1

Temat: modyfikacje gaznika MZ 125 SM

Witam wszystkich. Chcialem sie zapytac czy moze ktos z Was kto startowal kiedys w pucharze MZ lub niekoniecznie, zna jakies triki na poprawienie osiagów tego motocykla. Na MZce jezdze juz 4 lata ostatnio mialem przyjemnosc uczestniczenia w wyprawie razem z YZF450 i LTZ400 jak sie pewnie domyslacie zabraklo troche powera. Nie piszcie mi zebym zmienil motor, bo na 100% nie bede w stanie zrobic tego w tym roku, poza tym jestem do niego na tyle przywiązany ze w gre wchodzi tylko dokupienie nastepnego. W każdym bądz razie w poniedzialek lub wtorek przyjdzie do mnie paczka z tłłumikami i rozgalezieniem rury wydechu z crf 250 08' nastepne co chcialem zrobic to zamienic gaznik na inny lub cos z nim zrobic. Ogladalem gazniki z crf 150 ma nawet pompke przyspieszającą ale nie ma go w polsce jest tylko jeden na niemieckim ebayu za 250 euro, wiec taka opcja odpada. Wiec wracając do tematu podrzuccie mi Panowie jakies propozycje co moznaby wykrzesac i w jaki sposob z oryginalnego gaziora albo jaki ewentualnie inny, z gory dzieki za podpowiedzi.

2

Odp: modyfikacje gaznika MZ 125 SM

Ja bym proponował dać wiekszą dysze. Napewno pomoze :)

Husqy SMR-R 450

3

Odp: modyfikacje gaznika MZ 125 SM

Najlepiej napisz na czym ci zależy najbardziej ?przyśpieszenie , prędkość ?
W takim sprzęcie na śmiganie po torze można się pokusić o kilka drobnych poprawek ale zazwyczaj coś za coś :)

kusloncu napisał/a:

Ja bym proponował dać wiekszą dysze. Napewno pomoze :)

Pierwszą podpowiedź już masz-spalanie nieco wzrośnie ale czoge się nie robi.. hehe
Piszesz ,że wydech do ciebie już idzie to już drugi krok (wybebesz go ładnie :)
Na torze zbędne są prędkości a ważne jest przyśpieszenie więc możesz się też pokusić o zmniejszenie zębatki przedniej o jakieś 2 ząbki (głośno tu o tej modyfikacji ostatnio) koszt 20-30 zl za zwykłą a przyśpieszenie wzrośnie ,hmm sam nie wiem czy coś jeszcze . Silnik ci się kręci bez oporu ? nie wiem jak w MZ ale u mnie była taka blaszka która blokowała dostęp do pełnego zakresu obrotów . Pomysły mi się kończą więc spadam kimać , poszukaj jakieś forum mz lub na goglach wpisz czego szukasz napewno sporo znajdziesz pzdr

4

Odp: modyfikacje gaznika MZ 125 SM

Spalanie wzrosnie nieznacznie. z przykładowo 4l do 4,2 l albo 4,5l a przy lepszych osiagach to chyba nie duze poświecenie :)
Sam wydech podobno daje 3 KM a to az 20% mocy :) Zębatki to jak kto lubi. Na MZ na torze nie bedziesz osiagał predkosci wiekszych niz 100 km/h wiec warto je zmienic do jazdy po torze. Jak bys sie wprawił to przy uzyciu zaledwie śrubokreta mozesz zmienic przednia zebatke w 5 min wiec jesli zalezy Ci na predkosci to bedziesz mogł sobie przemieniac. Ale to juz akurat Twoja sprawa :) Pozdrawiam

Husqy SMR-R 450

5

Odp: modyfikacje gaznika MZ 125 SM

Mogł bys spróbowac jeszcze podnieść iglice ale nie jestem pewien czy to pomoże. Ogolnie to pomaga ale moze sie okazac ze masz na tyle wysoko juz ze jak podniesiesz to zacznie Ci zalewac :)

Husqy SMR-R 450

6

Odp: modyfikacje gaznika MZ 125 SM

w sumie to najbardziej chodzi mi o samą kulture pracy silnika. W tym albo w nastepnym tygodniu ostro zabiore sie za ten motor. Zamontuje ten podwójny wydech z CRF'ki chcialbym jeszcze dac dorobic kolanko z nierdzewki o troche wiekszym przekroju i bardziej łagodnych kształtach bo seryjnie MZ ma strasznie powyginany ten kolektor i moze tez cos sie na tym traci a skoro to taka mała pojemnosc to chce nadgonic kazdym szczególem. A co do zebatek to po ostatnim wypadzie pourywalem 1/4 zębów wiec tak czy tak musze wymienic i to chyba na 14/53 tutaj na Supermoto.pl jest artykol wlasnie apropos tej MZ i facet tez tak jezdzil i podobno jest dobrze chociaz V-max troche spada ale nie na tym mi najbardziej zalezy. Głównie chodzi mi o moc samego motocykla moj motor ma dosyc ciezko na sciernisku zeby doganiac te mocniejsze sprzety wiec chyba pojde w kierunku mocy i przyspieszenia a nie predkosci. A co do gaznika, ok wymienic dysze, ale powiedzcie mi gdzie takie dysze dostac ? bo to ze ona spali troche wiecej to mnie nie interesuje ona ma zapierniczac na tyle ile tylko mozna osiagnac z tego silnika. Dzieki wielkie za zainteresowanie.

7

Odp: modyfikacje gaznika MZ 125 SM

wiertło 8mm i jedziesz musisz przewiercic ta dysze :D

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

8

Odp: modyfikacje gaznika MZ 125 SM

Idz do zwykłego zakładu tokarskiego/ślusarskiego i napewno będą wiedzieli co zrobic :) Musisz tylko wiedzieć na ile rozwiercic lub poprostu kup nową dysze :)

Husqy SMR-R 450

9

Odp: modyfikacje gaznika MZ 125 SM

no więc skąd mam wiedziec na ile rozwiercic taką dysze i jaką mam miec pewnosc ze slusarze/tokarze którzy na codzien toczą elementy do rozrzutnika bedą wiedzieli jak rozwiertac moją dysze? Konkrety Panowie, konkrety mnie interesują.

10

Odp: modyfikacje gaznika MZ 125 SM

Sam chyba wymienię dyszę na większą lub rozwiercę..ale z kąd mam wiedzieć na ile rozwiercić ? rozwiercać po troche i sprawdzać co się dzieje czy jak ;p

11 Ostatnio edytowany przez sabek_d (2011-08-13 18:24:46)

Odp: modyfikacje gaznika MZ 125 SM

dajcie znać jak to rozwiercacie np. z 1.25mm na 1.30mm

SM570R była a teraz???

12

Odp: modyfikacje gaznika MZ 125 SM

Musisz mieć wiertarke stołową lub najlepiej frezarke bierzesz wiertło przykładowo 1.3 mm i wiercisz. Podobno ma znaczenie czy rowno to wywiercisz :) Chociaz nie wiem dlaczego.  Ale jesli masz 1.25 to spokojnie 140 mozesz zrobic, sprawdzic i ewentualnie znow rozwiercic :) A jakie masz dysze 5 czy 6 mm?

Husqy SMR-R 450

13

Odp: modyfikacje gaznika MZ 125 SM

wiesz co, prawda jest taka ze nie mam pojecia co wogole masz na mysli mowiac 5 czy 6 mm ale z tego co wczoraj gdzies wyczytalem to otwor w tej dyszy jest rowny 100

14

Odp: modyfikacje gaznika MZ 125 SM

kolejna sprawa jest taka ze jak rozwiertac taka dysze z 1mm na powiedzmy 1.25mm skoro np na allegro dostepne są tylko wiertla 1mm 1.5mm 2mm ?

15

Odp: modyfikacje gaznika MZ 125 SM

jak slysze takie cuda to dochodze do wniosku ,że chyba lepiej kupić...