

2

Odp: Pomoc w dobrze silnika ważne

Ciężko Ci będzie dorwać taki silnik, bo to raczej świeże roczniki miały wytrysk montowane...i chodzi mi głównie o cenę.
Na pewno Husqvarna ma silnik na wtrysku i tam jest coś koło 600ccm.

Ze spalaniem mylisz się bo mocna single nie palą wcale mniej od 4 cylindrowej 600...

3

Odp: Pomoc w dobrze silnika ważne

Ale my także budujemy sami kolektor wydechowy,dolot itp łatwiej jest zaprojektować i zrobić kolektor do silnika 1 cylindrowego i dużo o wage chodzi.

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

4

Odp: Pomoc w dobrze silnika ważne

Na PW wybraliśmy silnik GS500. Ja bym stawiał na ER6. Wtrysk, koszt około 2,5k za komplet itd. Bardzo ekonomiczn, wytrzymały, sporo Nm, waga o ile pamiętam poniżej 60kg.

5

Odp: Pomoc w dobrze silnika ważne

a ja bym pomyślał o jakimś silniczku V4 lub V2 i do tego gaźnik koniecznie mechaniczny :)
btw. jaka jest formuła tych wyścigów??
chodzi o to kto przyjedzie na metę pierwszy czy który bolid przejedzie najdłuższy odcinek na 1l paliwa??

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

6

Odp: Pomoc w dobrze silnika ważne

v są zawsze mniej ekonomiczne

7

Odp: Pomoc w dobrze silnika ważne

Ja też myślałem żeby władować piec od er6 tylko, że to już 649cc. Najlepiej od jakiejś szlifierki.

8

Odp: Pomoc w dobrze silnika ważne

na allegro był do sprzedania nowy silnik od RM-z 450 na szprycy

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

9

Odp: Pomoc w dobrze silnika ważne

Nie zapomnij o quadach!
Tam też są silniki koło 600ccm i na wtrysku. Nawet taki silnik jak w DRZ jest na wtrysku w quadach - LTZ 400.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

10 Ostatnio edytowany przez daniel91x (2011-11-21 18:31:15)

Odp: Pomoc w dobrze silnika ważne

Oto chodzi że mamy maszynki zeby zrobic własna mape zapłonu oraz wydech dolot itp robimy recznie.A spalanie to sie bardzo liczy bo podczas wyscigu jest punktowane, i łatwiej zrobic dolot do silnika 1 cylindrowego niz do 4,a jeżeli lżejszy tym mniej spali dlatego pytam się jakie silniki huska 610 nowe wyczynówki 450tak i jeszcze coś może taniego max pojemność 600 oraz w kolektorze dolotowym jest do 28mm którą narzuca regulamin.

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

11

Odp: Pomoc w dobrze silnika ważne

moja huska np. mimo jednego cylindra ma podwójny kolektor wydechowy :)

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

12

Odp: Pomoc w dobrze silnika ważne

Bondek napisał/a:

moja huska np. mimo jednego cylindra ma podwójny kolektor wydechowy :)

Tak samo TT i XR :D
A nie możecie zastosować wtrysku z innego moto? Skoro i tak robicie sami dolot i mapę... to co to za różnica.

13

Odp: Pomoc w dobrze silnika ważne

Kolektor wydechowy to nie problem ale kolektor dolotowy [url]http://www.youtube.com/watch?v=X3ecq8MNfk0&feature=related[/url] tutaj filmik kolektora do 4 w ktorym wystepuja zawirowania.

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

14

Odp: Pomoc w dobrze silnika ważne

A napisz też o co chodzi w tej zabawie?
Jakie są tam zasady tak w skrócie.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

15

Odp: Pomoc w dobrze silnika ważne

na jakimś forum czytałem
szukali do tego wynalazku silnik od EXC 525
ponoc skończyli na EXC 450

sprzedam części :
DRZ 400 , KTM EXC 400 / 520 / 525
zamienię koła enduro na koła SM
gg 6777220