1

Temat: płyn hamulcowy

Czołem. Chce sie spytac czym sie rozni zwykly plyn hamulcowy np. orlen od motula czy motorexa poza cena 3 razy mniejsza? Musze juz wymienic plyn bo ostatnio cos heble mi miekna po kilku mocniejszych dohamowaniach. Jaki plyn polecacie najbardziej bo wiem ze sa tez specjalne do scigow ktore niestety kosztuja ale znosza wieksze baty. Czy jest w ogole sens lac taki plyn do enduraka?

2

Odp: płyn hamulcowy

Podejrzewam, że różnią się temp wrzenia. A jeśli nie, to tylko ceną :)

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

3

Odp: płyn hamulcowy

Kwiatek89 napisał/a:

Podejrzewam, że różnią się temp wrzenia. A jeśli nie, to tylko ceną :)

Jestem wręcz pewny że ceną
Płyny muszą odpowiadać pewnym standardom DOT 3 DOT 4 motorex pewnie będzie odpowiadał jakiemuś wewnętrznemu standardowi tylko only dla ktm którego żadna inna firma nie dostanie i biznes się kreci, podobnie jest z olejami producent zaleca olej marki x który spełnia wymagania tegoż producenta

SM570R była a teraz???

4 Ostatnio edytowany przez hubert (2011-08-25 13:37:42)

Odp: płyn hamulcowy

Jeżeli płyn ma napisane DOT 4 albo inny to znaczy że odpowiada konkretnemu standardowi, co nie znaczy że nie może mieć lepszych parametrów.
Więc przeważnie będzie tak, że jak kupisz droższy płyn będzie miał on lepsze parametry - co oczywiście nie jest regułą i warto wcześniej sprawdzić.

Jeżeli miałbym Ci polecić jakiś płyn to będzie to Motul rbf 600 - tani on nie jest, ale ma chyba najlepsze parametry z płynów dostępnych na rynku.

A - i nie zawsze wyższy DOT będzie lepszy od niższego :). Przykładem jest tutaj właśnie RBF 600 który ma wyższe punkty wrzenia od Motula DOT 5.1.

---

Pozdrawiam
Hubert

5

Odp: płyn hamulcowy

Elo.
Wez po uwage ze MOTUL RBF 600 czyli racing brake fluid hamuje dobrze dopiero jak hamulce jak i sam plyn sa dobrze rozgrzane.Na zimno jest gorzej niz przy zwyklym DOT4.Tem. wrzenia RBFa to 312 st.

6

Odp: płyn hamulcowy

Nie zauważyłem żeby rbf słabo hamował jak jest zimny, natomiast szybko traci swoje właściwości, należałoby go wymieniać co jakieś 6 miesięcy.
Wydziałem płyny hamulcowe tanich firm, który nie był nawet szczelnie zamknięty, więc takich należy unikać.

http://www.bikepics.com/members/cichy929/
CRF 490 sumo & CRF 250 MX

7

Odp: płyn hamulcowy

RBF raczej nie hamuje słabo na zimno :).

Za to nie spełnia standardów DOT 5.1 z uwagi na duużo wyższą lepkość przy bardzo niskich temperaturach. Co w naszych układach hamulcowych nie ma wielkiego znaczenia, a w sporcie - już wcale.

---

Pozdrawiam
Hubert

8

Odp: płyn hamulcowy

Ja używam RBF 660 i jest rewelacyjny. Jedyna wada to to że ten plyn jest mocno higrosjopijny, czyli wchłania dużo wody z otoczenia, co za tym idzie trzeba go wymieniać często. Ja wymieniam co 2 starty czyli co jakieś 1,5 miesiąca.

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

9

Odp: płyn hamulcowy

Mialem RBFa zalanego do TDM i na zimno hamowal slabo.Dopiero jak heble sie rozgrzalh bylo ok.Tam byly tarcze 300 mm i zaciski 4 tloczkowe z FZR1000 wiec to nie byla ich wina tylko plynu.

jol

10 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2012-07-26 11:53:59)

Odp: płyn hamulcowy

Siema,
pytanie takie na szybkości, czy odpowietrzniki w zaciskach są z unifikowane? Jestem w robo i podskoczył bym kupić płyn i wężyk do spuszczania płynu hamulcowego, ale zapomniałem zmierzyć średnice odpowietrznika. Ktoś wie ile ma np w dr 650se?

nieaktualne

motoslide.com