2,131

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

kammajor napisał/a:

Teoria zdana, poszedłem na placyk, zobaczyłem, że jest inny motocykl niż myślałem, więc już stres osiągnął wysoki limit, ale mówię, ktoś będzie przede mną to sobie wszystko luknę, a tu nagle, że idę pierwszy, mój egzamin trwał 3 minuty, bo po obsłudze i przeprowadzeniu, gdy moje ciało już miało parkinsona z powodu stresu, egzamin został przerwany z powodu nie zapięcia kasku :) Ale wiadomo, pierwszy raz, pierwszy raz tak ważny egzamin i rzecz oczywista, która i tak wydała mi się już dawno zrobiona podczas ubierania się koło samochodu, została przeze mnie przeoczona. No nic, co zrobić, nauczka na następny raz i próbujemy znowu. A co do pytań z teorii, to nie są takie straszne, ale takie pytania jak maksymalna wysokość motyckla ( 2,5m ) są dosyć dziwne :D

Jako że ja za około 1,5 tyg też zdaje egzamin to powiedz czy te pytania co są na płytach to powtarzają się z tymi na egzaminie?

dt 125 SM -> sv 650 -> FE 450 (2017)

2,132

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

JERY napisał/a:

Musieli jakos wymyslic 2500 pytan, to powymyslali takie pierdoly. A kask to pech... ale stresik jest wiec sie nie dziwie. Czlowiek czuje sie tak zaszczuty, ze zapomina jak sie nazywa. Glowa do gory.

Dzięki Jery :) oby w końcu zdać i kupić upragnione sm :)

adriano435 napisał/a:
kammajor napisał/a:

Teoria zdana, poszedłem na placyk, zobaczyłem, że jest inny motocykl niż myślałem, więc już stres osiągnął wysoki limit, ale mówię, ktoś będzie przede mną to sobie wszystko luknę, a tu nagle, że idę pierwszy, mój egzamin trwał 3 minuty, bo po obsłudze i przeprowadzeniu, gdy moje ciało już miało parkinsona z powodu stresu, egzamin został przerwany z powodu nie zapięcia kasku :) Ale wiadomo, pierwszy raz, pierwszy raz tak ważny egzamin i rzecz oczywista, która i tak wydała mi się już dawno zrobiona podczas ubierania się koło samochodu, została przeze mnie przeoczona. No nic, co zrobić, nauczka na następny raz i próbujemy znowu. A co do pytań z teorii, to nie są takie straszne, ale takie pytania jak maksymalna wysokość motyckla ( 2,5m ) są dosyć dziwne :D

Jako że ja za około 1,5 tyg też zdaje egzamin to powiedz czy te pytania co są na płytach to powtarzają się z tymi na egzaminie?

Ja miałem taką płytkę gdzie jest ok 650 pytań, i wczoraj napierdzielałem i zrobiłem wszystkie, jeśli chodzi o dokładnie takie same pytania, to miałem chyba takich 5-7, a większość była bardzo podobna do nich tylko zmieniona trochę treść, no i parę nowych, ale możesz je wziąć na logikę o ile nie zaznaczysz że możesz zostawić motocyklistę z twarzą w kałuży, w trosce o jego kręgosłup ( miałem takie pytanie :D ), czy na przykład, że nie zachowuje ostrożności przy przejściu dla pieszych :)

zagubiony między 4t/2t

2,133

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Uważaj na pieszych nie tylko na przejściach, bo lubią wyłazić w dziwnych miejscach na drogę :F Przez grubo ponad 6k km nie wylazło mi tylu ludzi pod koła co na dwóch egzaminach praktycznych na mieście ( w tym jeden niezdany)

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Żadne zakazy nie zniszczą Naszej pasji"
"WRC is for boys, group B was for men"

2,134

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Bo jak ktoś idzie, to walnie się na przejście przed L, bo wie, że ten i tak musi się zatrzymać kiedy to my "dajemy znać, że zamierzamy wkroczyć na przejście" :D

zagubiony między 4t/2t

2,135

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

ja jak narazie tylko raz musiałem troszke mocniej przychamować + zrobić unik bo pijak troszke zlazł ze swego szlaku oO
najczęściej jednak zwierzaki mi się cisną pod koła , codziennie po min. 2-3 samobójcy spotykam :D

Simson s51 -> Suzuki GN250 -> Suzuki DRZ 400

2,136

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Meph nie mów że chcesz porzucić małe kółeczka dla błotka pisaku i kurzu :)

KTM EXC 450
       SXF 250

2,137

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

maniak, tak po części.. bo kupiłem RMZ z myślą o terenie, ale zarejestrowana jest, więc jak będę przy kasie to pomyślę o małych kółkach :)

Suzuki DRZ 400 '07 - sold
Suzuki RMZ 250 '04 - sold

https://www.facebook.com/CunningRiders

2,138

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

kammajor napisał/a:

Teoria zdana, poszedłem na placyk, zobaczyłem, że jest inny motocykl niż myślałem, więc już stres osiągnął wysoki limit, ale mówię, ktoś będzie przede mną to sobie wszystko luknę, a tu nagle, że idę pierwszy, mój egzamin trwał 3 minuty, bo po obsłudze i przeprowadzeniu, gdy moje ciało już miało parkinsona z powodu stresu, egzamin został przerwany z powodu nie zapięcia kasku :) Ale wiadomo, pierwszy raz, pierwszy raz tak ważny egzamin i rzecz oczywista, która i tak wydała mi się już dawno zrobiona podczas ubierania się koło samochodu, została przeze mnie przeoczona. No nic, co zrobić, nauczka na następny raz i próbujemy znowu. A co do pytań z teorii, to nie są takie straszne, ale takie pytania jak maksymalna wysokość motyckla ( 2,5m ) są dosyć dziwne :D

ale pech, kurde... ale w stresie człowiek zapomina o takich rzeczach. Na mnie najlepiej na egzaminie na A podziałało to, że to była moja ostatnia szansa przed nowymi przepisami... tak więc zdawałam w grudniu, zaczynał padać śnieg i miałam gorączkę- uroczo, nie? :D Zepniesz się w sobie następnym razem i dasz radę!

BRAAAAAAP!

2,139

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Panowie pomóżcie...
Zabieram się za crashpady osiek, kierownicy i slidery podnóżków... chcę kupić materiał, który to mi wcześniej już doradzono (dostępny na allegro) i tu pojawia się mój dylemat...

Oświećcie mnie czym się różni wałek/pręt z  ertalonu, teflonu, boramidu, tarnamidu, poliuretanu czy tarflenu ... czy to jest wszystko to samo (tylko inna nazwa handlowa) czy jeden od drugiego jest w jakimś aspekcie ;lepszy (np. ścieranie takiego materiału)

[url]http://allegro.pl/pret-czarny-poliamid-55-ertalon-boramid-tarnamid-i3382754704.html[/url]
[url]http://allegro.pl/poliamid-czarny-sr-50x1000mm-2-5kg-bydgoszcz-i3357073585.html[/url]

Drugie pytanie to jakiej grubości macie krasze na ośkach... nie wiem czy nie przesadzam ale waham się pomiędzy wałkiem o grubości 5-6 cm
jak już będę miał materiał to pójdę z tym do tokarza... muszę to ogarnąć do końca nadchodzącego tygodnia

z góry dziękuje :)

wr 250x

www.bikersbook.pl

2,140

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Mam wałek 50mm, z czego - nie mam pojęcia, co było czarne i najtańsze na półce. Działa, przetestowane.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

2,141

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

dżejkop napisał/a:

Oświećcie mnie czym się różni wałek/pręt z  ertalonu, teflonu, boramidu, tarnamidu, poliuretanu czy tarflenu ... czy to jest wszystko to samo (tylko inna nazwa handlowa) czy jeden od drugiego jest w jakimś aspekcie ;lepszy (np. ścieranie takiego materiału)

[url]http://allegro.pl/pret-czarny-poliamid-55-ertalon-boramid-tarnamid-i3382754704.html[/url]

cytat z powyzszego linku :)

"POLIAMID PA
Inne nazwy : Ertalon, Boramid, Tecamid, Tecast, Tarnamid, ."

Teflon = tarflen  .... zapomnij o nim

Najlepiej byloby uzyc PA 6G lub PA 66, poniewaz wilgotny PA 6 po przebywaniu w klimacie normalnym aż do nasycenia traci na  twardosci 56%  co solidnie pogarsza scieralnosc. Aczkolwiek  przy tym zastosowaniu bierz co najtansze, bo pewnie po spotkaniu z asfaltem i tak beda do wymiany :)

"Czas tracony z przyjemnoscia, nie jest czasem traconym"
                                         - Thomas Eliot

2,142

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Lagi, półka, zacisk 4tloczki z lc4 sm 06r za 600 pln - opłaca się?

Będzie 690 niebawem

2,143

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

jeśli stan ok - to utarguj jeszcze przesyłkę i deal jest niezły ;)

2,144

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Przerejestrowując motocykl muszę w skarbówce zapłacić PCC-3 - podatek od umów cywilnoprawnych?

Suzuki DRZ 400 '07 - sold
Suzuki RMZ 250 '04 - sold

https://www.facebook.com/CunningRiders

2,145

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Jak masz fakturę to nie.