1

Temat: Wyciek oleju przewodem z filtra powietrza LC4 640 SM

Jeżdżę od niedawna KTM LC4 640 supermoto. Zaczynam swoją naukę jazdy na gumie i dziś zaczęło mi to wychodzić już znacznie lepiej. Po trzaśnięciu kilkunastu pionowych długich gum gdy się zatrzymałem to zauważyłem, że wali mi olejem z przewodu który wychodzi z filtra powietrza. I to rzygał tak, że powstała pod nim spora plama oleju. Można coś z tym zrobić? To normalne w tym motocyklu czy coś może być nie tak? Poziom oleju powinien być dobry ponieważ tydzień temu wymieniałem olej i zalałem tyle ile potrzeba (2,1l).

KTM 640 LC4 2000r SM | Wheeeeeeeeeeeeeeeeelie ;)

2

Odp: Wyciek oleju przewodem z filtra powietrza LC4 640 SM

Wyrzuca olej przez odmę - w sumie normalne. Można by pokombinować z jakimś innym poprowadzeniem przewodu odmy, żeby się nie przelewało, albo jakimś naczyniem zbiorczym.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

3

Odp: Wyciek oleju przewodem z filtra powietrza LC4 640 SM

MajkiWroc napisał/a:

Jeżdżę od niedawna KTM LC4 640 supermoto. Zaczynam swoją naukę jazdy na gumie i dziś zaczęło mi to wychodzić już znacznie lepiej. Po trzaśnięciu kilkunastu pionowych długich gum gdy się zatrzymałem to zauważyłem, że wali mi olejem z przewodu który wychodzi z filtra powietrza. I to rzygał tak, że powstała pod nim spora plama oleju. Można coś z tym zrobić? To normalne w tym motocyklu czy coś może być nie tak? Poziom oleju powinien być dobry ponieważ tydzień temu wymieniałem olej i zalałem tyle ile potrzeba (2,1l).



A nie przypadkiem 2.1 litra  po kapitalnym remoncie ?:)
Wyrzuca jak ma nadmiar. A później już nie będzie, wiem bo sam to przechodziłem :)
Pzdr

Czemu ten Pan pojechał? - https://bit.ly/2VlprSp

4

Odp: Wyciek oleju przewodem z filtra powietrza LC4 640 SM

olej na zimnym silniku powinien być powyżej dolnej kreski ale nie na górnej

5

Odp: Wyciek oleju przewodem z filtra powietrza LC4 640 SM

PszczelaRz AGH Ja mu remontu nie robiłem i wątpię żeby ktoś go w ogóle robił.
doktor Na wkręconym bagnecie czy wykręconym?

KTM 640 LC4 2000r SM | Wheeeeeeeeeeeeeeeeelie ;)

6

Odp: Wyciek oleju przewodem z filtra powietrza LC4 640 SM

MajkiWroc napisał/a:

PszczelaRz AGH Ja mu remontu nie robiłem i wątpię żeby ktoś go w ogóle robił.
doktor Na wkręconym bagnecie czy wykręconym?


Z tego co widze serwisówka mówi że 2.1 litra.
Ale to tak jest z gumowania. Potem jak już zrobisz stan to będzie ok :D
Na wkręconym z tego co pamiętam.
Pzdr

Czemu ten Pan pojechał? - https://bit.ly/2VlprSp

7

Odp: Wyciek oleju przewodem z filtra powietrza LC4 640 SM

Siema.
PszczelaRz AGH faktycznie masz rację. Prawdopodobnie przed wymianą oleju nie dokładnie spuściłem stary i po zalaniu świeżego miałem nadmiar. Kat wyrzucił tyle ile było nadmiaru i teraz już jest ok :) Dzięki za pomoc.

KTM 640 LC4 2000r SM | Wheeeeeeeeeeeeeeeeelie ;)

8

Odp: Wyciek oleju przewodem z filtra powietrza LC4 640 SM

Ask Brzozrider. Mial LC4 i tez mu rzygal. Zrobil jakis zbiornik na zlewki i po ptokoach

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570