706 Ostatnio edytowany przez daniken (2011-01-24 23:13:34)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Jak za taką kasę to jakość rewelacyjna.  Przyklej na taśmie M3 i będzie hulać ;D

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

707

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

:rolleyes:  :rolleyes:
:rolleyes:

a to ci ciekawostka przyrodnicza

"co do mniejszeog kola i promienia skretu to raczej bajka bo profil opony jest wiekszy co  rekompensuje wielkosc felgi "

Witam

Co ma Wielkosc felgi do profilu opony możesz mieć 9 cali na 17  i opone 275 na 40 jak i 275 na 65 tez na 17  ( przyklad auto) .

Co do kątów ,(przyklad z kosmosu)  mamy motocykl ( dla ulatwienia z niezmienym tylnim kolem-jedna wielkosc) i zakladamy z przodu felge 21 cali i mierzymy sobie kąt lag względem pionu ,po czym zakladamy do naszego moto prednia felge np. 10 cali i mierzymy kąt wzgledem pionu ...i ciekawostka jest ... kat jest inny .

Jak tyl motocylka opuscisz za nisko wtedy glowka ramy bedzie zbyt pochylona co zwiekszy wyprzedzenie i moto "wyjeżdża" na winklach ( slabiej skreca -choc to niejest dobry opis) . Wiec mniejsze kolo (przednie) poprawia "skręt" moto.

To sa moje wlasne obserwacje i moge sie mylic , ale nie przemawiaja do mnie argumenty ze "a to ci ciekawostka przyrodnicza"

pozdrawiam

i can do this .. here, hold my beer

708 Ostatnio edytowany przez daniken (2011-01-24 23:21:51)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Dużą a wręcz ogromną rolę ma także ustawienie zawieszenia. podniesiesz tył/opuścisz przód i moto przy hamowaniu będzie podnosić dupę do stopala. Wszystko to się potem przekłada na zachowanie w zakrętach.

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

709

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Chodzi o to że opona na feldze 16,5' ma inny profil opony który daje zewnętrzną średnicę taką jak 17' a to zapewnia większą powierzchnię styku przy dużych kątach pochylenia. Pozwala to na większe prędkości w złożeniach, ale także hamowanie dalej w zakręt.
Więc kolega od "ciekawostki przyrodniczej" ma chyba rację.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

710

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Dlaczego profil opony na felge 16.5  ma  byc inny?   rozmiar felg  nie wplywa na profil opony mozesz miec balona na 17 i niska oponke na 16.5  ....

i can do this .. here, hold my beer

711

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Myślałem że wytłumaczyłem to poprzednio:
Opona na mniejszej feldze może mieć wyższy profil przy tej samej średnicy zewnętrznej, podobnej wadze a co za tym idzie siłach masowych w czasie jazdy. Trzeba to przyjąć do wiadomości i już. Chyba że widziałeś opony supermoto 16,5' w innym rozmiarze niż 125/80R420 ? Te na pewno nie są niskie!
Z resztą możesz kupić Goldspeedy 17' które mają profil 120/80 i masz podobny efekt, tylko opona cięższa, siły bezwładności większe itp. Poza tym na naszym poziomie nie ma to znaczenia.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

712

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

gierwi napisał/a:

...Pozwala to na większe prędkości w złożeniach, ale także hamowanie dalej w zakręt.
Więc kolega od "ciekawostki przyrodniczej" ma chyba rację.

To ja muszę mieć 16,5' :lol:

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

713

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Najpierw zainwestuj w skóry bo gwarancji że "utrzyma" nie dają  :D

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

714

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

gierwi napisał/a:

Najpierw zainwestuj w skóry bo gwarancji że "utrzyma" nie dają  :D

przecież mam skórę....jak każdy człowiek :P

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

715

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Sorry, zapomniałem

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

716

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

u nas raczej popularniejszy rozmiar to 17" a co za tym idzie więcej gumek do wyboru a więc jak ktoś nie jeździ tylko zawodniczo to nie ma co się bawić w to bo i tak duża większość przy jeździe rekreacyjnej do pracy czy do sklepu po mleko różnicy nie odczuje ;]

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

717

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

jak offf :) .... przy tych oponach co mam teraz na moto to po mleko na pewno nie pojadę :) .... jedyne co trzymają to ... "siebie do felgi"  :D  :D ....  może do sezonu coś się uda kupić ...ale brak kasy na takie wydatki ( hacjenda w remoncie itd,,,) ogranicza mocno wybór .

Co polecacie do 500 pln  za komplet ( "cienki komplet" bo 110 i 130 jak dobrze pamiętam)?

i can do this .. here, hold my beer

718

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Zaraz na odlewniczą  :) mam nadzieje że zdam,  a jak się zda  to co się robi .....

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

719

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Ponczo trzymam kciuki

motoslide.com

720

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Ponczo chyba zachalal juz ryj :) Nie chwali sie nic, pewnie juz pijany :)

Black RiDeR