1

Temat: wolno spadające obroty podczas zmiany biegów XR650R

Witam, pośmigałem ostro przez weekend ale mam problem odnośnie mojej xr650r. Przy zmianie biegów niekiedy obroty jakby "zawisły" na chwilkę np na 2000-2200 zamiast spaść do tych 1400. Czym to może być spowodowane? Moto było w serwisie na regulacji gaźnika (odblokowałem Xre już jakiś czas temu ale nie mogłem dojść ładu z tym gaźnikiem) no i teraz dużo lepiej pali, a nawet bardzooo łatwo się ją odpala. Dostaje "lewe" powietrze?
czekam na odpowiedź

2

Odp: wolno spadające obroty podczas zmiany biegów XR650R

sprawdź czy linka gazu ci się nigdzie nie blokuje

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: wolno spadające obroty podczas zmiany biegów XR650R

jesli nie ma hamowania silnikiem to może to być za bogata mieszanka paliwowo-powietrzna

motoslide.com

4

Odp: wolno spadające obroty podczas zmiany biegów XR650R

Ja bym powiedział że za uboga, nie spadają obroty i nie hamuje silnik to jest wynik za ubogiej mieszanki.
Ale za nim weźmiesz się za grzebanie w gaźniku proponuję zobaczyć linki czy aby coś nie blokuje albo jest za mocno złamany pancerz.
Czasami jak się źle puści linki to przy skręcaniu kierownicą w którąś ze stron też będą rosły lub nie spadały obroty.
A jak na luzie stoisz w miejscu i odwiniesz manetą to obroty szybko spadają czy nie?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: wolno spadające obroty podczas zmiany biegów XR650R

No właśnie gdy moto stoi po dodaniu gazu jest tak pół na pół  raz jest ok i zaraz spadają a raz że chwilkę pochodzi wyzej i dopiero spadną, musze sprawdzić te linki...

6

Odp: wolno spadające obroty podczas zmiany biegów XR650R

Sprawdź czy właśnie lewego powietrza gdzieś nie dostaje i czy na przepustnicy jakichś luzów nie ma.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...