5,656

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

barnabab napisał/a:
superczesiu napisał/a:

Swoją drogą to niezły absurd. Rząd chce zachęcić ludzi do kupna nowych samochodów dopier******* jakieś chore stawki za OC/AC na używane auta zamiast ułatwić kupno nowego.


Skąd wnioski, że rząd chce w taki sposób zachęcić ludzi do kupowania nowych aut? :)

Tak słyszałem w jakichś "niusach" że podwyżki mają na celu zainteresować ludzi nowymi autami.
Według mnie celem jest usunięcie starych wozów z ulic i ograniczenie importu z zachodu staruszków.

dabljuer250x

5,657

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Skąd w ogóle wniosek, że rząd ma z tym coś wspólnego ? Chyba się koledze pomyliło z proponowanymi stawkami na akcyzę na sprowadzenie starego samochodu. Większe OC to zmowa ubezpieczycieli a nie rządu

Husqvarna SM450R & Yamaha YZ 250
było KTM Exc-r 530 Yamaha WR400F  Ducati Monster 800 S.i.e.
http://www.bikepics.com/members/pablo87/

5,658

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Pablo_87 napisał/a:

Skąd w ogóle wniosek, że rząd ma z tym coś wspólnego ? Chyba się koledze pomyliło z proponowanymi stawkami na akcyzę na sprowadzenie starego samochodu. Większe OC to zmowa ubezpieczycieli a nie rządu

wprowadzeniu podatku bankowego dla ubezpieczycieli i komisja nadzoru finansowego namieszały w stawkach ubezpieczeń.

dabljuer250x

5,659

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Knf zalecił urealnienie stawek ubezpieczycieli bo mieli zbyt dużą ekspozycję na ryzyko. Odbyło się to jeszcze za poprzednich rządów.

5,660

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

OC w Polsce to w ogóle jest powalony temat, chociaż i tak jest wciąż taniej niż w UK czy Holandii, gdzie stawki są chore.

Uważam jednak, że dla kierowców, płci męskiej, powyżej 30 roku życia, którzy mają prawko minimum 10 lat, nie spowodowali szkody i jeżdżą tym samym samochodem minimum 2 lata, powinna być solidna zniżka, tak, żeby nie płacić więcej niż 500 zeta, bez różnicy, czy się jeździ 0.8L,  czy 3.5L silnikiem.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

5,661 Ostatnio edytowany przez wyrzyk969 (2016-12-07 17:30:52)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

levis napisał/a:

...Uważam jednak, że dla kierowców, płci męskiej, powyżej 30 roku życia, którzy mają prawko minimum 10 lat, nie spowodowali szkody i jeżdżą tym samym samochodem minimum 2 lata, powinna być solidna zniżka, tak, żeby nie płacić więcej niż 500 zeta, bez różnicy, czy się jeździ 0.8L,  czy 3.5L silnikiem.

No patrz, jestem kierowcą płci męskiej, mam już ponad trzydziestkę, prawko mam ponad 10 lat, nie spowodowałem wypadku żadnego i samochód mam koło 10 lat ten sam, płacę teraz 495zł (wcześniej przed podwyżką 385zł) za rok (jednorazowo) pojemność 2.2L benzyna bez gazu '86r. czyli tak jak piszesz hehe żeś trafił z tym do 500zł. Jak miałem chevroleta (3.4L '98r) płaciłem przed podwyżką mniej jak 500zł, za audi V8 (3.6L '91r) z 450zł było. Jak mają się pozbywać starych aut z powodu podwyżki to chętnie coś odkupie, najlepiej ze stajni audi hehe
Dużo mniejsze opłaty mnie wyniosły jak zacząłem ubezpieczenie przez neta kupować, a nie u pośredników.

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

5,662

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

wyrzyk969 napisał/a:
levis napisał/a:

...Uważam jednak, że dla kierowców, płci męskiej, powyżej 30 roku życia, którzy mają prawko minimum 10 lat, nie spowodowali szkody i jeżdżą tym samym samochodem minimum 2 lata, powinna być solidna zniżka, tak, żeby nie płacić więcej niż 500 zeta, bez różnicy, czy się jeździ 0.8L,  czy 3.5L silnikiem.

Jestem kierowcą płci męskiej, mam już ponad trzydziestkę, prawko mam ponad 10 lat, nie spowodowałem wypadku żadnego i samochód mam koło 10 lat ten sam, płacę teraz 495zł (wcześniej 385zł) za rok (jednorazowo) pojemność 2.2L benzyna bez gazu '86r. czyli tak jak piszesz hehe żeś trafił z tym do 500zł. Jak miałem chevroleta (3.4L '98r) płaciłem przed podwyżką mniej jak 500zł, za audi V8 (3.6L '91r) z 450zł było. Jak mają się pozbywać starych aut z powodu podwyżki to chętnie coś odkupie, najlepiej ze stajni audi hehe


Ja mam na sprzedaż coś ze stajni Daewoo.
Lanos 1,5 16v 2000r bez podtlenku cena 1tyś. nie ma rdzy. Jak ktoś chce to zapraszam (serio:P )
ew. zamienie na coś równie zajebistego czyli Seat Inca 1.9 bez turbo z opłaconym OC :D
Jak widzicie jestem bardzo wymagającym użytkownikiem samochodów:P

5,663

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Witam.Jestem świeżym posiadaczem smc 660 2005.r od 1mies mam pytanie odnośnie wydechu a mianowicie chodzi mi o kolanko czy pasuje może ono od modelu ktm lc4 640 rok 2004 czy jakoś ono się różni ? i tak samo czy by lampa podeszłą.Ogólnie moje sm ma jakiś problem z odpalaniem raz ładnie odpali a raz muszę sie nakopać aby go uruchomić pochodzić obroty trzyma a gdy już go zgaszę już zaczyna się problem,co może go boleć ?:D

5,664

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

MAĆKO napisał/a:

Ja mam na sprzedaż coś ze stajni Daewoo.
Lanos 1,5 16v 2000r bez podtlenku cena 1tyś. nie ma rdzy. Jak ktoś chce to zapraszam (serio:P )
ew. zamienie na coś równie zajebistego czyli Seat Inca 1.9 bez turbo z opłaconym OC :D
Jak widzicie jestem bardzo wymagającym użytkownikiem samochodów:P

no dobra jednak zmieniam na tylko ze stajni audi hehe
swoją drogą znajomy takim lanosem lata w rally sprincie i całkiem dziarsko gania, także może kto się skusi.

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

5,665

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Mlody napisał/a:

Witam.Jestem świeżym posiadaczem smc 660 2005.r od 1mies mam pytanie odnośnie wydechu a mianowicie chodzi mi o kolanko czy pasuje może ono od modelu ktm lc4 640 rok 2004 czy jakoś ono się różni ? i tak samo czy by lampa podeszłą.Ogólnie moje sm ma jakiś problem z odpalaniem raz ładnie odpali a raz muszę sie nakopać aby go uruchomić pochodzić obroty trzyma a gdy już go zgaszę już zaczyna się problem,co może go boleć ?:D

[url]http://forum.super-moto.pl/forum25-ktm.html[/url] Załóż osobny temat

5,666 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2016-12-07 19:03:17)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

wyrzyk969 napisał/a:
MAĆKO napisał/a:

Ja mam na sprzedaż coś ze stajni Daewoo.
Lanos 1,5 16v 2000r bez podtlenku cena 1tyś. nie ma rdzy. Jak ktoś chce to zapraszam (serio:P )
ew. zamienie na coś równie zajebistego czyli Seat Inca 1.9 bez turbo z opłaconym OC :D
Jak widzicie jestem bardzo wymagającym użytkownikiem samochodów:P

no dobra jednak zmieniam na tylko ze stajni audi hehe
swoją drogą znajomy takim lanosem lata w rally sprincie i całkiem dziarsko gania, także może kto się skusi.

Bo to dobra fura jest jeśli ktoś nie jest wymagający. Nic się nie psuje i wszystko jest tanie, skrajnie tanie(np.klocki hamulcowe 15zł komplet)
Nie sprzedawałbym bo mi wystarcza i jestem zadowolony ale Inca będzie lepsza bo CRF mi tam wskoczy. Muszę dojechać na klasę Street i ją wygrać(zero skromności)

5,667

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Wacek mnie strzela z tym olx nic nie da się tam wystawić.
Jakie są alternatywy?
Gdzie wystawiać aby sprzedać i nie płacić?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5,668 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2016-12-11 12:20:42)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Mi też chuje ciągle ogłoszenia usuwają... mimo że płacę, uzasadnienie na zasadzie listy możliwości naruszenia ich regulaminu z której to listy nie spełniam żadnego punktu... wystawiam drugi raz to samo w ten sam sposób i już jest OK. Sam już nie wiem o co im chodzi...? Jakiś skończony idiota się za to zabrał i chce to chyba zepsuć do konca.
Sprzedajemy.pl jest całkiem OK i robi się popularny ostatnimi czasy, sam na niego przeskakuje od przyszłego tygodnia. Znając życie zjebane allegro kupi też i ten portal po czym go zniszczy... .

5,669

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

chyba gratka.pl gumtree   ebay.pl  , ale niestety społeczeństwo nauczone jest tylko allegro i olx...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

5,670

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

mnie też wkurza to, że wystawiam na olx, oni mi odrzucają przed wystawienie i drugi raz już nie mogę wystawić bo to pierwsze liczone jest do ilości wystawionych ofert
a jak wiadomo można kilka w jednym dziale
teraz muszę czekać 9 dni żeby znowu spróbować coś wystawić

na gumtree sam czasami czegoś szukam ale strasznie niedopracowana strona, słaba wyszukiwarka

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD