1

Temat: Yamaha yz 450 f problem po zimowaniu

Witam! Mam problem z moją yzt-a mianowicie po garażowaniu przez zime, nie mogę jej teraz w ogóle uruchomić  :(  iskra jest, mimo to zmieniłem święce i zero odzewu, paliwo dostaję sie do cylindra (świeca była wilgotna) rozrząd i regulacja zaworót były robione przed ubiegłym sezonem i w tamtym też sezonie mało latałem więc je raczej wykluczam.

Proszę o jakieś wskazówki  :)

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

2 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-04-10 15:23:32)

Odp: Yamaha yz 450 f problem po zimowaniu

Nie mam doświadczenia z YZTą ale problemy przy rozruchu po dłuższym postoju, to bolączka wielu sprzętów. Miałem podobnie ze swoją CRFą podobnie jak u Ciebie, wszystko wydawało się ok. Iskra była paliwo było ale... ni chu... nie chciała gadać.
Odpalałem ją chyba tydzień... klnąc wszystko na czym świat stoi. W pewnym momencie i ja już zwątpiłem, myśląc zawory, łancuszek wyciągnięty ale nie przecież chodziła idealnie... w moim wypadku prawdopodobnie zebrała się jakaś wilgoć w gaźniku.
Zmień paliwo na świeże... wypal dobrze świecę i przed odpaleniem porządnie ją rozgrzej.
Podobne problemy mieliśmy zawsze z DRZetami po dłuższym, powtarzam, dłuższym postoju. Zalanie świeżego paliwa do cylindra, zawsze skutkowało.  :)
Powodzenia i cierpliwości  ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

3

Odp: Yamaha yz 450 f problem po zimowaniu

Dzięki, niezwłocznie zastosuję Twoje wskazówki, efekty mam nadzieje pozytywne, opisze niebawem ;)

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

4 Ostatnio edytowany przez dragilla (2011-04-10 15:27:39)

Odp: Yamaha yz 450 f problem po zimowaniu

Polecam takie specyfiki do odpalania, szybki start i takie tam. Wstrzykujesz do cylindra i gada :)
A jak nie, to trzeba wszystko dobrze wyczyścić i próbować dalej. Spróbuj bez filtra powietrza, też powinno być łatwiej.

Łukasz "Dragilla" Sacha #17

5

Odp: Yamaha yz 450 f problem po zimowaniu

spusc paliwo z gaznika, opal palnikiem swiece. zalej siwezym tankiem  a kopiac wyciagnij filtr powietrza  i niech ktos do airboxa sika plaka  to czesto pomaga :D

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

6

Odp: Yamaha yz 450 f problem po zimowaniu

jezeli to gaznik to sprobuj 3x odkrecic rollgaz na max po czym poloz na chwile moto pare razy na lewa i prawa strone

HONDA XR 650 + big bore kit 700ccm + 2x remus

7

Odp: Yamaha yz 450 f problem po zimowaniu

kwkm napisał/a:

Witam! Mam problem z moją yzt-a mianowicie po garażowaniu przez zime, nie mogę jej teraz w ogóle uruchomić  :(  iskra jest, mimo to zmieniłem święce i zero odzewu, paliwo dostaję sie do cylindra (świeca była wilgotna) rozrząd i regulacja zaworót były robione przed ubiegłym sezonem i w tamtym też sezonie mało latałem więc je raczej wykluczam.

Proszę o jakieś wskazówki  :)

mysle ze moze obejsc sie bez rozbierania.wystarczy farelka ustawic na silnik niech pochodzi z pol godziny.musi odpalic .a potem mozesz sobie rozbierac i sprawdzac co tylko chcesz.przerabialem temat.jesli wstawiajac ja do garazu przed zima wstawiles na chodzie to powinna wystarczyc farelka.jesli silnik bedzie cieply a nie odpali to wtedy czyszczonko

Motocyklizm- Choroba dziedziczna, niestety niewyleczalna. Objawia się już od najmłodszych lat chorego, w postaci "rogala twarzowego"

8

Odp: Yamaha yz 450 f problem po zimowaniu

1.Zmień paliwo na świeże
2.Wypal i dobrze podgrzej świece
Najczęściej problemem jest wilgoć.
Każdy z wyżej opisanych sposobów jest dobry.  :)  reszta zależy od twej cierpliwości.

Ja odpalałem w marcu, więc napięcie i ciśnienie było mniejsze  ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

9

Odp: Yamaha yz 450 f problem po zimowaniu

Dzieki wielkie za ogrom wskazówek, jutro wszystkie zastosuje i przedstawie mam nadzieje pozytywny efekt ;)

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

10

Odp: Yamaha yz 450 f problem po zimowaniu

wg mnie powinieneś psiknąć jakimś sprayem do startu w airboxa, albo łatwopalnym brakecleanerem. W przypadku mojego kata to pomagało, a palic nigdy nie chciał po dłuższym staniu.

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

11

Odp: Yamaha yz 450 f problem po zimowaniu

Jak widzisz po naszych reakcjach... problem rozruchu po zimowaniu... każdemu odbija się czkawką ;) Kto tego nie przerabiał  :D

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

12

Odp: Yamaha yz 450 f problem po zimowaniu

ten  kto ma rozrusznik elektryczny :D

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

13 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-04-10 17:41:42)

Odp: Yamaha yz 450 f problem po zimowaniu

cross napisał/a:

ten  kto ma rozrusznik elektryczny :D

Nie zgubi ani grama z tego... co mu się odłożyło w oponce po długiej zimie ;)

Zresztą rozruszniki to ułatwienie dla pizdeczek  ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

14

Odp: Yamaha yz 450 f problem po zimowaniu

NIe ma znaczenia, czy ma rozruchajke czy nie. Kazdy sprzęt ma swoje humory. Moja DRZ z kopajką odpaliła ze strzała po zimie, zaś miałem kiedyś taki motocykl ze po tygodniu przerwy w jeździe nie chciał gadać.

Najprostszym sposobem zawsze było odpalenie na pych, najlepiej we dwóch :D

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

15

Odp: Yamaha yz 450 f problem po zimowaniu

Ja moją yztę ciągnąłem zaprzęgniętą do reno kangura, kierowanego przez moją kobietę :D efekt był taki że po 50ciu metrach zero reakcji więc stwierdziłem że nie warto sprzętu gnębić i tu zaczął się problem jak zasygnalizować kobiecie żeby się zatrzymała gdy w moto zero świateł zero klaksonu itp. :D w końcu po następnych 100m stwierdziła że się zatrzyma zobaczyć co tam słychać skoro tak namiętnie gestykulowałem i chwała jej za to bo byłem już cały mokry :D

Wracając do tematu, jutro będe wdrażał waszą wiedzę w moje moto by dało głos ;)

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502