1

Temat: Aprillia MX125 vs Husq SM125 vs Yamaha DTX125

Witam

Przymierzam się do zakupu supermoto.
Mój problem polega na tym że właściwie wiem na które jestem najbardziej napalony ale wole się jeszcze was poradzić
1. Motocykl, w którym się zakochałem
- Aprillia MX 125 2004r lub 2006r (cena wacha się od 5000 zl do 8000 zl / silnik rotax 122 podobno najlepszy)

2. Motocykl, który tez mi się podoba, jest trochę tańszy ale podobno awaryjny.
- Husqvarna Sm 125 około 2005r (cena to 5-6000zl /ładny ale ciekawi mnie awaryjność)

3. Motocykl, który bym kupił jako ostatni, nie przypadł mi zbyt do gustu.
- Yamaha DTx 125 powyżej 2003r (tani / popularny / podobno bezawaryjny)

Chcę otrzymać opinie od was na temat tych motorków. Dodam, że tak samo ciekawi mnie Apka i Husqa ale ważna sprawą jest czy silnik wytrzyma.

2

Odp: Aprillia MX125 vs Husq SM125 vs Yamaha DTX125

Osobiście mam DTx i polecam ponieważ silniki są bdb i części jest do groma a co do pozostałych moto to na pewno są troszke droższe w eksploatacji i z częściami gorzej, moc większa. Chociaż jak zechcesz większej mocy to się przesiądziesz na większe moto. Dtx robili 05-06r.

3

Odp: Aprillia MX125 vs Husq SM125 vs Yamaha DTX125

Szczerze to też sę zastanawiam nad Apką a Husq i jestem bardziej skłonny do tej pierwszej. Silnik rotaxa jak najbardziej na + (to co w apce rs), hamulec 320mm ... no to już indywidualne odczucia decyduja pomiedzy husqa a aprilia. Nie mowie ze husqa jest zła, ale aprilia ma kilka rzeczy które bardziej mnie przekonują ;)

4

Odp: Aprillia MX125 vs Husq SM125 vs Yamaha DTX125

a ja osobiście mam
[url]http://forum.supermoto.pl/topic17552-sprzedam-derbi-sende-125-sm-2007-rok.html[/url]
Polecam ze względu na mega niezawodny i mało wymagający silnik , pozatym osprzęt też niczego sobie ;)
Może nie tak wyżyłowany jak wyżej wymienione ale dość dzielnie to pracuje jak na 125 .

pzdr

5

Odp: Aprillia MX125 vs Husq SM125 vs Yamaha DTX125

Posiadam Yamahę DT 125x i jestem z niej bardzo zadowolony, największymi zaletami tego motocykla jest bardzo niezawodny i tani w eksploatacji silnik Minarelli, wszystkie części można dostać za małe pieniądze co do mocy to faktycznie ma mniej niż konkuręci ale im mniej wysilony silnik tym bardziej niezawodny, a poza tym to silniki Minarelli można łatwo poddać całkowitemu odblokowaniu-tuningowi żeby moc była zbliżona do Huski i Aprilki. Kolejny plus to hamulce z przodu sporych rozmiarów tarcza(298mm) z zaciskiem brembo, hamuje bardzo dobrze. Wydaję mi się że Huska i Aprilka mają trochę lepsze zawieszenia niż DT, ale za to są o wiele droższe. Nic więcej o Husqvarnie i Aprili nie mogę powiedzieć, bo nie miałem z tymi motocyklami do czynienia. Więcej na temat DT 125x tutaj:

[url]http://www.motogen.pl/laboratorium/testy-motocykli/yamaha-dt125x-wilk-w-owczej-skorze,art1.html[/url]

KTM 450 SMR
#58

6

Odp: Aprillia MX125 vs Husq SM125 vs Yamaha DTX125

To w dt125x jest Minarelli ?

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

7

Odp: Aprillia MX125 vs Husq SM125 vs Yamaha DTX125

mam Husqe 125 sms z 2006 roku jesli dbasz o olej i robisz remonty to możesz tym jechać do okola świata ;) jeszcze nie było tak żeby mnie zawiodła śmiga dzielnie ze mna juz 2 sezony.. a co do rotax'a 122 to na temat awaryjności bym polemizował ;)

Diss mówi Ci to coś? Beef mówi Ci to coś?
A Frezz, k***a wiesz jak rapował ten gość?
Kto o nim pamięta? My! bo był najlepszy
i chociaż go nie znałem daje mu te cztery wersy

8 Ostatnio edytowany przez qba_grygiel (2011-07-25 12:34:20)

Odp: Aprillia MX125 vs Husq SM125 vs Yamaha DTX125

daniken napisał/a:

To w dt125x jest Minarelli ?

Tak mi się wydaje :) to czy to jest Minarelli czy silnik yamahy to chyba zależy od rocznika, moje DT ma Minarelli.
Może się mylę, może niech ktoś kto jest pewien napisze czy w DT były montowane piece Minarelli jeśli tak to w jakich rocznikach.

KTM 450 SMR
#58

9

Odp: Aprillia MX125 vs Husq SM125 vs Yamaha DTX125

od 2002 roku niektóre silniki dla yamahy robi właśnie minarelli (50, 125, 660) - co nie zmienia faktu że to te same co wcześniej - tylko nie "kupowane" a robione na zlecenie :P

10

Odp: Aprillia MX125 vs Husq SM125 vs Yamaha DTX125

nckPOL napisał/a:

od 2002 roku niektóre silniki dla yamahy robi właśnie minarelli (50, 125, 660) - co nie zmienia faktu że to te same co wcześniej - tylko nie "kupowane" a robione na zlecenie :P

Oooo dzięki za wyjaśnienie :)

KTM 450 SMR
#58