16

Odp: Kolano , nie wydechowe!

Barteksm napisał/a:

Długa historia pierwszy raz cztery lata temu podczas wyskoku do kosza , dwa lata temu odnowienie kontuzji przy lekkiej przepychance , no i wczoraj na poligonie , zobczymy narazie niech sie torebka stawowa ogarnie i jak kolano bedzie ruchome wtedy zrobi sie usg i zobaczy co jest do remuntu , jesli coś bedzie to w wakacje zrobie artroskopie kolana , tylko troche mi to pokrzyzowalo plany , ale nie ma tego złego ....

to sie kuruj i nie nadwyrężaj;)

17

Odp: Kolano , nie wydechowe!

Dzięki dzięki :P


gierwi napisał/a:

No właśnie, myślałem że na "densflorze"
Grasz w Skierniewicach w 2 lidze?

haha nie już nigdzie nie gram teraz tylko moto , a wyskakuje mi to bo mam najprawdopodobniej jakis syf w kolanie po pierwszym naderwaniu i przez to kolano jest nie stabilne i podatne na skręcenia szczególnie własnie przy tych skokach :P

a wczoraj własnie na poligonie było troche skakania i w sumie stało sie to w takim smiesznym momencie z nienacka po zeskoku z 1,5 metra , poprostu pech ;)

Fragment zabawy hahah , ale to nie w tym momencie skreciłem kolano , nie ma tego uwiecznionego
[url]http://www.youtube.com/watch?v=JZjLJcLqeso[/url]

motoslide.com

18

Odp: Kolano , nie wydechowe!

Przestań gdybać i wierzyć absolutnie USG i  każdemu ortopedzie  - mówi ci to człowiek po dwóch artroskopiach i rekonstrukcji ACL ( wiązadła ) .
Jeżeli  się odnawia to   znaczy ze może być tylko gorzej ( po zaleczeniu  odpuszczasz  bo jest lepiej  i tak do następnego razu ?? ,zmiany zwyrodnieniowe ,przykurcze itp )
USG - tylko Super Hiper   z polecenia i tak masz 80% co jest
Idź do rodzinnego  - skierowanie  do chirurga - skierowanie na RM Rezonans magnetyczny 95%
opis RM zrozumie każdy .
A później do trzech nie znających się na wzajem ortopedów ( nie z NFZ) ( będą tacy którzy  na dwa zabiegi będą cie chcieli naciągnąć -najpierw artroskopia  i później  rekonstrukcja )

I wtedy decyzja 
Potraktuj to jako dobrą radę i nie obrażaj się za ton ( po prostu nie lubię gdybania )

A tak na marginesie  to lewą miałem operowana po Koszalinie  ( reszta sezonu w d....pie ),
z lewą orteza (Trainer GII -polecan ) pojechałem na narty z rodziną i ułańska fantazja   (ktoś chciał być szybszy ode mnie - chyba jakiś makaron) no i 27,02,2011 mam RM prawego bo wyskakuje  jak   zamek z karabinu u Pawlaka (sami Swoi )

19

Odp: Kolano , nie wydechowe!

HEH dzięki , broń boże sie nie obrażam , fachowa odpowiedz i masz racje z tym " po zaleczeniu  odpuszczasz  bo jest lepiej  i tak do następnego razu "

motoslide.com

20

Odp: Kolano , nie wydechowe!

raf-24 lub ktoś kto miał rekonstrukcje ACL. Powiedzcie ile czasu dochodziliście do siebie po tym zabiegu? bo mam termin na listopada i nie wiem czy sie decydowac wogóle na to skoro jeżdże dalej i od czasu do czasu mam jakąś glebe?? Bo słyszałem że ta rekonstrukcja to śliska sprawa, jedno mocniejsze podparcie i po wiązadle. Pozdro

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

21

Odp: Kolano , nie wydechowe!

Mozesz probowac kupic asteriski ale i tak przy braku acl to nie wiem czy duzo pomoga, do kwietnia powinna byc w miare mobilnosc normalne chodzenie, ale to kwestia indywidualna, wzmacnianie miesni przed operacja i pozniej

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

22

Odp: Kolano , nie wydechowe!

O kulach 1-2 tygodnie , w ortezie 4 tyg, ćwiczenia  rehabilitacja  jak najszybciej  po 2 - 3 tyg   tylko pod okiem rehabilitanta !!! sam zrobisz sobie ku ku , po 2 mc ćwiczysz sam  , jak jesteś zawzięty 6 mcy 100% sprawność ( ok100 dni pełen przyrost implantu do kości )

Dzinkss napisał/a:

Bo słyszałem że ta rekonstrukcja to śliska sprawa, jedno mocniejsze podparcie i po wiązadle. Pozdro

- mega pierdoły

23

Odp: Kolano , nie wydechowe!

Dzieki panowie za odpowiedzi. Wynika z nich ze nie taki diabel straszny jak go maluja, mysle wiec ze jest to tez kwestia indywidualna- czyli duzo cwicze i rehabilituje sie intensywnie=szybszy powrot do 100% sprawnosci. Takze ide w listopadzie pod skalpel. Pozdro

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650