1

Temat: Przedni zawias w FMX.

Wracając wczoraj (w strugach deszczu zresztą) z niedzielnej wycieczki moja maszyna zaczęła nagle dziwnie zachowywać się na nierównościach. Amortyzator zamiast pracować góra-duł zaczął szarpać na boki całym moto. Podczas hamowania to już w ogóle zaczęły się jazdy. Moto jechało samo. Jakie było moje zdziwienie, kiedy na najbliższym parkingu zobaczyłem, że lewa dolna laga wykręciła się z mocowania. Szok. Jak to jest możliwe???? Nie ukrywam, że zwieracz mi zafalował delikatnie, bo kilka minut wcześniej frunąłem grubo ponad setkę. Czy ktoś z Was miał taki przypadek? Pozdro. :)

Honda FMX 650 2005r.

2

Odp: Przedni zawias w FMX.

Wystarczy zaniedbać podstawowe czynności serwisowe, w tym przypadku było to dokręcenie śrub, które podczas wibracji sie odkręcają.

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

3

Odp: Przedni zawias w FMX.

I pomyśleć, że za serwis zapłaciłem kupę forsy. Nic tylko pojechać do gościa i zrobić mu z dupska jesień średniowiecza. Poskręcałem wszystko na miejscu, żeby jakoś dojechać do domu ale mimo wszystko znowu muszę odwiedzić warsztat, bo kto wie czy jeszcze o czymś ten kretyn nie zapomniał. Pozdro.

Honda FMX 650 2005r.

4

Odp: Przedni zawias w FMX.

w serwisie robili Ci coś z przedni zawiasem? po inspekcji czy nic sie tam nie powichrowało kup klej do śrub o średniej sile i wklej te śruby dla pewnosci.

5

Odp: Przedni zawias w FMX.

kakarotto napisał/a:

w serwisie robili Ci coś z przedni zawiasem? po inspekcji czy nic sie tam nie powichrowało kup klej do śrub o średniej sile i wklej te śruby dla pewnosci.

Oddałem moto do warsztatu  na wymianę łożyska w główce ramy. Mówiłem tym pajacom, żeby sprawdzili wszystko i jak widać sprawdzili. Jedno sprawdzili na pewno czy kasa im się zgadza. Zawias był prosty robiłem taką rutynową kontrolę. Widziałem wcześniej, że dołem coś tam delikatnie cieknie i po warsztacie przestało a przynajmniej tak mi sie wydawało. Najwidoczniej wyciekło co miało wyciec i tyle. Kutasom nawet nie chciało sie tam spojrzeć pewnie. Tak muszę zrobić ,wykręcę wszystko raz jeszcze, dobrze oczyszczę i zamontuję na klej albo jakiś silikon. Pozdrawiam i dzięki za radę.

Honda FMX 650 2005r.

6

Odp: Przedni zawias w FMX.

Nie silikon tylko klej do gwinów jak kakarotto napisał o średniej sile czyli niebieski.