1 Ostatnio edytowany przez maciek3miasto (2011-10-26 20:40:30)

Temat: Luz zaworowy HONDA FMX ?

Zabieram się za regulacje zaworów. Jaki ma być luz+ ewentualnie wskazówki na co patrzeć przy regulacji w tym konkretnym motocyklu ? Na pewnej stronie wyczytałem że luz dla ssących i wydechowych powinien wynosić 0,10 na innej, że dla ssących 0,10 dla wydechowych 0,12 ...Nigdzie nie mogę znaleźć książki serwisowej do FMX'a.

2

Odp: Luz zaworowy HONDA FMX ?

ssace 0,10mm wydech 0.12   tak jak napisałes wyzej,tłok ustawiaz w gmp ,odkrecasz okienko kontrolne po stronie magneta i musisz miec w tej chwili widoczny znak T ,ktory ma sie pokrywac ze znakiem w pokrywie magneta.

3

Odp: Luz zaworowy HONDA FMX ?

Jeszcze jeden myk: ten znak T ma być w momencie, kiedy wszystkie zawory są zamknięte - w końcu wał robi 2x więcej obrotów niż rozrząd.
W FMXie jeszcze może bruździć dekompresator na prawym wydechowym, ale nie pamiętam już jak się go neutralizowało. Jeśli po regulacji zacznie Ci niemożebnie dzwonić to tu szukaj pierwszej przyczyny tego ;) (zbyt duży luz będzie).

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

4

Odp: Luz zaworowy HONDA FMX ?

Zaraz dostane złotą łopate za odkop, ale..

Przez nudną zime zabiore się za zawory i widze, że wszystko już mam podane na tacy co do luzów, ale jest jeszcze coś (jak odgrzewać to odgrzewać temat)

Zauważyłem pod koniec sezonu, że na zimnym silniku coś stuka (i mam nadzieje, że to nie jest korba ! :). Nagrałem filmik, ale nie wiem czy to dokładnie będzie słychać.

[url]http://www.youtube.com/watch?v=3oOIohuPa1A[/url]

konkretniej słychać w 1:01

Kumpel mówił, że to właśnie 2 opcje, albo korba :(( albo kończy się łańcuszek rozrządu. Mam nadzieje, że to nie korba, ale jak już będę zaglądał w te zaworki, to jak najłatwiej sprawdzić w jakim stanie jest łańcuszek rozrządu? Z której strony się za to brać i po czym poznać zużycie?



Pozdro!

READY TO >> TERROR

5

Odp: Luz zaworowy HONDA FMX ?

co do kontroli rozrządu podobnie jak w DRZ-ecie

[url]http://www.youtube.com/watch?v=iu9ahRl2NXg[/url]

a skoro jest zima ściągnij górę  sprawdź korbę masz czas :)

sprzedam części
EXC 520 /  LC4 620 - całe na części - koła enduro - koła KTM DUKE SM
DRZ 400 - części zawieszanie, elektryka, air box, sprzęgła, elementy silnika
gg 6777220            tel 698 - 672 - sto jeden