1

Temat: Silnik yamaha tt600r i xt 600

Mam do was takie pytanko drodzy koledzy trafiła mi się okazja kupienia Yamahy tt600r z uszkodzonymi karterami i skrzynią. Wie może ktoś czy skrzynia biegów i kartery od ttrki różnią się od XT bo w sieci nie mogę się niczego doszukać a podobno maja takie same silniki tylko ze ttrka palona na kopajke a xteka za pomocą magicznego guzika :) . Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek info.

Monnier HONDA XR600R SuperMoto<--- sprzedana co następne ???

2

Odp: Silnik yamaha tt600r i xt 600

a po numerach we fiszkach sprawdź

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

3

Odp: Silnik yamaha tt600r i xt 600

wydaje mi sie ze powinienem mięć gdzieś takie kartery i skrzynie :D bo silnik na części był rozbierany;)

PROJEKT : SUPERMOTO

4

Odp: Silnik yamaha tt600r i xt 600

A ta TT przypadkiem nie z Sulejówka ? ;)
Kartery na pewno trochę się będą różnić (XT jest przystosowana pod rozrusznik), więc n.r. kat na pewno będą inne.
Obawiam się, że wał może być innej długości (często zdarza się, że przy podobnych silnikach te z rozrusznikiem elektrycznym mają dłuższy wał). Skrzynię można po n.r. kat. sprawdzić, grunt, żeby wymiary były te same, a na to jest szansa spora.
IMO prościej zanabyć i wrzucić cały silnik od XT.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

5

Odp: Silnik yamaha tt600r i xt 600

fixrider tak chodzi o tą yamahę koło Sulejówka, a wiesz  coś więcej na temat tej yamahy? niby prościej by było cały silnik od xtki wrzucić, ale z tego co wyczytałem w necie to różnią się zapłonami i ttr nie ma aku a xt kopajki tylko E-start :/ wiec trochę lipa by była z odpalaniem :rolleyes:.


Mikone
to zobacz czy masz te kartery i skrzynie, bo jak rozumiem to masz je od ttrki
Napisz na PW ile byś sobie cenił.

Monnier HONDA XR600R SuperMoto<--- sprzedana co następne ???

6

Odp: Silnik yamaha tt600r i xt 600

Hej,
nie znam sprzęta (ani właściciela) osobiście - znajomy znajomych, słyszałem tylko historię, że kupił TT i długo się nie nacieszył bo mu skrzynia z karterem się rozleciały - stąd skojarzyłem. Byliśmy umówieni na wspólne latanie, ale nie zdążył...

Jak nie będziesz miał części do naprawy tego to pokombinowałbym jednak z silnikiem do XT - jest spora szansa, że uda się tak elementy silników poprzekładać, aby coś z tego było (zapłon i kopka z TT do XT).

Szukając części uważaj też, bo są TTRki z rozrusznikami.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

7

Odp: Silnik yamaha tt600r i xt 600

Elo
Kartery od ttrki i xtka sa takie same tylko inaczej malowane. Co do skrzyni to sa zamienne ale maja inne przelozenia. Natomiast wal, lewa pokrywa (alternatora) alternator, glowica i cylinder (rozstaw szpilek przy glowicy) sa inne.

Włoska zapierdalajka TE + SM 4,5 '07 :D
Any time, any where... Husqvarna

8

Odp: Silnik yamaha tt600r i xt 600

Dzięki wszystkim za odpowiedzi na pewno przydadzą się komuś te informacje. Mi jak na razie nie bo ktoś mi zwinął moto z przed nosa :( a już miałem po nie jechać :(

Monnier HONDA XR600R SuperMoto<--- sprzedana co następne ???