31

Odp: YZ 125 odbudowa

owszem. zgadzam sie z tym że większość motocykli crossowych jest do remontu i potrafię zrozumieć jeśli ktoś sprzeda taki motor z niewiedzy lecz widać doskonale że YACA zrobił to z pełną premedytacją. wiedział że motor jest do kapitalki mimo to sprzedał go jako sprzęt w dobrym stanie i w takiej też cenie.  poza tym głównym powodem mojej irytacji nie jest stan lecz fałszywa informacja iż motor jest z 2001r a tak na prawdę jest z 1998, przekonujemy się z forum że o tym też doskonale wiedział

32

Odp: YZ 125 odbudowa

Odpowiedz mi na następujące pytanie, bo to że nie wiedziałeś co Ci sprzedają to już wiemy ale to, że nie wiesz z kim piszesz to jeszcze nie :)

Pytanie nr. 1
Gdzie kupowałeś ten motocykl?

W tym miejscu chciałbym zaznaczyć iż mam bardzo niepodważalny dowód, że kolega karbit201 ma pretensje nie do tej osoby co trzeba.

33

Odp: YZ 125 odbudowa

ok. może masz racje. jesli tak to przepraszam. jestem pewien tylko co do tego że to ten sam motor, nie do tego że kupiłem go od ciebie. w takim razie proszę żebyś udzielił mi informacji za ile sprzedałeś yz i gdzie

34

Odp: YZ 125 odbudowa

Nie ma problemu, też bym się wkurwił jakby ktoś mi bubla sprzedał i w sumie w tym roku zapewne przejadę się do poprzedniego właściciela, który zrobił mnie tak samo jak Ciebie sprzedający.

Motocykl poszedł gdzieś w okolice Krakowa. Mam nadzieję, że mam jeszcze spisane dane osoby, która kupiła ten motocykl. Przyjechało ich wtedy trzech. Na dysku posiadam zdjęcia, jak motocykl wyglądał zapakowany do auta nowych właścicieli. Mam też moją aukcję allegro, postaram się znaleźć aukcję gościa, od którego kupowałem tą YZ.

35

Odp: YZ 125 odbudowa

bardzo bym prosił o linki do tych aukcji. z góry dzięki

36 Ostatnio edytowany przez Belzebub (2012-03-13 16:56:34)

Odp: YZ 125 odbudowa

Auć.....  :(

Hardcore - it's more than music...

37 Ostatnio edytowany przez JACA (2012-03-13 18:19:19)

Odp: YZ 125 odbudowa

[url]http://archiwumallegro.pl/yamaha_yz_125_rok_2000-1833210293.html[/url] - Aukcja gościa, od którego kupowałem motocykl.

Skąd kupowałeś motocykl? ze Skawiny?
Ja motocykl ten sprzedałem za 2300 zł, był nie na chodzie, rozebrany (tak jak w tym temacie). O wszystkim co opisałeś wiedział kupujący.
Czy na ten motocykl masz umowę kupna/sprzedaży? Kupowałeś przez allegro?

Wycofaj oskarżenia, bo nie jestem osobą, do której powinieneś mieć pretensje a ja nie chcę żeby ktoś oskarżał mnie na tym forum o nieuczciwość.

Posiadam zdjęcia z tej aukcji.

38

Odp: YZ 125 odbudowa

Też kupiłem ostatnio taką yz-tę  tylko że z 2003r i też zajeżdżona.
Co prawda większość widziałem, resztę wydawało mi się, że dobrze sprawdziłem. Nawet zajrzałem do cylindra zdejmując dyfuzor, żeby się przekonać, że nicasil jest prawie nowy.
Niestety nie dało się zauważyć pękniętej przegrody wydechowej i nadłamanej przesłony przepustnicy.
No ale jak czytam wasze przygody to ręce opadają.
Prawda jest taka, że poniżej 10k nie da się kupić zdrowego crossa.
Wszystko co stare i tanie użytkowane jest przez wiejskich kaskaderów i przez nich też remontowane.

http://www.bikepics.com/members/cichy929/
CRF 490 sumo & CRF 250 MX

39 Ostatnio edytowany przez HEMP (2012-03-13 21:12:50)

Odp: YZ 125 odbudowa

karbit201 taniej od sprawy sądowej na pewno było poprosić kogoś co się zna,doradzi i nie pozwoli na zajawkowe kupowanie "po ciemaku" ....ja wychodzę założenia "widziały gały co brały"...a może nie widziały bo było ciemno ...

lajf is brutal end ful of zasadzkas

co do rocznika to 90% ogłoszeń z krosidłami ma podany zły rocznik - i to nie o 3 lata a o 13 czasami :)

i can do this .. here, hold my beer

40

Odp: YZ 125 odbudowa

2T zawsze jest do remontu więc trzeba kupować jak najtaniej aby zostało jak najwięcej na jego remont.
A nawet jak tłok nie jest do wymiany to na pewno jest wsadzona ostatnia selekcja:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

41

Odp: YZ 125 odbudowa

Hmm to ja sprzedając motor kupującemu zrobiłem niezły prezent czytając to co piszecie, fajnie jak ja bym trafił na taki doinwestowany motocykl i tak zadbany jak ja sprzedałem...

42

Odp: YZ 125 odbudowa

karbit201 napisał/a:

do tylnego zawieszenia zamiast łożysk zostały włożone plastikowe tuleje

Po prostu "polak potrafi"... ogólnie masakra, nie ma co dyskutować -ktoś chciał zrobić łatwy interes...
Jeśli kupione przez Alledrogo to masz jeszcze "program ochrony kupującego" , jak masz umowę kupna-sprzedaży to masz jeszcze szanse... o ile nie jest w niej napisane "kupujący zapoznał się ze stanem faktycznym pojazdu" lub podobne...

Domyślam się, że stracone pieniądze i nerwy, ale ja bym nie odpuszczał (po wtóre cieszyć się że stracone 4k a nie 10$)

Hardcore - it's more than music...

43

Odp: YZ 125 odbudowa

Jak będę w stanie to pomogę ale z góry zaznaczam, po sądach nie mam zamiaru się szlajać jako świadek!! Udostępnię co niezbędne. Ja dałem wpuścić się w maliny ale na szczęście wiele nie straciłem, Ciebie oszukali na większą sumę więc rozumiem sytuację. Moja aukcja allegro opisywała wszystkie uszkodzenia, które byłem w stanie, w motocyklu znaleźć.

44

Odp: YZ 125 odbudowa

YACA spokojnie. przecież sprawa nie jest skierowana przeciwko Tobie a osobie z umowy. nie będe się też starał o zwrot towaru a o zwrócenie części pieniędzy. zacząłem remont yamahy. rama wypiaskowana i wymalowana proszkowo na niebiesko, kupiony nowy wał, cylinder wysłany do Angli na nicasil reszta uszczelek,łożysk i uszczelniaczy w drodze. nie muszę chyba nikomu mówić jaka sumka się z tego zrobi ale postanowiłem nie sprzedawać motoru za grosze i stwarzać komuś nową okazje do oszustwa a dać mu nową młodość. z innej beczki potrzebuje cięgno zaworu mocy i kilka innych drobnych części, jeśli ma ktoś dostęp do części to prosze o kontakt. pozdro

45

Odp: YZ 125 odbudowa

Jestem pod wrażeniem szybkości działań.
JACA sprzedał sprzęta pod koniec stycznia i w miesiąc motocykl ktoś zdążył poskładać, odpicować, sprzedać. A nowy właściciel zdążył już go rozebrać, wypiaskować, pomalować, zamówić wszystkie części wysłać cylinder do Anglii.
Ja to widzę się ociągam jak mucha w smole.

karbit201 - tak z czystej ciekawości, w jaki sposób trafiłeś na tego sprzęta? Allegro, otomoto, gumtree?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD