1

Temat: Kierownica

Witam, mam pytanie - czy jak kupię [url=http://allegro.pl/kierownica-renthal-22mm-ltr-ltz-yfz-raptor-trx-yfm-i1680210111.html]TAKĄ[/url] kierownicę, wrzucę handbary sobie i takie tam, to czy przy glebie pognie się kiera, czy handy wyłapią więcej energii na siebie i będzie prosta?
Miałem zamiar pouczyć się na kole jeździć i jak się wywalę nie wiem czy nie lepiej się uczyć na mojej stalowej kierownicy czy kupić takie cacko i na tym. Tylko szkoda by było pogiąć nową kierę też a się zastanawiam jak to alu sobie radzi - może ktoś z was ma taką kierę i miał jakiegoś dzwona i może coś powiedzieć o tym?
Wiem, że może się zbyt pieszczę z motorem, ale już tak mam :P

2

Odp: Kierownica

Ja w mojej dt mam reikona. Kierownica przeżyła ze mną niejedną glebę. Dalej prosta, tylko handbary się pogieły - teraz z nowymi już nie będzie tego problemu mam nadzieję ;D

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

3

Odp: Kierownica

Reikon lepszy od Renthala? Ile dałeś? Są na allegro po 250-300zł ale nie pisze czy to alu czy stal, chyba alu?

4

Odp: Kierownica

sprzedam za 200 kere pogrubioną magury - pochadzaca z KTM EXC

gg 6777220+tel 698 672 101

sprzedam części :
DRZ 400 , KTM EXC 400 / 520 / 525
zamienię koła enduro na koła SM
gg 6777220

5

Odp: Kierownica

Czy lepszy... Nie miałem nigdy renthala to się nie wypowiem. Stwierdzam po prostu, że kiera reikona daje radę :)

Atetus napisał/a:

Reikon lepszy od Renthala? Ile dałeś? Są na allegro po 250-300zł ale nie pisze czy to alu czy stal, chyba alu?

A, żesz mi pytanie zadał.... Nie mam pojęcia. Podejdę jutro do garażu z magnesem to sprawdzę ;D

Kasa....Dostałem w prezencie to o kasę nie pytałem :D

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

6 Ostatnio edytowany przez radzio (2011-07-21 20:10:09)

Odp: Kierownica

Na stalowej to wychodzą z fabryki i ta kierownica jest bo jest.
Te aluminiowe to nie są zrobione z czystego aluminium tylko z różnych stopów, wtedy są różne twardości no i co za tym idzie ceny. :)

Ten renthal to raczej standard, podobnie reikon w tej samej cenie jest, te tańsze bezfirmowe podróbki dobrych marek to jednorazówki.

Handbary? Były juz tematy dotyczące osłon rąk z aluminiowym rdzeniem.
Chyba wszyscy są jednego zdania że najkorzystniejsza jakość do ceny będziesz miał z firmy ZETA. Obecnie mam jeden komplet w drugim motocyklu i dzielnie znoszą upadki, bez żadnych deformacji czy pęknięć (ODPUKAĆ). Pogiąłem juz na nich standardowa kierownice reikona. Teraz wkładam WRP, zobaczymy co wytrzyma :)

Polecany firmy handbarów To CYCRA, którą ciężko jest dostać w kraju, sunline i acerbisy. Pewnie coś by sie jeszcze znalazło. Są tematy, poszukaj, poczytaj.

Aha handbar odbiera i rozprowadza trochę energię jednocześnie chroniąc osprzęt kierownicy i usztywniając ją w jakimś stopniu, ale nie zapewni Ci 100% ochrony przed wszystkim.

Zainwestuj w dobre handbary. Jak stalowa kierownica sie wygnie to kupisz jakąś z allegro (tylko nie pseudo renthale za 79zl).

pozdr

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

7

Odp: Kierownica

JA mam takiego renthala i przy glebie gnie sie jak plastik. Handbary także sie gną ale kiere mam pofiksowana

Suzi DRZ 400 SM K5.

8

Odp: Kierownica

Nie wiem jaka firma lepsza z resztą to zostało już chyba opisane ale na pewno ja również muszę jak najszybciej zainwestować w handbary bo jak dobrze myślę to one również nie pozwalają się kierownicy wbić w podłoże co się przekłada na ślizg moto na nieco dłuższym odcinku a z tym zaś mniejsze siły na kierownicę i tak jak któś już napisał usztuwniają kiere i rozprowadzają uderzenie ;]

9

Odp: Kierownica

Handy już mam Acerbisa Rally brush - bez rdzeni, ale powinny dać radę.
LOMAX - możesz mi wysłać na e-mail jakieś foty? - Atetus@interia.pl (aktualnie wyjeżdżam na kilka dni, ale chętnie obejrzę)
To jest stalówka z tego EXC? Ma poprzeczkę, czy bez jest?
Czyli mówicie ten Renthal słaby :/

10

Odp: Kierownica

kiera jest bez poprzeczki
jest ze stopów aluminowych
jest to kierownica MAGURY - gruba

sprzedam części :
DRZ 400 , KTM EXC 400 / 520 / 525
zamienię koła enduro na koła SM
gg 6777220

11

Odp: Kierownica

Sądzisz, że wytrzyma na początek? Ile ma w środku mm, żeby mi handy weszły.

12 Ostatnio edytowany przez LOMAX (2011-07-22 16:41:47)

Odp: Kierownica

hand bary wejdą  jak do każdej kiery :)
to sa konkretne kierownice
porównywalne z WRP
miałem kiedyś WRP w DRZ-ecie i teraz mam oryginalna Magurę w KTM-ie nie narzekam
a ta co sprzedaje jest z moto na części
dzwon jak cos 698 672 101

szybciej sie dogadamy

sprzedam części :
DRZ 400 , KTM EXC 400 / 520 / 525
zamienię koła enduro na koła SM
gg 6777220