1

Temat: Ślimak prędkościomierza

Mam do was pytanie jako ze przerabiam sobie xtka na supermoto to gdy zmieniłem kola to licznik mi pokazuje inne wartości niż są w rzeczywistości i teraz od jakiego moto mogłoby to podpasować?chodzi oczywiście o moto które ma z przodu kolo 17

2

Odp: Ślimak prędkościomierza

A co masz dokładnie za moto ??

Bo teraz licznik pokazuje Ci wartość dla koła 19' ?

Musisz poszukać ślimaka , od np. XTX jeżeli to te moto o którym myślę  :)

http://bikepics.com/members/bolekzko/

Honda XR 125 > Suzuki DRZ 400 SM > Suzuki DRZ 400 SM > Husqvarna SM 125 S > Suzuki DRZ 400 ESM > i znowu nic ..

3

Odp: Ślimak prędkościomierza

podejrzewam, że kolega ma XT poniżej 2004r. bo te nowsze już nie mają ślimaków :)

KTM 690 SMC/Enduro + Akrapovic
Beast mode: ON

4

Odp: Ślimak prędkościomierza

Wartosc pokazuje dla koła 21 '

motoslide.com

5

Odp: Ślimak prędkościomierza

Bartek a u Ciebie jak to jest ? Bo DR też było oryginalnie na dużych kołach ?

http://bikepics.com/members/bolekzko/

Honda XR 125 > Suzuki DRZ 400 SM > Suzuki DRZ 400 SM > Husqvarna SM 125 S > Suzuki DRZ 400 ESM > i znowu nic ..

6 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2011-02-28 16:53:58)

Odp: Ślimak prędkościomierza

Podobno wymieniony jest , ja nie wiem kupiłem już sm .
Sprawdzałem kiedyś prędkosc z nawigacją . Na nawigacji 70 km/h na liczniku 75 km/h czyli zawyża 5km/h  , nie wiem jaka jest róznica w prekosci pomiedzy 21 a 17 cali .
W samochodzie też idealnie predkosci nie pokazywało tylko zawyżało .

Według moich takich "chłopskich " obliczen pomiedzy oponą oryginalną 90/90/21 a 120/60/17 różnica prędkosci powinna być 30 km/h gdyby wszystko było na tym samym slimaku , czyli wychodzi na to , że ślimak był zmieniony .

Moge sie jednak mylić ale gdyby tak było to licznik strasznie by mi zawyzał bo 30 km/h jest juz odczuwlane , a te 5 km/h to chyba dopuszczalna odchyłka prędkosci licznikowej od rzeczywistej . Nawet w testach motocykli pokazują przekłamania licznika zawsze 3-4 km/h

motoslide.com

7

Odp: Ślimak prędkościomierza

mnie fabryczny elektroniczny w ktm'ie powyezej 140 lubiał 0  na przemian z aktualna  predkościa wyswietlac :D

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

8 Ostatnio edytowany przez patryk1533 (2011-02-28 17:06:31)

Odp: Ślimak prędkościomierza

u mnie zawyża jakos o 15-20km/h :p ale jakos sie tym zbytnio nie przejmmuje

BYŁY:
Yamaha Xt125/140x--> Ktm EXC 525 sm--> KTM Superduke990--> KTM SMC 690--> Yamaha Raptor700R--> KTM EXC 525 SM--> SZUKAM!!

9

Odp: Ślimak prędkościomierza

cross napisał/a:

mnie fabryczny elektroniczny w ktm'ie powyezej 140 lubiał 0  na przemian z aktualna  predkościa wyswietlac :D

no właśnie w huście też ponad 140 nie pokazuje, czuje że przyspieszam a licznik nadal 140 ?? nie ogarnia;)

10

Odp: Ślimak prędkościomierza

tak jak Bartek napisał wartość pokazuje dla kola 21.Motocykl to yamaha xt 600 2001r. no ale jak sobie z tym poradzić?bo np jak wczoraj zrobiłem yamaha 50km to na liczniku mi pokazało ze niby 67 km zrobiłem.

11

Odp: Ślimak prędkościomierza

Poszukaj od innych yamah z tych lat z kołem 17" z przodu - upewnij się, czy ośka jest taka sama i jest spora szansa, że podejdzie.
Wiem, że n.p. XJ 600 ma ośkę 17mm.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

12

Odp: Ślimak prędkościomierza

no tak myślę zrobić ale nie wiem czy to podejdzie bo wypustami się różnią ale może mi się uda jakaś redukcje z jednego na drugie dorobić.