1

Temat: Sprzedaż moto zagranice

Witam kolegów
W związku ze sprzedaje swoja huske mam zapytanie czy ktoś sprzedawał z was moto zagranice.
Proszę was o  opis transakcji bo nie chce się na minę naciąć. W tej chwili koleś chce wpłacić zaliczkę na konto PayPal i przysłać auto po motor mieszka w Amsterdamie i pływa na statkach tyle się dowiedziałem.
Trochę żal  :/ sprzedawać za granice ale jak nikt w Polsce nie chce to trudno.

SM570R była a teraz???

2

Odp: Sprzedaż moto zagranice

PayPal jest w miarę bezpieczne. Musisz mieć konto PayPal. Kasa wchodzi na konto oczekujące, dostajesz informację że przeszło od kupującego a w momencie kiedy kupujący potwierdzi odebranie towaru, kasa staje się dostępna dla Ciebie. Nalegał bym jednak na całą dogadaną kwotę, chyba że resztę zapłaci w gotówce na miejscu. Nie robiłem tego na wielkie pieniądze, ale myślę że czy to kilkaset czy kilka tysięcy to jest tak samo. Mam nadzieję że choć trochę pomogłem.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

3

Odp: Sprzedaż moto zagranice

gierwi napisał/a:

PayPal jest w miarę bezpieczne. Musisz mieć konto PayPal. Kasa wchodzi na konto oczekujące, dostajesz informację że przeszło od kupującego a w momencie kiedy kupujący potwierdzi odebranie towaru, kasa staje się dostępna dla Ciebie. Nalegał bym jednak na całą dogadaną kwotę, chyba że resztę zapłaci w gotówce na miejscu. Nie robiłem tego na wielkie pieniądze, ale myślę że czy to kilkaset czy kilka tysięcy to jest tak samo. Mam nadzieję że choć trochę pomogłem.


Jeśli chodzi o kwotę to niestety ma to znaczenie. Paypal jest zobowiązany bowiem, podobnie jak inne instytucje finansowe weryfikować możliwość tzw. prania brudnych pieniędzy" , w związku z tym od pewnej kwoty tranzakcji przeprowadzonych w ciągu roku należy uzupełnić dane o koncie. I wszystko byłoby ok, jednak w moim przypadku serwis domagał się dosyłania nowych dokumentów  i w efekcie kasę mogłem wypłacić chyba po miesiącu.

Jeśli chodzi o zapłatę to jeśli wyśle auto z gotówką to nie powinno być problemów.

pozd
michał

4

Odp: Sprzedaż moto zagranice

Roznica w kwocie jest tez taka, ze powyzej pewnej kwoty nie dziala, albo dziala slabiej ochrona transakcji od strony PayPal. Musial bys sobie poczytac w regulaminie. Sam PayPal jest mega bezpieczny (sam odzyskalem kase za kupiony zlom na ebay i to wlasnie dzieki PayPal)

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

5

Odp: Sprzedaż moto zagranice

sabek_d napisał/a:

Proszę was o  opis transakcji bo nie chce się na minę naciąć. W tej chwili koleś chce wpłacić zaliczkę na konto PayPal i przysłać auto po motor mieszka w Amsterdamie i pływa na statkach tyle się dowiedziałem.

Zycze Ci szybkiego sprzedania motocykla, jednak ja w cuda nie specjalnie wierze. Koles z Holandii, co plywa na statkach, chce kupic sprzet z Polski. Byłem w Amsterdamie, motocykli maja wiecej niz u nas. Nie specjalnie mi to gra.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

6

Odp: Sprzedaż moto zagranice

Crazy_Russian napisał/a:

ja w cuda nie specjalnie wierze

Tak ja też , ale może czas uwierzyć ...

Tegma ostanio wspominał , że sprzedał motocykl bodajże włochowi .

motoslide.com

7

Odp: Sprzedaż moto zagranice

Zycze Ci szybkiego sprzedania motocykla, jednak ja w cuda nie specjalnie wierze. Koles z Holandii, co plywa na statkach, chce kupic sprzet z Polski. Byłem w Amsterdamie, motocykli maja wiecej niz u nas. Nie specjalnie mi to gra.

dlatego chcialem sie dowiedziec od kogos kto byc moze juz taka transakcje ma za soba, a tymi statkami to roznie ja buduje turbiny wiatrowe i jezdze po calej polsce wiec wiem jaka to jest wygoda cos zalatwic przez neta daleko od domu.

SM570R była a teraz???

8

Odp: Sprzedaż moto zagranice

Badz czujny i tyle. Jak nie masz kasy w reku lub na koncie, to nie wypuszczaj motocykla z rąk.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

9 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-02-04 22:32:32)

Odp: Sprzedaż moto zagranice

Lepiej z tym tematem nie mogliście trafić :) Jestem na etapie dogadywania transakcji odnośnie mojego Cafe.
Jakiś Angol znalazł moje ogłoszenie na gumtree i męczy mnie od kilku dni o dane do przelewu.
Też się dopytuje o PayPal. Ten "mój" chce przelać oczywiście całą sumę.
Dzięki Gierwi przynajmniej już wiem czym się je tego PayPal'a ;)
Napisałeś Gierwi "w momencie w którym potwierdzi odebranie towaru" a co jeśli nie będzie spełniał jego oczekiwań, lub gdy zacznie coś kręcic nosem. (wątpliwe bo jest strasznie najarany ale...) czy może mi w jakiś sposób zablokować dalszy przelew tej gotówki na moje już konto? (z PayPal na moje bankowe konto)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

10

Odp: Sprzedaż moto zagranice

Coś w temacie:
[url]http://www.forum-bankowe.pl/tematy1/uwaga-na-paypal-opinia-vt2108.htm[/url]

pozd
michal

11

Odp: Sprzedaż moto zagranice

Sprawa z paypalem wygląda następująco: kase jak Ci przeleje to dostajesz ją natychmiastowo i możesz w każdej chwili sobie przelać na konto. Jest też opcja wysyłki kasy, gdzie trzeba potwierdzić odbiór i ewentualnie może nastąpić zwrot, ale to już przez Administracje paypala się roztrzyga. Najprościej mówiąc - dostajesz kapuche odrazy przelewaj na konto bankowe.
Najlepiej zweryfikuj sobie konto, przygotuj dokumenty a potem do nich przydzwoń będzie szybciej sprawa z weryfikacją załatwiona.
Pozdro i udanych biznesów :)

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

12

Odp: Sprzedaż moto zagranice

Peka napisał/a:

Sprawa z paypalem wygląda następująco: kase jak Ci przeleje to dostajesz ją natychmiastowo i możesz w każdej chwili sobie przelać na konto. Jest też opcja wysyłki kasy, gdzie trzeba potwierdzić odbiór i ewentualnie może nastąpić zwrot, ale to już przez Administracje paypala się roztrzyga. Najprościej mówiąc - dostajesz kapuche odrazy przelewaj na konto bankowe.
Najlepiej zweryfikuj sobie konto, przygotuj dokumenty a potem do nich przydzwoń będzie szybciej sprawa z weryfikacją załatwiona.
Pozdro i udanych biznesów :)

Dzięki teraz jestem jeszcze bardziej sceptycznie nastawiony. |Generalnie z tego co się zorientowałem... wszystko pięknie do momentu gdy kupujący jest uczciwy ale gdy zacznie coś kręcić... mogę się obudzić z ręka w nocniku. Bez kasy i motocykla wysłanego na turystyczna wycieczkę. Tym bardziej że i owszem ten "mój" mówił o tym że zrobi przelew całej sumy ale z karty kredytowej.
Pierdo... załatwie to po swojemu. Jak chce dostaje nr konta, mojego konta... i jego ryzyko.

Dzięki panowie.  Wolę zostać bez kasy i z moto w garażu... niż z głupią miną. hehe

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

13

Odp: Sprzedaż moto zagranice

Ewentualnie możesz zrobić tak, że dostajesz kase, przelewasz na konto i dopiero wysyłasz. Nawet jak będzie robił problemy to wysłałeś mu moto i masz twarde dowody. No ale czasami lepiej mieć parę groszy mniej ze sprzedaży i robić to pewnie niż cudować. Poza tym domyślam się, że umowę trzeba wysyłać itp, musisz poczytać jak to dokładniej wygląda.

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

14 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-02-04 23:25:01)

Odp: Sprzedaż moto zagranice

No włąśnie to nie kamerka, czy tam zacisk lub tarcza. A co jeśli on (bo on ma podstawić kuriera/przewoźnika) a co jeśli podstawi mi jakiś naciągaczy. Jeśli nawet przeleje mi kasę to nie mam pewności że po tygodniu mi nie zadzwoni z pytaniem "gdzie mój motocykl" bo nie doszedł a umowa wystawiona in blanco.
Masz racje Peka lepiej cieszyć się motocyklem w garażu. :) niż sprzedawać go na siłę.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

15

Odp: Sprzedaż moto zagranice

Odkopię trochę temat, ale wydaje mi się że to wszystko ściema. Też ostatnio dostałem podobnego maila że gość pływa na statkach ale coś tam coś tam. Radziłbym uważać bo to nie przypadek że kilku ludzi dostało takiego maila. Poniżej podam treść maila jakiego dostałem;) Dodam że miałem do sprzedania yamahę dt 125 supermoto

Hello Seller,

    Am interested in buying your Auto listed on Allegro.pl.Email me direct to my personal email address.And also email me the present condition of the Auto.

Thanks
Bruce Carter

Moja odpowiedź na jego maila

Hello,

    What does Auto mean? I ask, because I don't sell a car and I want to dispose my motorbike.

    Motorbike is in very good condition. Liability Insurance: till 15th march 2012. Vehicle inspection: till 5th April 2012.
    Engine works very well and has 32hp, model year: 1996,  Gears:  Six-speed manual, Engine Size:  125 cc.




    I am waiting for your answer.






    Tomasz R.



Potem gość mi odpisał.



Thanks for the Mail,

   How i wish to come and view what am buying from you.but am currently out of state....i'm a marine  engineer who's on a ship right now at Bermuda......I would want you to know that i will be paying via PayPal and i would pay the paypal transfer charges too...due to the distance as i'm in Bermuda presently...I want you to provide me with the following information for me to proceed with the Payment,Because i can only Pay you Via PayPal right here on the ship in Bermuda...

Name
Your PayPal e-Mail Address
Amount
Cell Phone

I would like you to know that after i make the payment i would tell my Private Courier Service to come and pick it  up at your address once you receive the payment into your PayPal account.


Have a nice day.
Bruce Carter.

2011/4/7 Lynx Conman <conman@wp.pl>



Po 3 tygodniach jak wystawiłem moto jeszcze raz dostałem kolejnego podobnego maila tylko że to był inny gość ale o dziwo tez pływa na statkach.


Wydaje mi się że to wielka ściema i trzeba uważać.

Pozdro.

   




--