1

Temat: Pompa sprzęgła Magura - czy można lać olej LHM?

Siema joł. Czy do hydraulicznej pompy Magury można zalać LHM zamiast Magura Blood?

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

2 Ostatnio edytowany przez Bart03 (2011-08-11 22:03:13)

Odp: Pompa sprzęgła Magura - czy można lać olej LHM?

Podobno niektórzy leją ''zwyczajny'' mineralny płyn do układów hydraulicznych. Ale jeżeli producent zaleca swój produkt a pompka trochę kosztuje to moim zdaniem można już wydać raz na długi czas 29zł za magura blood
Majątku na tym nie zaoszczędzisz
POLECAM ww płyn

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

3

Odp: Pompa sprzęgła Magura - czy można lać olej LHM?

Nie no płynu hamulcowego nie zaleję. Tylko że za cenę 100 ml Magury mam litr LHM. Przecież to i to olej hydrauliczny. A nie mogę nigdzie znaleźć specyfikacji tej Magury Blood.

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

4

Odp: Pompa sprzęgła Magura - czy można lać olej LHM?

Zjedz kilka obiadów bez mięsa - same ziemniaki i zaoszczędzisz na odpowiedni płyn :)

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

5

Odp: Pompa sprzęgła Magura - czy można lać olej LHM?

Kwiatek89 napisał/a:

Nie no płynu hamulcowego nie zaleję. Tylko że za cenę 100 ml Magury mam litr LHM. Przecież to i to olej hydrauliczny. A nie mogę nigdzie znaleźć specyfikacji tej Magury Blood.

Magury nie sprzedają na litry, bo co byś zrobił z tym 1l? ;) Jak często wymieniasz płyn? 1, 2 razy w roku? 100ml wystarczy Ci na 1 sezon!

Twój wybór, ważne żeby to był mineralny płyn do układów, jeżeli nie chcesz lać MAGURY ! ;)

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

6

Odp: Pompa sprzęgła Magura - czy można lać olej LHM?

maciey napisał/a:

Zjedz kilka obiadów bez mięsa - same ziemniaki i zaoszczędzisz na odpowiedni płyn :)

I nie będę miał siły kopnąć LC4 ;D

w necie znalazłem, że to jedno i to samo. Póki co sprzęgło jeszcze działa, ale zaczeło się pocić, więc na dniach trzeba to zrobić.

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

7

Odp: Pompa sprzęgła Magura - czy można lać olej LHM?

Witam
Lalem LHM w rowerze do trialu Adamant A1. Na tyle mialem magure HS33 4bolts. Nie zauwazylem zwiekszonego zuzycia ale zdania sa podzielone. Byli nawet tacy ktorzy jezdzili na wodzie destylowanej (zwiekszalo to sile hamowania) ale niestety bardzo szybko zuzywalo tloczki i pompe.
Nie wiem ile kosztuje pompa do sprzegla ale hamulec to wydatek ok 250PLN.
Jesli kosztuje 500 to nie lalbym nic poza orginalem. Zreszta nie wymieniasz go kilka razy w sezonie przeciez.

DR350->RM250->KLX650->FE400->TL1000S+LC4 640 SM

8

Odp: Pompa sprzęgła Magura - czy można lać olej LHM?

Bardzo duzo ludzi zalewa hamulce rowerowe Magury LHMem bez konsekwencji. Ja bym lal spokojnie.

9

Odp: Pompa sprzęgła Magura - czy można lać olej LHM?

No i spoko, tak zrobie. Póki co mam większe problemy z moją kochaną pomarańczką :)

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

10

Odp: Pompa sprzęgła Magura - czy można lać olej LHM?

na LHM jeżdżę jakieś 4000 km i nic się nie dzieje...

11 Ostatnio edytowany przez fxrider (2011-08-26 23:03:56)

Odp: Pompa sprzęgła Magura - czy można lać olej LHM?

Ostatnio zorientowałem się, że wysprzęglik zaczął mi puszczać olej - po rozbiórce okazało się, że cylinderek jest już trochę wytarty.
Wystarczyło przytrzymać tłoczek ręką i popompować, a na wierzchu pojawiał się olej. Dziwne, że się nie zapowietrzało/oleju nie zbrakło, bo dawno doń już nie zaglądałem.
Ma ktoś pomysł skąd można by dobrać sam uszczelniacz (podobny do tych z tłoczków ham.) ?

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

12

Odp: Pompa sprzęgła Magura - czy można lać olej LHM?

ja kupilem w sklepie z hydraulika siłową (ktoś z forum mi tak podpowiedział) i działa zajebiscie, koszt chyba cos kolo 1zł:)

http://www.youtube.com/watch?v=0XLmYxAXYnU