1

Temat: Co kupić?Czyli pomoc dla młodego:)

Witam tak jak wyżej zastanawiam się nad SM na razie o poj. 250 bo właśnie zaczynam kurs na A i nie wiem czego szukać, myślałem nad Yamaha WR 250 X ale cenny na allegro powalają.Co możecie polecić ewentualnie z Enduro żęby przerobić na SM, myślałem nad Honda CRF 250 X ale ciężko dostać co innego można pomyśleć, bo nie mam stałych dochodów więc ciężko tylko tyle co w wakacje zarobić. I musi to być 4T. Czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam!

2

Odp: Co kupić?Czyli pomoc dla młodego:)

Po co 250cmm  ? Tez myslalem nad Wr , ale drogie sa  ...  zaproponowalbym Ci suzuki drz-400 .. ( sam w tym sezonie zamierzam ja kupic i tez wlasnie zaczynam prawko ) sprawdzone moto  ..

3

Odp: Co kupić?Czyli pomoc dla młodego:)

drz400 - dobre moto i masz taki wybór na rynku wtórnym że szok

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4

Odp: Co kupić?Czyli pomoc dla młodego:)

Taa ale tu chodzi głównie o starszych na razie, 250 wydaje mi się rozsądniejszym wyborem na pierwsze moto.Jakieś enduro da radę przerobić i czy się to opłaca?

5 Ostatnio edytowany przez Pomian (2011-03-05 16:13:11)

Odp: Co kupić?Czyli pomoc dla młodego:)

WR 250 a DRZ to prawie to samo

CRF 450 - SPRZEDAM

6

Odp: Co kupić?Czyli pomoc dla młodego:)

Pomian napisał/a:

WR a DRZ to prawie to samo

:o  :o  :o

SMR 505

7

Odp: Co kupić?Czyli pomoc dla młodego:)

Bartoo napisał/a:

Taa ale tu chodzi głównie o starszych na razie, 250 wydaje mi się rozsądniejszym wyborem na pierwsze moto.Jakieś enduro da radę przerobić i czy się to opłaca?

Haha lubię świadome wybory rodziców, znających się na rzeczy. To tak jak ze skuterami, kupując dzieciakowi 50 cm. myślą że to rowerek a dłubane zapierdala ponad 100 hehe.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

8

Odp: Co kupić?Czyli pomoc dla młodego:)

wr250x ma prawie takie same osiągi jak drz400.
co innego wr400.

Ps. napisz jaką kwotą dysponujesz

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-03-05 15:59:09)

Odp: Co kupić?Czyli pomoc dla młodego:)

Nie, nie jasne wszyscy wiemy o co chodzi...
Bartoo tak jak mówi Hacker... najprościej będzie gdy powiesz o jakiej kasie rozmawiamy. Pamiętaj że z motocyklem nie bierzesz ślubu, to nie jest twoja życiowa decyzja. :D  nie decydujesz o wycięciu nerki  ;) Nię będzie Ci pasował, znudzisz się nim wystawiasz na sprzedaż :)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

10

Odp: Co kupić?Czyli pomoc dla młodego:)

Ta myślę żeby przeznaczyć na to do 12tyś. max z rejestracją.Nie chcę większej poj. bo najpierw chcę się nauczyć dobrze jeździć i tak jak mówi dukeSebo znudzi mi się 250 to zmienię.
Pozdrawiam!

11

Odp: Co kupić?Czyli pomoc dla młodego:)

hmm... troszkę ciężko będzie ci coś doradzić skoro masz już ustalone kryteria.
jeżeli ma to być koniecznie 250 z homologacją to szukaj po prostu takiego motocykla w jak najlepszym stanie.
Chyba najłatwiej jest kupić KTM-a. Jest tego sporo na rynku a i o części do przeróbki na SM nie jest trudno.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

12

Odp: Co kupić?Czyli pomoc dla młodego:)

Ale chyba KTM z homologacją to 2T w 250 nie? Aha, czy opłaca się sprowadzić taki motocykl?

13

Odp: Co kupić?Czyli pomoc dla młodego:)

Zalezy jak i ile chcesz jezdzic ... KTM 250 w 4t ma homo , w 2t to pewnie o crossa ci chodzi . Najwiekszy ktm w 2t jaki ma homo to chyba exc 200 .. jesli sie myle to poprawcie mnie

Ta myślę żeby przeznaczyć na to do 12tyś. max z rejestracją.Nie chcę większej poj. bo najpierw chcę się nauczyć dobrze jeździć i tak jak mówi dukeSebo znudzi mi się 250 to zmienię.

Ze zmiana to nie jest takie hop-siup jak sie wydaje ;p

Serio lepiej juz wziasc drz niz szukac i bawic sie w 250 , jest bez obslugowa (jak trafisz dobra, zadbana sztuke) i tyle ich jest ze napewno cos szybko wyczaisz , roznica mocy nie jest duza wporownaniu do wr 250 ( jesli nie kupisz wersji E ktora ma kolo 50 KM)   .. a masz wogole jakies doswiadczenie z moto ?

14

Odp: Co kupić?Czyli pomoc dla młodego:)

Bartoo napisał/a:

Ale chyba KTM z homologacją to 2T w 250 nie? Aha, czy opłaca się sprowadzić taki motocykl?

4T też są. nazywają się EXC-F

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

15

Odp: Co kupić?Czyli pomoc dla młodego:)

Danzi93 napisał/a:

Zalezy jak i ile chcesz jezdzic ... KTM 250 w 4t ma homo , w 2t to pewnie o crossa ci chodzi . Najwiekszy ktm w 2t jaki ma homo to chyba exc 200 .. jesli sie myle to poprawcie mnie

Ta myślę żeby przeznaczyć na to do 12tyś. max z rejestracją.Nie chcę większej poj. bo najpierw chcę się nauczyć dobrze jeździć i tak jak mówi dukeSebo znudzi mi się 250 to zmienię.

Ze zmiana to nie jest takie hop-siup jak sie wydaje ;p

Serio lepiej juz wziasc drz niz szukac i bawic sie w 250 , jest bez obslugowa (jak trafisz dobra, zadbana sztuke) i tyle ich jest ze napewno cos szybko wyczaisz , roznica mocy nie jest duza wporownaniu do wr 250 ( jesli nie kupisz wersji E ktora ma kolo 50 KM)   .. a masz wogole jakies doswiadczenie z moto ?


Kolega ma chyba problemy z rodzicami którzy uznają że motocykl powyżej 250ccm jest już za wściekły na początek.
Niestety prawda jest taka że taka 250 (KTM,CRF) bardziej Cię sponiewiera niż ta poczciwa DRZ:P

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD