1

Temat: Regeneracja amortyzatora

Regenerował ktoś w swoim motocyklu tylny amortyzator ?
Mój amor jest zapożyczony od Dr350 , nie wiem po co , taki już kupiłem . Z tego co dowiedziałem sie na forum suzukidr to amor od 350 jest lepszy i o 5cm dłuższy od seryjnego dr650se .
Postanowiłem więc , ze amrtyzator zostaje tylko zostanie poddany regeneracji.
Regenerował któryś z was amortyzator u Sansheza w Otrębusach ? Cena , jakoś wykonania ?

motoslide.com

2

Odp: Regeneracja amortyzatora

Jest firma w gdańsku co zajmuje się takimi sprawami - nazywa się nanengast - biorą 300-350 zł i mogę ich szczerze polecić, ja robiłem 3 amory u nich i wszystko bylo z nimi git :) w regeneracji masz wszystko co trzeba zrobić- łącznie z wymianą zepsutych części- tłoczysko itp a nawet nałożenie nowego chromu. cena zawsze jest taka sama niezależnie co trzeba zrobić- ich ryzyko na jednym zarobią mniej bo wiecej trzeba zrobić a na innym wiecej :) Kiedyś pokusiłem się i oddałem amor do mechanika motoyklowego - miało być taniej - rozebrał amor i okazało się ze do wymiany to tamto sramto i zrobiło się 600 :/ dlatego teraz oddaje tylko do nich.

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

3 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2010-12-27 16:32:52)

Odp: Regeneracja amortyzatora

No tak zgadza sie ja jednak wolał bym kogoś bliżej dlatego pasuje mi Sanshez bo bym tam wpadł powiedział jak ma być i spojrzał bym w oczy zrobił szybkie badanie dna oka .
Mam wrażenie , ze przez internet człowiek traktowany jest tym samy szablonem co wszyscy (dzieńdobry 200zł bedzie pan zadowolony) .
Dzięki jednak tegma za odpowiedź i nie wykluczam wysłania amora do sanatorum nad morze  :D

motoslide.com

4 Ostatnio edytowany przez supermotox (2010-12-27 17:08:00)

Odp: Regeneracja amortyzatora

w styczniu bede wysyłał do promaxa do holandii ale to koszt ok 300 euro za przód ( wymiana bebechów i ustawienie pod wage )

5

Odp: Regeneracja amortyzatora

hahahaha mówimy od DR na codzień nie o SXV na zawody :P

motoslide.com

6

Odp: Regeneracja amortyzatora

Tak jak pisałem, czasami wymienia tylko olej i uszczelki a jak trzeba to wymieniają wszystkie bebechy. ja mam tam jakieś zniżki - cene znasz na początku wiec nie powie ci ktoś wiesz rozebralem i trzeba zmienic tloczysko - nie bedzie 300 a 600 zł :( a jak byś mi wysłał to ja mam jesczze o rok dłuższą gwarancję więc mial byś 2 lata spokoju. jak wyślesz im sam to masz gwarancję na rok...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

7

Odp: Regeneracja amortyzatora

Witam,

Skorzystam z okazji i zapytam o tylni amor w LC4.
Ktoś na forum napisał że częstą wadą tych amorów jest
stopniowe "zamulenie" w pracy. Właśnie coś takiego
u siebie zauważyłem. Orientuje się ktos ile taka regeneracja
kosztuje(LC4 SM '03) i gdzie najlepiej oddać go do przeglądu(Śląsk)
Nie wiem też jak sprawdzić czy już nadaje się do regeneracji(średnio co ile lat
trzeba by go serwisować)??

8

Odp: Regeneracja amortyzatora

supermotox napisał/a:

w styczniu bede wysyłał do promaxa do holandii ale to koszt ok 300 euro za przód ( wymiana bebechów i ustawienie pod wage )

O promax :) robilem z 4 przednie zawiechy po tej firmie i oprocz wymiany oleju i zmiany sprezyn na inne (pod wage) niczym to zawieszenie sie nie roznilo od seryjnego :] a sorry mialo naklejki promax dolozone :P wiec jak na moje to 300 ojro za wymiane sprezyn i oleju to troche za duzo :) a sprezyny to nawet nie wiadomo jakiej firmy byly.

Co do centralnego amorka to zregenerowac samemu to nic trudnego jezeli nie ma uszkodzen tloczyska lub chromu.

Włoska zapierdalajka TE + SM 4,5 '07 :D
Any time, any where... Husqvarna

9

Odp: Regeneracja amortyzatora

Asmodan Dostane gdzieś zestaw naprawczy do amortyzatora tylnego ?

motoslide.com

10

Odp: Regeneracja amortyzatora

Asmodan napisał/a:
supermotox napisał/a:

w styczniu bede wysyłał do promaxa do holandii ale to koszt ok 300 euro za przód ( wymiana bebechów i ustawienie pod wage )

O promax :) robilem z 4 przednie zawiechy po tej firmie i oprocz wymiany oleju i zmiany sprezyn na inne (pod wage) niczym to zawieszenie sie nie roznilo od seryjnego :] a sorry mialo naklejki promax dolozone :P wiec jak na moje to 300 ojro za wymiane sprezyn i oleju to troche za duzo :) a sprezyny to nawet nie wiadomo jakiej firmy byly.

Co do centralnego amorka to zregenerowac samemu to nic trudnego jezeli nie ma uszkodzen tloczyska lub chromu.


może były tylko naklejki :P  :lol: 

z tego co wiem to mistrzowie polski tam robią np. Lonka z motocrossu.
mam tez sporo znajomych co się ścigają w mistrzostwach strefy i też są zadowoleni.

11

Odp: Regeneracja amortyzatora

tegma napisał/a:

Jest firma w gdańsku co zajmuje się takimi sprawami - nazywa się nanengast - biorą 300-350 zł i mogę ich szczerze polecić, ja robiłem 3 amory u nich i wszystko bylo z nimi git :) w regeneracji masz wszystko co trzeba zrobić- łącznie z wymianą zepsutych części- tłoczysko itp a nawet nałożenie nowego chromu. cena zawsze jest taka sama niezależnie co trzeba zrobić- ich ryzyko na jednym zarobią mniej bo wiecej trzeba zrobić a na innym wiecej :) Kiedyś pokusiłem się i oddałem amor do mechanika motoyklowego - miało być taniej - rozebrał amor i okazało się ze do wymiany to tamto sramto i zrobiło się 600 :/ dlatego teraz oddaje tylko do nich.

ja tam robiłem w poprzednim moto dr 350 z SHC (regulacja wysokości) i zrobili rewelacyjne nawet i ta regulacja zaczeła dzialać :D  szczerze moge ich polecic bardzo profesionalne podejscie i jezeli bede mial jakies problemy z tylnym amorem to tam bede wysyłał  :cool:

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

12

Odp: Regeneracja amortyzatora

Siema Bartek. Ja Ci polecam miejsce gdzie ja robiłem amor od mojej DR 650 SE, czyli SEBA-MOTOR:) Za regeneracje zażyczyli sobie 250zł na początku (wymiana wszystkiego), ostatecznie zapłaciłem 100zł z wysyłka bo okazało się że wszystko było ok tylko ktoś kiedyś zanim kupiłem moto spuścił gaz i dlatego nie było tłumienia. Amor od roku chodzi cudnie i jest w końcu twardy!! wpadnij i się przekonaj:) Przy okazji wszystko ładnie wyczyścili ze wyglądał niemal jak nówka:P

DR 650SE/SM - na torowej emeryturze,
RMZ 450 SMR - może będzie  szybsza ; -)