1

Temat: Koła supermoto honda XR650R a CRF450 czy będą pasować?

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, od roku jestem posiadaczem Hondy XR650R 2005 r. Szukam do niej zestawu kół supermoto i znalazłem excela w rozsądnej cenie , piasta Talon - ale koła są od CRF450. Czy jest szansa że ten zestaw podejdzie? czy wymaga dużo modyfikacji?
Pozdrawiam

2

Odp: Koła supermoto honda XR650R a CRF450 czy będą pasować?

Zapraszam do przywitalni i zapodaj foty BRP. Sam mam zamiar taką kupić.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

3

Odp: Koła supermoto honda XR650R a CRF450 czy będą pasować?

Witam, też jestem na podobnym etapie. Mam do wyboru koła od CRF450 lub KTM 520. Czy oba zestawy będą pasowały. Czy ktoś praktykował już temat. Z mojej wstępnej oceny KTM ma przednią oś 20 mm XR 18mm, KTM 6 śrub tylnej tarczy XR -4. Nie pasuja też rozstawy piasty wraz z tulejkami. Nie wiem też czy zębatka będzie w odpowiednim miejscu.  Pewnie różnic znajdzie się więcej. Co do CRF nie mam jeszcze żadnych informacji. Będę wdzięczny za informacje.
Pozdrawiam
XR-Forever

4

Odp: Koła supermoto honda XR650R a CRF450 czy będą pasować?

W CRF głównym problemem jest grubość tylnej osi.

pozdrawiam, samson
www.farmapomyslow.pl

5

Odp: Koła supermoto honda XR650R a CRF450 czy będą pasować?

Przerabianie xr650r mam juz za sobą... pochwale się.
Miałem oryginalne koła supermoto od DRZ wraz z dystansami tarczami itp.
tył wchodzi bardzo ładnie, jedyne co trzeba zrobić to stoczyć/przyciąć troszkę dystanse. Oryginalna tarcza od DRZ SM pasuje idealnie.
Przód- w drz oś ma 20mm a w XR 17mm. Wymiana łożysk nie wchodzi w grę bo nie produkuje się łożysk w odpowiednim rozmiarze. Jedyne co to dotoczyć dystanse (ślimak prędkościomierza oczywiście wywalamy). Zapłaciłem 30zł i sprzęt śmiga.
Do tego oczywiście adapter do hamulca ale tego nigy się nie ominie.