1

Temat: SM do ok. 6000zł.

Witam,
Drugi post i od razu prosiłbym o pomoc. Niedługo skończę kurs na kat. A (odpukać) i chciałbym później kupić pierwsze moto. Wybór padł na supermoto z różnych względów.
Tak czy inaczej rozglądam się za:
lekkim- żebym go wypchał na schody z podwórka na jezdnię ;P
dynamicznym (kluczowe słowo- wcale nie chodzi mi o jakiegoś demona szybkości, tylko o moto które sprawnie będzie się poruszać po mieście i okolicach 120km/h spokojnie wystarczy).
Takie, żebym mógł podjechać sobie nim na uczelnię, pojeździć po jakiś bezdrożach, ale również wybrać się na wycieczkę (niedaleką) za miasto.
Nie ukrywam, że liczy się również wygląd. Dlatego m.in. tak bardzo mi się podobają SM a nie np. Crossy czy Enduro.
Wiem, że to sporo wymagań jak na tę cenę, ale może coś poradzicie.
Mój wzrost to 175cm
Waga: 69kg
Doświadczenie motocyklowe: zerowe, tyle co na kursie.

Zastanawiał mnie przez długą chwilę Zipp Tracker, ale obawiam się taniej chińszczyzny. Może jednak się nada? Co myślicie?

ZIPP Tracker 250

2

Odp: SM do ok. 6000zł.

Hi,
hasło klucz to MZ SM 125 - sprawdz w dziale "Sprzedam" -kolega z forum pcha tam świetną sztukę "o wyglądzie KTM'a" za ok.5000PLN :) W gorszym stanie znajdziesz podobne modele za ok.3500-4500PLN. Ogólnie 125ccm ale ma 18KM, silnik nie do zdarcia (nikasil), mały moto, poręczny, łatwy do opanowania, trików -na schodki wepchniesz bez problemu ;)

Dalej z SM to już tylko Yamaszki typu  XT (600E) -ale : to nie koziołek ale cieżki byczek - jak Ci padnie to nie podniesiesz go, o schodach zapomnij -chyba że będziesz na nie wjeżdzał :P
[url]http://otomoto.pl/yamaha-xt-600e-supermoto-M2552049.html[/url]
Alternatywa -choć tu nie polecam, bo to "składak" bazowany na DR:
[url]http://otomoto.pl/suzuki-dr-supermoto-M2632557.html[/url]

Wszystko inne przekroczy Twój budzet, a jeśli nawet coś znajdziesz to na 80% powita Cię remont (czyt.będziesz siedział całe lato w garażu, a jak kasy nie będzie to pewnie i całą zime).
BTW. Remont 125ccm to pikuś, często 50ccm można przerobić na 70ccm, ale 400-650 to lepiej dozbierać i kupić w dobrym stanie niż potem dopłacać x2 :P

Hardcore - it's more than music...

3

Odp: SM do ok. 6000zł.

A ja bym Ci polecił 125 w 2T:)
Np taka Yamaha DT125x, śmigałem taką dwa lata:) Wymieniłem tłok, zrobiłem szlif (nie z konieczności a dla świętego spokoju) i tylko lałem paliwo i jeździłem:)
Silnik nawet żwawy jak na swoja pojemność:) Na miasto w sam raz, v-max 140km/h, ale mozna spokojnie 110-120 po trasie gonić. Moto praktycznie bezobsługowe:)
Świetne hamulce i w miare dobry zawias
Sprzedałem ją i gościu co kupił jeździ beztrosko i nic sie nie psuje:)
Polecam na początek:)

EXC 450 SM-sprzedany
CRF450R 08'

4

Odp: SM do ok. 6000zł.

jedyną wadą dt jest to że paliwo się kończy i trzeba je wtedy lać  a tak to bezopsługowy :)

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

5

Odp: SM do ok. 6000zł.

v-max 140 ? Moja świeżo po szlifie w pełni odblokowana i leci 120 w złożeniu. Jakieś mody ?

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

6

Odp: SM do ok. 6000zł.

Tłok wossner,większa dysza , no i zapomniałem dopisać że kompletny wydech arrowa:)

EXC 450 SM-sprzedany
CRF450R 08'

7

Odp: SM do ok. 6000zł.

moja na seryjnym wydechu 140 :)

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

8

Odp: SM do ok. 6000zł.

No to mnie teraz... :) Dupce to, nie będę pakował kasy. Za rok coś większego kupie :D

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

9

Odp: SM do ok. 6000zł.

zipp tracker....    :););)  hehehehe

i can do this .. here, hold my beer

10 Ostatnio edytowany przez toyo202 (2011-05-24 20:02:50)

Odp: SM do ok. 6000zł.

siema jak cos posiadam mz 125 kolega 'belzebob' powyzej wspominal o niej. Jak nie zalezy Ci na oszalamiajacych osiagach to w zupelnosci wystarczy na miescie spod swiatel i tak jestem pierwszy :D  v max w granicach 120 km/h jak cos to wal na pw ja naprawde moge Ci polecic ten sprzet nie zawiedziesz sie na nim :)
[url]http://moto.allegro.pl/mz-125-supermoto-piekna-ktm-sm-dt-exc-i1631870986.html[/url]

tylko i wylacznie "SUPERMOTO"!

MZ 125 sm-sprzedana >> DRZ 400 AKRAPOVIC-sprzedane >>yz 400f + Supermoto kit - sprzedana

11

Odp: SM do ok. 6000zł.

Dzięki ogromne Panowie za wszystkie odpowiedzi. Dzisiaj pojeździłem troszkę po komisach i sklepach z moto w małopolsce rozglądając się za maszynkami, które polecacie i powiem szczerze, że wreszcie zaczynam to jakoś ogarniać:)
MZ 125 faktycznie robi miłe wrażenie, dziś widziałem go na żywo, ale w gorszym stanie niż ma kolega Toyo202. Poza tym miałem okazję przejechać się po placyku na Trackerze i... No kurczę, wrażenie nie najgorsze. Tak czy inaczej jako, że jeszcze mi trochę zostało czasu do końca kursu rozglądam się dalej:)

Dzięki olbrzymie w każdym razie, sporo mi to pomogło!

ZIPP Tracker 250

12

Odp: SM do ok. 6000zł.

Jeśli interesowała by cię w tej kwocie Honda FMX650 kumpel ma na sprzedaż  [url]http://allegro.pl/show_item.php?item=1633135641[/url]

KTM 250 EXC 2021
KTM 500 EXC 2022 SM
KTM 790 ADVENTURE R 2019

13

Odp: SM do ok. 6000zł.

tracker plusy : nowka :) ,3.5 l na 100km  4t 250cc  dobre "spowalniacze" + oplot   
          minusy: nowka ale chinczyk , 3,5l/100km ale 17hp ,  hamulce ok  ale opony nadają się tylko na tor ... by ułożyć z nich ten tor :)

i can do this .. here, hold my beer

14

Odp: SM do ok. 6000zł.

Siemanko  a ja mogę polecić ci moją Derbi Sendę Baja SM  za   ~ 5000 zl w dobrym stanie 2006r wiec dość młoda ,serwisowana i zadbana , niebawem chyba wystawiam na alegro , ewentualne foto itp na maila ... a ładne to i bez obsługowe :) przynajmniej dla mnie ;p
w sam raz na start

pzdr