1

Temat: XR650R FCR40MX prosze o pomoc

Witam

  Po wielkich trudach zalozylem gaznik FCR w mojej XRce. Model to FCR40MX prosto z RMZ450. Motocykl odpalil bez problemu, udalo sie ustawic wolne obroty.... Mimo tego ze sie ladnie wkreca na obroty niestety jak schodzi to robi to zbyt wolno i strzela przy tym niemilosiernie. Mechanik twierdzi ze trzeba wymienic dysze na wieksze. Gdzie zamowic, i o jaki rzad zmienic dysze ?
Aktualnie mam
1650main jet
42 pilot jet

Porsze o pomoc bo jesli sie uda aby silnik chodzil ok, to ta przerobka bedzie mnie kosztowala jeszcze zmiane w banku z paliwem.

Pozdrawiam

2

Odp: XR650R FCR40MX prosze o pomoc

A sruba skladu mieszanki kreciles?

Ja mam tego jebanego fcra w swojej XR600R i krwi mi napsuła regulacja a i tak moto jeszcze nie chodzi jak powinno...

3

Odp: XR650R FCR40MX prosze o pomoc

Tak, pelny zakres przekrecony, jak zostala odkrecona na max to mniej strzelal ale zeby bylo ok wydaje mi sie ze trzeba zmienic dysze, pytanie teraz na jakie... ? Bo ja doswiadczenia az takiego nie mam

4

Odp: XR650R FCR40MX prosze o pomoc

Na początku i od ręki sprawdź czy przypadkiem blaszka na przepustnicy od strony silnika jest cała (nie ma mikropęknięć, pęknięć, ukruszeń) - jeśli oczywiście w tym modelu gażnika taka jest...
W moim fcr 39 taka była - ukruszył się kawałek i przeleciał przez zawory...
Doczytałem potem w necie, że niezchodzenie z obrotów oraz strzelanie w tłumik to typowe objawy początku tego problemu,
teraz blaszkę mam nową a i tak czasami nie od razu zejdzie z obrotów (tak stopniowo, rusze manetką i zejdzie, też troche strzela) - u mnie wina jest prawdopodobnie w lekko wyrobionym korpusie gażnika w miejscu gdzie poruszają się rolki wózka przepustnicy)

DR650, XT600, EXC520, YZ450F, EXC-R450, EXC-R400, EXC-R530, SXF350, SXF250, EXC500SM, ADV990, 690Rally

5

Odp: XR650R FCR40MX prosze o pomoc

Czytalem Twój post na smjunkie :) Poczytaj thumper talka troche, pewnie znajdziesz odpowiedź.

6

Odp: XR650R FCR40MX prosze o pomoc

Spoko, z tego co pisza mieszanka jest za uboga i jest to kwestie dysz, podobno zmiana pilot jet na wyzsza powinna zalatwic sprawe... zobaczymy

7

Odp: XR650R FCR40MX prosze o pomoc

Po zmianie musze powiedziec ze jest sporo na plus, inne reakcja na gaz, moto odrazu wyskakuje do przodu. Mialem poczatkowo problem bo na dyszach co byly w gazniku moto bardzo strzelalo z rury, mieszkanka byla za uboga, zminielm na wieksze i jest teraz git. Dopiero jak schodzi na dolne obroty pare razy strzeli ale nie za mocno. A jak to jest z Waszymi sprzetami wyposazonymi w FCR ?