1

Temat: Po zimie

Dziś miałem oficjalnie rozpoczęty sezon SM 2011. 2h jazdy po okolicy. Przemarznięte palce itp. Ale mniejsza z tym.
Problem tkwi w tym że tylni hamulec łapie tylko tylko. W zimę rozbierałem tylne koło ale nie wiem czy to ma jakiś związek. Podejrzewam że po prostu układ się zapowietrzył.  A taką porą gdzieniegdzie leży jeszcze śnieg i trochę niebezpiecznie łapać na przedni tylko :p
Druga sprawa, odłączyłem akumulator i zresetował się zegar i licznik mierzy w milach. jak to ustawić?

Suzi DRZ 400 SM K5.

2

Odp: Po zimie

Jak zdejmowałeś koło to na pewno rozszerzałeś klocki i tłoczek w zacisku.
Po zamontowaniu koła wypada kilka razy podeptać w dźwignię hamulca aby tłoczek znowu wrócił a płyn że tak powiem się uleżał.
Chyba że spuszczałeś płyn z układu to raczej obstawiam zapowietrzenie.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: Po zimie

Pompowałem i to dużo. A powiedz mi jak odpowietrzyć układ? bo nie robiłem jeszcze tego w moto?

Suzi DRZ 400 SM K5.

4

Odp: Po zimie

Pompujesz kilka razy, wciskasz hamulec i odkrecasz odpowietrznik, wylatuje trochu plynu, zakrecasz odpowietrznik, znowu pompujesz i tak do skutku ;)

5

Odp: Po zimie

a w jaki to motocykl ? Bo jak ja miałem yamahe dt 125x to miałem ekektryczny licznik i poprostu jak odlaczylem akumulator i podłączyłem na nowo też mi liczył w milach,więc odłączyłem akum poczekał z 3min podlaczyłem i przekreciłem zapłon i tam mi się pokazywało 6 i za chwile 12, i teraz nie pamiętam czy jak przytrzymałem przycisk od ustawień licznika dłużej na 6 to liczyla w km a jak na 12 w milach albo odwrotnie teraz nie jestem pewien. Mi to pomogło przy dt :)

6

Odp: Po zimie

michal_ela napisał/a:

Bo jak ja miałem yamahe dt 125x to miałem ekektryczny licznik

Nie wiem co ty tam miałeś ale Yama dt 125 x ma na milion procent licznik analogowy :)

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

7

Odp: Po zimie

Drz Sm, licznik tzw kalkulator. :P

Suzi DRZ 400 SM K5.

8

Odp: Po zimie

ConQest napisał/a:

Dziś miałem oficjalnie rozpoczęty sezon SM 2011. 2h jazdy po okolicy. Przemarznięte palce itp. Ale mniejsza z tym.
Problem tkwi w tym że tylni hamulec łapie tylko tylko. W zimę rozbierałem tylne koło ale nie wiem czy to ma jakiś związek. Podejrzewam że po prostu układ się zapowietrzył.  A taką porą gdzieniegdzie leży jeszcze śnieg i trochę niebezpiecznie łapać na przedni tylko :p
Druga sprawa, odłączyłem akumulator i zresetował się zegar i licznik mierzy w milach. jak to ustawić?

Przytrzymaj select przez 3 sek   się ziemi

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

9

Odp: Po zimie

daniken napisał/a:
michal_ela napisał/a:

Bo jak ja miałem yamahe dt 125x to miałem ekektryczny licznik

Nie wiem co ty tam miałeś ale Yama dt 125 x ma na milion procent licznik analogowy :)

Racja poj...o mi się z dt50x

10

Odp: Po zimie

Jeszcze pytanie odnośnie tematu. Jak ustawić godzine?

Suzi DRZ 400 SM K5.

11

Odp: Po zimie

Podepnę się pod temat bo osobnego nie będę zakładał. A więc tak. Po dzisiejszym lataniu zauważyłem, że podgrzewane manetki przestały mi działać a frendzle na kierownicy zaczynają się strzępić :( Żartuję haha :) Prawdziwy problem to taki, że tylny amor zaczął mi... skrzypieć.... Strasznie mnie irytuje ten dźwięk a i chyba nie wróży nic dobrego. Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje ? :)

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

12

Odp: Po zimie

czy aby napewno to tylny amor , a może łożyska :D

motoslide.com

13

Odp: Po zimie

Nie wiem... może być. Skrzypienie dochodzi po prostu z tamtego miejsca (okolice amora) :) Wezmę się za to w weekend to może coś wydumam.

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

14

Odp: Po zimie

zalej całe tylne zawieszenie wd40 zostaw na noc  , na nastpeny dzien idz polatac  sie rozrucha i bedzie git lc4 wiecznie skrzypialo po myciu ^^

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

15

Odp: Po zimie

a więc tak jak u mnie zdejmujesz tylni wahacz wyjmujesz łożyska które w nim są czyścisz  je a następnie smarujesz je smarem stałym "najlepiej" składasz wszystko i masz  po problemie na długi czas

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA